Joe Pendleton je obránce Los Angeles Rams. Zatímco připravuje svůj tým na Superbowl, málem přijde při nehodě o život. Příliš horlivý nebeský posel jej povolá do nebe, kde záhy zjistí, že Pendleton ještě není připravený zemřít. Jeho tělesná schránka už však byla mezitím zpopelněna, a tak se Joe vrací na Zemi v těle jiného muže, konkrétně podnikatelského giganta, který byl nedávno zavražděn. Jeho žena a účetní, milionářovi vrazi, jsou tímto vývojem událostí zmateni. Joe si koupí Los Angeles Rams, aby se ho znovu pokusil dostat na Superbowl a současně se zamiluje do anglické aktivistky životního prostředí (Julie Christieová), která odsuzuje jeho taktiku i činy. Vynikající komedii ověnčenou Oscarem a třemi Zlatými glóby režíroval Warren Beatty, který si zde zároveň zahrál hlavní roli. (Cinemax)

lennyd

Joe Pendleton (Warren Beatty) je výborný quarterback, ale jednou při tréninku v temném tunelu dojde k havárii, a snaživý anděl, aby Joa uchránil od bolesti tak jej odvede do nebe pár sekund před samotnou havárii. Až poté se ale zjistí, že Joe by přežil. A tak musí nebe počkat, a vrátit Joa zpět na zem. Bohužel jeho tělo už bylo ztraceno, tak musí vzít zavděk multimilionářem, kterého se zrovna jeho žena pokouší zabít. I jako čerstvý zbohatlík, si nechce nechat svoji lásku k americkému fotbalu ujít... Warren Beatty si k filmu napsal scénář, produkoval, zrežíroval a taktéž zahrál hlavní roli, ale to neznamená, že by to byl špatný film. I když už má několik křížků na krku (ten film), tak je stále o dost lepší, než jeho novodobý remake Down to Earth (Zpátky na zem) s Chris Rockem.... ()

Han22

Příjemný film, ale na komedii trochu málo vtipné, spíše tak nějak anglicky suché. Připomínalo mi to hodně naše filmy pro pamětníky (zápletka ve stylu milionář, který se začne chovat slušně). Co se mi opravdu líbilo byl styl, jakým zde fungoval posmrtný život a andělé vyobrazení jako jakýsi nebeští manažeři, jinak docela průměr. EDIT 2023: On je to fakt pěkný film, Beatty je tu ohromný sympaťák a Christie ještě pěkná, ale bohužel to opravdu není moc vtipné, spíše milé. Navíc to jede na x frontách (baseball, vraždící pár, podnikání, láska) a nelíbilo se mi zakončení SPOILER: s dalším převtělením a ztrátou paměti. KONEC SPOILERu. 3* jsou tak akorát. PS: Oscar za výpravu proboha za co? Vždyť to nebe je tu opravdu jen oblačná podlaha jak z českých pohádek. ()

classic

Klasik Warren Beatty mi pripomína iného velikána, MENOM - ORSON WELLES, a to jednak svojim majstrovským herectvom, produkciou filmu, či napísaním scenára, a popri tom stíha sedieť na opačnej strane stoličky pre režiséra. Áno, je to tak, pričom doplním, že fascinujúci pocit, je presne tým, čo mám na mysli, keď sa toto všetko spojí dohromady ! Warren stelesnil postavu športovca Joea Pendletona, ktorý je inak perfektný futbalista, na tom by nebolo nič zvláštne, ak by práve nemal smrteľnú nehodu v tmavom tuneli, keď tadiaľ prechádzal svojim bicyklom. Chlapíci v NEBI si HO následne k sebe povolali, ale ako vidím, dosť predčasne, lebo JEMU sa sem vôbec nechce ísť, ( Hm... Nebo musí, môže počkať, aj tak sa nemá kam ponáhľať... ), a tak dostáva druhú šancu ŽIŤ v inom tele, výstredného milionára, ktorého ziskuchtivá manželka akurát kuje nekalé plány... Zamiluje sa do jednej šarmantnej, sympatickej ženy, ktorá prišla z Anglicka s masívnou petíciou. Joe dostáva túto možnosť na istý čas, s tým, že neskôr si vôbec nebude pamätať ( spomínať ) na súvisiace okolnosti, ohľadom tejto udalosti. Isté Déjà Vu, predsa príde. Z mojich obľúbených užívateľov, snímok doteraz videl iba jeden jediný jedinec ! Dokelu, skúste to napraviť, mňa film oslovil, možno to čaká aj vás ? ()

pakobylka

----- "Jsem jachtař ?" ----- "Snaha by tu byla." ----- Snímek, který mohl doširoka roztáhnout křídla fantazie, nadobro odhodit zemskou tíži a rozletět se až někam nad oblaka - a jeho nejvyšší metou tak nemusela být nebeská přestupní stanice pod kontrolou horlivého, leč omylného personálu, zastávajícího nevděčnou úlohu úředního šimla. Bohužel ... zmohl se jen na několik umírněných výskoků. Jinak se držel při zemi ... čistě pro jistotu - a možná právě přehnaná opatrnost ho dovedla až do krajně neuspokojivého finále s dosti hloupým rozuzlením. Nakonec ... co taky čekat od příběhu, v němž jedna duše v různých tělech vypadá pořád stejně. 3* ... ovšem s mizernou svítivostí. ()

gogo76

Dej filmu ma zaujal a popravde v starších filmoch takáto téma nie je celkom bežná. W. Beatty má na filme obrovský podiel, pretože popri hlavnej úlohe a réžii, písal i scenár a film dokonca i sám produkoval. Asi bol presvedčený, že na trhu niečo podobné chýba. A mal pravdu. Humor tu je, ale v niektorých momentoch, to chcelo viac pritlačiť. Love story, ktorá sa filmom preženie na mňa pôsobila trochu divne, pretože J.Christie vôbec nepôsobí ako žena, pri ktorej by mal W. Beatty stratiť reč. Film odvysielala STV v nie príliš dokonale kvalite, obraz bol dosť rozmazaný, ale vďaka i za to. Videné s českým dabingom, ale hlavne bez reklám ! 70%. ()

• Hned v páté minutě filmu nese Max (Jack Warden) narozeninový dort se zapálenou svíčkou. Když prochází dveřmi, svíčka zcela jasně zhasne, avšak v dalším záběru opět hoří. (Amper01)

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin