Princezna Fantaghiró 4

(TV film)
  • Česko Tajemství Zlaté jeskyně 4 (více)

Zakliaty princ Romualdo, láska princeznej Fantaghiro, teraz ako škaredý Fiodor prosí Pána Temnôt Darkena, aby ju "prebudil" z hlbokého spánku, do ktorého ju uvrhol. Aj Tarabas je ochotný znovu slúžiť Zlu, len aby Fantaghiro ožila. Darken sa nechá uprosiť a prebudí princeznú. No Tarabas aj napriek snahe už nedokáže byť znovu zlým. Princeznej pomáha pri úteku Darkenov dozorca Fiodor, no útek sa im nevydarí. A tak ďalšie osudy Tarabasa, Fantaghiro, Fiodora a Angeliky má v rukách aj naďalej hrozný Pán temnôt Darken. (oficiální text distributora)

Averelli

čeho je moc, toho je příliš.. z odvážné princezny se definitivně stala ukňouraná puťka a příběh už je celkově vyumělkovaný že už tomu ani ty děti nevěří.. v nejlepším se má přestat.. ()

Mikecat

Nenásilná rozprávka, boj dobra a zla ktorá sa stále viac a viac zamotáva sama do seba, na konci však nás čaká rozprávkové rozuzlenie. Pozeranie dokonca aj pre starších na sviatočné popoludnie. ()

zodiak217

Napriek tomu, že sa pri natáčaní písal už rok 1994 oproti predchádzajúcim filmov z tejto ságy nevidím žiadny posun vpred, ba naopak celé spracovanie mi pripadá tak smiešne - primitívne spracované. Akoby nielen námetu, deju, ale aj celej idey tohto filmu chýbala iskra a preto výrazne zaostáva za predchádzajúcimi časťami. Tie kostýmy, masky a exteriéry mi pripadajú tak triviálne až mi to pripadá, že dehonestujú hodnotu príbehoch o princeznej Fantaghiró. Nuž rozhodne menej vydarená časť i keď stávka na Alessandru Martines a Nicholasa Rogersa sa opäť vyplatila. ()

YukiKaze

4. film jsem viděla jen proto, že jsem doufala, že napraví chyby ze 3. filmu, leč mílila jsem se. Dnes bych 4. film asi nedala. ()

moriero

Tak tohle byl vážně průser, od kterého dala většina předchozích protagonistů raději ruce pryč. Stala se z toho přihlouplá telenovela na téma: Kdo koho vlastně miluje...? Jediné, co snad mohu pochválit je, že v celé sérii každé zlo pravidelně graduje na nový vyšší level (napřed válkychtivý generál, potom černá čarodějnice, pak samotný pán Temnot...a teď jeho ďábelský otec). Tím pochvala končí. Vrcholem bylo, když rekvizitář někde mimo záběr kamery strčil Fantaghiro do ruky stříbrné šaty, co měla na sobě v jedničce, aby je na sebe rychle hodila...a pak se někde objevila roztřesená klapka jako ve Slunce seno... a odklapla poslední záběr. Zbytek filmu "dokončili" ve střižně, kdy jsme mohli vidět použité záběry z jedničky a dodatečný dabing. Komu by sakra mělo vadit, že v jedné vteřině je krásný slunný den a ve druhé vteřině je hluboká noc ozářená loučemi? Hlavně, aby nikdo ten přechod nepoznal, hihi. Smál jsem se ještě 10 minut, potom jsem se šel napít a smál se dalších patnáct... ()

crola

Tady už pomalu přestává působit i veškerá krása hlavních představitelů. Stále ještě oceňuji krasavce Rogerse, film zvedá i komická role Brigitte Nielsen, u jejíhož výkonu se člověk alespoň zasměje, jinak je zde už příliš sentimentálních keců. ()

CrashHP

Súhlasím s Flipper, Alessandra Martines, na ktorú sa dá pozerať, to sama neutiahla a tu sa vytrácalo čaro z prvých častí a nezachraňuje to ani stále nádherná hudba. Škoda preveľká, keďže sa z toho dalo vyťažiť rozhodne viac. ()

Puslanka

Jako by se tvůrci nedokázali rozhodnout pro jakou věkovou skupinu je tato pohádka určena a pohádka je to bezpochyby. Pro malé děti místy moc drsné (např. pozůstatky ovcí hned na začátku) a příliš dlouhé, ale zároveň pro velké moc dětinské a někdy dost přehrávající (no, někdy...spíš pořád :) ). Celkově na mě působí zbytečně zdlouhavě, ale takové zbytečné protahování se najde ve všech dílech Fantaghiró. ()

anicca

Panebože, to je hrozné. Pamätáte na scénu z Dallasu, kde bol Bobby Ewing mŕtvy asi 50 dielov a potom zrazu stál nahý v sprche a tvorcovia to zaonačili tak, že sa to jeho manželke Pamele len snívalo? Tak nejako podobne je to tu s Romualdom. Nerozumiem ako toto mohli tvorcovia dopustiť a aký čert im napískal aby vytvorili ešte 5-ku. Je to hrôza, tu situáciu ešte aspoň zachraňuje Nicholas Rogers ako Tarabas ()