Torkild, vodca gangu kodaňských zlodejíčkov, túži uskutočniť  svoj posledný zločin, ktorý mu zaistí bezstarostný život v cudzine. Stretne ho šťastie v podobe Muža z Fara, bezcitného kriminálnika, ktorý ho najme spolu s tromi kumpánmi, aby ukradli vrece so štyrmi miliónmi dánskych korún. Štvorlístok sa rozhodne utiecť do Barcelony. Cestou sa im však rozbije auto, pričom objavia opustený dom, ktorý býval reštauráciou.  Tak sa im ponúkne  šanca vybudovať si rodinný život, ktorý im vždy chýbal... (Film Europe)

Figu

Přišel mi takhle jednou balík. No, promotat ten tvrdej, nekompromisní, krví a nábojema provoňenej život, s prvkem zamyšlení, procitnutí a lítosti, zabalit to do jedný krabice, která nese název černý humor, přepáskovat, zalepit a oštítkovat popiskem "blikající světla", klidně mě kurva ten balík pošlete na mojí adresu i podruhé!!! 80% ()

dezorz

nielen japonci a island maju vela spolocne, ako si to pri nezodnom popijani brendevinu vysvetlili 2 hlavne postavy fridrikssonovho filmu cold fever, ale vobec cela severska skandinavia. spriaznenost s prirodou, zadumcivost, moralnu flexibilnost, a hlavne nekonecnu melancholiu. a aj ked v nasej distribucii nie je vela severskych ani japonskych filmov, aj z tych par sa da vidiet velka podobost. pohodovost, pomalost, premyslenost, ci uz ide o kuchynske pribehy alebo o guy ritchieovsky zapletenu a smiesnu gagsterku ako su blikajuce svetla. ale aj tu, v zapletenosti a smiesnosti sa najde cas na premylsanie nad zmyslom zivota. preco nie, v gangsterke je na to najviac prilezistosti, najviac sa tam predsa zabija. :) mily film. ()

MrPierc

Parta severských mafiánů se vydává zcela na novou cestu života. Donedávna kradli, podváděli, zabíjeli, ale nyní se rozhlížejí a konečně pochopili, že chtějí žít normálním život. Bylo dost špíny a podvodů. I když jsou nelítostní, lidskost se jim opět vrátí do žil. Film odkrývá i minulost a důvody, jak se dostali na cestu zločinu. Každý z nich si nese nepříjemné zážitky z doby, kdy ještě byli dětmi. Drsný severský humor i zamyšlení. Všechny postavičky jsou skvěle zahrané a nikdo z nich nezapadá do šablony "normální". Bavil jsem se přímo seversky! ()

BarryLyndon

Tisíceré díky JohnymuD za doporučení, je to pecka *:+* Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas a Ulrich Thomsen tj nejvyšší dánská herecká smetánka v roli prvotřídních více či méně polepšených ultrahovad. S parádně spracovanými flashbacky a plejádou postaviček jak vystříženou z Vesničky mé střediskové a pivo se tu tentokrát nedává na sedmý shod, ale zakopává (nemůžu se dočkat, až to vyzkouším. *:D* ) Bodík dolu dávám za trochu hledání v úvodu, kde to přece jenom klame tělem a žánr neodpovídá zbytku filmu. Překvapivě to nebylo odlehčené, jak bych čekal a vlastně je to jenom dobře, severská filmařina je prostě nehollywoodská a proto jí mám tak rád. *:+* Ta nepředvídatelnost, kdy byste u produkce filmu dokázali uhodnout zbytek scén po 30 minutách je prostě boží. Příspěvek o tomhle filmu si říká o hrozně patetickou citaci ze závěru, kdo viděl pochopí, kdo neviděl, je debil a měl by to hned napravit. *:)* 9/10 ()

C0r0ner

Nebyla to taková šaškárna jako třeba Jackpot (což jsem čekal), ale spíš zajímavá gangsterka, která byla jiná především tím, že to bylo vystavěné úplně jinak než většina běžných filmů. Severní Evropa prostě točit filmy umí a dokázala to už mnohokrát a ani Blikající světla nejsou výjimkou. Podruhé bych to už ale asi vidět nemusel. 75% ()

1frida2

Blikající světýlka a záře luceren -Jutská zem. Kdybych našla restauraci, kde vaří takoví kluci, pro ně i za to nejhorší jídlo, co jsem kdy jedla,bych dala pět hvězdiček. ()

zette

Velice zabavny film v danskem stylu. Podivejte se ale na Adamovo jablko od stejneho rezisera a ocenite jeho vyvoj tim spravnym smerem, tady se jeste ucil:-)! ()

Mol

Zajímavý příběh o bandičce zlodějíčku, kteří musí najít své já hluboce uvnitř svých dětských traumat. ()

angel74

Splácat všechno možné dohromady, aby to fungovalo a přitom ještě královsky pobavit? Tak tohle dokáže asi jedině Anders Thomas Jensen. Přestože má ve své režijní tvorbě lepší kousky, tak s hodnocením nemohu jít níž, jelikož jsem si tu pánskou jízdu fakt užila. ()

kosta73

Úchvatné dílko, které ve mě vzbudilo zájem o dánskou kinematografii, kde jsem našel tak skvělé filmy, jako V Číně jedí psy, Dealer, Wilbur se chce zabít, ale hlavně geniální Rodinnou oslavu. Miluju ten film !!! ()

octopuska

Tahle sestava dánských hereckých elit, by klidně mohla hrát kupky hnoje na starým poli, smrdět na míle daleko a stejně by to byla pecka. Pánové ty magůrky, co zdrhají před průserem hrají s gustem sobě vlastním a všichni dohromady tvoří neuvěřitelnou auru. Jensen je na tohle specialista. V těchhle ulítlých postavičkách se přímo vyžívá, takže herci mají obrovský prostor ukázat co umí. No a ta reštyka co nakonec zbudovali, neměla chybu. Sice hygiena a čojka by utrpěly doživotní traumata, ale já bych v ní klidně pojedla, popila a užila si tu atmosféru a pašáky, hvězdicema bych nešetřila stejně, jako ta novinářka. ()

SeanLSD

Kedy sa vám naposledy stalo, že ste chceli pozrieť nejaký film, pustili ste si ho a až po jeho skončení vám došlo, že ste videli film iný ? Mne dnes - ale nakoniec zas až tak iný nebol, už len tým, že obe zamenené diela majú toho istého tvorcu aj tých istých hercov... Až ku koncu mi začalo dochádzať, že film bol proste zle označený a ja zrejme nesledujem RYTIEROV SPRAVODLIVOSTI. ()

FilMiki

Severská kinematografie je jedinečná - dialogy, humor, do absurdna vykreslené scény i mrazivou atmosféru prostě žeru..Přesně můj šálek kávy. Už se těsím na další Jensenovo dílko. ()

Tosi

Čtyři zločinci, čtyři různé životní přístupy, u každého z nich menší či větší míra šílenství a hlavně smršť grotestních situací s neuvěřitelně vtipnými dialogy. Pláchnout s ukradenými čtyřmi milióny korun do Barcelony, které patří ještě většímu grázlovi, to by byl vskutku pěknej plán, ovšem musel by se dotáhnout do konce. Jenže dánská útočná formace Pilmark-Mikkelsen-Kaas-Thomsen daleko nedojela, takže to zapíchla někde v lesích u opuštěného starého domu. Tam v náhodném spojení s dalšími dvěma místními sousedy, ožralým doktorem a pošahaným hajným, předváděli jednu černější scénu za druhou, u některých jsem se válel smíchy po zemi, takže u mě naprostá spokojenost. ()

Helmutek

Tak jako Adamova jablka jsou pro mě spíš jedno velký wtf, tak Blikající světla jsou naopak úžasně rozkročený mezi iks žánrů od komedie přes gangsterku až po nějaký vztahový divnodrama. Komedie je to ale neskutečně zábavná, gangsterka zas kupodivu celkem brutální, a ta vztahová rovina sahá nemilosrdně až na dřeň - ať už je to v jejich naprostý neschopnosti partnerskýho života, nebo v ilustraci smutnejch rodinnejch příběhů plnejch takovýho toho normálního domácího násilíčka a začínajících celoživotních traumat. Idiocie, brutalita, ale zároveň i "dobrosrdečnost" těchle blbečků je ale tak úžasně odzbrojující, že by jim člověk ten splněnej sen o prosluněný restauraci snad i přál. Holt málokdo umí o dementech točit tak zajímavě jako Jensen - Blikající světla jsou pro mě filmem, kterej si znovu pustim fakt rád (i v konkurenci dalších Jensenovek). ()

Lachtaan

Jensen je takový dánský Guy Ritchie, mohli by si spolu podat ruce v rámci ujetých, ale nesmírně chytlavých černých komedií. U známějšího Brita mám jeho prozatimní repertoár už skompletovaný, musím tedy dohnat ještě právě Jensenovky a i ty už se mi ztenčují. Blikající světla nebudou Andersovým nejlepším dílem, ale bavil jsem se a hlavou nekroutil zas tak často. [viděno v Edisonline 5.9.2021] ()

ywo666

Trochu slabšie 4*, ale celkový dojem je viac než dobrý. Nápad ako taký sa mi páčil, spracovanie dobré a opäť výborný Mads Mikkelsen, ktorý snáď ani nemôže hrať normálneho človeka. ()