Joe Pendleton je obránce Los Angeles Rams. Zatímco připravuje svůj tým na Superbowl, málem přijde při nehodě o život. Příliš horlivý nebeský posel jej povolá do nebe, kde záhy zjistí, že Pendleton ještě není připravený zemřít. Jeho tělesná schránka už však byla mezitím zpopelněna, a tak se Joe vrací na Zemi v těle jiného muže, konkrétně podnikatelského giganta, který byl nedávno zavražděn. Jeho žena a účetní, milionářovi vrazi, jsou tímto vývojem událostí zmateni. Joe si koupí Los Angeles Rams, aby se ho znovu pokusil dostat na Superbowl a současně se zamiluje do anglické aktivistky životního prostředí (Julie Christieová), která odsuzuje jeho taktiku i činy. Vynikající komedii ověnčenou Oscarem a třemi Zlatými glóby režíroval Warren Beatty, který si zde zároveň zahrál hlavní roli. (Cinemax)

Tonula

NEBE MŮŽE POČKAT je slušný film, ale přece jen jsem očekával o kousek více komedie. Nějak si nedovedu představit, že se před 40 lety lidé tomuto filmu smáli více než já. Myslím, že z toho mohla být trochu svižnější komedie, drama, mysteriozní film nebo i romance. Takhle se nepodařilo naplnit nic. Film měl přitom velké ambice a spousta nominací na Oskara naznačovala, že by to mohl být film roku. Nakonec dostal jedinou sošku za výpravu a asi to měla být cena útěchy, když se nikde jinde neprosadil. Popravdě ani ta výprava nebyla nic moc. Ale tehdy asi opravdu nic lepšího nebylo. A vedle Lovce jelenů a Návratu domů takový film neměl příliš šancí. 55% ()

Anderton

Ono je to taká roztomilá jednoduchá blbosť, že mi príde nespravodlivé sa sťažovať na všetko, čo ma pri nej napadá. Oddychovka oddychová, s niekoľkými fajn fórikmi (takže komédia to predsa len je). Vedie rozprava s milencom svojej ženy za závesom. Prečo to má toľko ocenení, je veľkou záhadou, americká akadémia ľahké žánre predsa nemá príliš v láske. Pokiaľ to v nebi funguje podobne kravaťácky byrokraticky ako v tomto filme, tak chráň nás Pán Boh. Vážne je to blbosť, ale keď sa za to vôbec nehanbí, tak jej to vyčítať nebudem. Iba trochu. 50%. ()

Han22

Příjemný film, ale na komedii trochu málo vtipné, spíše tak nějak anglicky suché. Připomínalo mi to hodně naše filmy pro pamětníky (zápletka ve stylu milionář, který se začne chovat slušně). Co se mi opravdu líbilo byl styl, jakým zde fungoval posmrtný život a andělé vyobrazení jako jakýsi nebeští manažeři, jinak docela průměr. EDIT 2023: On je to fakt pěkný film, Beatty je tu ohromný sympaťák a Christie ještě pěkná, ale bohužel to opravdu není moc vtipné, spíše milé. Navíc to jede na x frontách (baseball, vraždící pár, podnikání, láska) a nelíbilo se mi zakončení SPOILER: s dalším převtělením a ztrátou paměti. KONEC SPOILERu. 3* jsou tak akorát. PS: Oscar za výpravu proboha za co? Vždyť to nebe je tu opravdu jen oblačná podlaha jak z českých pohádek. ()

pakobylka

----- "Jsem jachtař ?" ----- "Snaha by tu byla." ----- Snímek, který mohl doširoka roztáhnout křídla fantazie, nadobro odhodit zemskou tíži a rozletět se až někam nad oblaka - a jeho nejvyšší metou tak nemusela být nebeská přestupní stanice pod kontrolou horlivého, leč omylného personálu, zastávajícího nevděčnou úlohu úředního šimla. Bohužel ... zmohl se jen na několik umírněných výskoků. Jinak se držel při zemi ... čistě pro jistotu - a možná právě přehnaná opatrnost ho dovedla až do krajně neuspokojivého finále s dosti hloupým rozuzlením. Nakonec ... co taky čekat od příběhu, v němž jedna duše v různých tělech vypadá pořád stejně. 3* ... ovšem s mizernou svítivostí. ()

B!shop

Ja ani nevim, co bych na filmu nejak vyrazne pochvalil, ale pustil jsem ho, skvele jsem se bavil a najednou sem si rikal, je to uz je konec. Proste absolutne pohodova a prijemna komedie, ktera fakt svizne utece. Navic sice filmu o nejaky zamene a podobne je hodne, ale tady je to precejen trochu odlisny a z danyho tematu tvurci vytezili docela dost. Plus se tu seslo skvely obsazeni, muj oblibenec Beatty je naprosto presne vybranej a toho sportovce mu clovek veri a je super sympatickej a z ostatnich me asi nejvic zaujal mlade vypadajici Grodin, jako tajemnik, snazici se zabit sefa. Netvrdim, ze jsem se smal od zacatku do konce, proste "jen" velice prijemna podivana se spoustou vtipnejch momentu a hlasek. ()

• Snímek je adaptací stejnojmenné hry od Harryho Segalla. (Terva)

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin