Švýcarák

(festivalový název)
  • USA Swiss Army Man (více)

Hank (Paul Dano), muž vysazený na ostrově, najde na pláži ležící mužské tělo (Daniel Radcliffe). Rozhodne se použít jej jako „pomůcku" při plavbě na pevninu. Když se ale ukáže, že dotyčný muž není zcela mrtev, Hank mu pomůže a spřátelí se s ním. Jeho prostřednictvím se opět seznamuje se světem, jenž na něj čeká... (mac000)

taibrek

Povedzme si na rovinu, že ťažko budeme hladat podobny film... Cakal som od tohto filmu, ze to bude prepadak prvej triedy no nakoniec ma prijemne prekvapil. Tento film ma ovela hlbsi dej ako by sa cakalo. Pred koncom filmu sa dozvedame, ze cely dej sa odohraval v okoli ,,stalker´´ objektu a vytvara z Paula Dana akehosi uchylaka. Z tohto omylu ho dostanu Radclifove prdy.... Strasne cudny zaver... Mimochodom ako sa dostal/dostali na opusteny ostrov? ()

silvusaak

K poprdeni doslova :D Radcliffe si zaslouzi metal za jeho nemrkani, nechcu vedet kolik kapek do oci musel spotrebovat :Di. Ten film je urcen k smichu a to taky dela, zvlastnim,svym bizardnim zpusobem a nadsazkou. ()

FireOfFilth

Větší kravinu a nudu už jsem dlouho neviděl, toto bylo opravdu dlouhých 90 minut. Čekal jsem, že to bude film ala McGyver nebo něco v tom smyslu. Taková ta pointa na konci je určitě k zamyšlení a vede k různým teoriím, ale přesto. ()

tomino28

V dnešní době, kdy je čím dál tím těžší přijít s něčím originálním, se to tvůrcům Swiss Army Man bezpochyby podařilo. Film v podstatě o dvou hercích, z nichž jeden je ke všemu mrtvý a nechá se tím druhým vláčet (nebo polomrtvý, což se dozvídáme časem), je odvážný počin. Některé momenty byly podivné, některé na druhou stranu vyloženě vtipné a po celou dobu mě zajímalo, jak to asi celé může dopadnout. Jen to tempo během filmu lehce kolísalo a i ten konec byl rozporuplný. Přes všechny tyto výtky ale oceňuji originalitu a výkony obou ústředních herců a rozhodně jsem byl svědkem něčeho netradičního, což se cení. Jen snad ke zdejším žánrům bych ještě přidal sci-fi. ()

Shady

Chápu, že tohle asi prostě nesedne každému a tudíž chápu i některá přehnaně nízká hodnocení a negativní komentáře. Nicméně, já jsem se bavil a ačkoli jsem byl po celý film v takové rozporuplnosti, tak nakonec ve mně vítězí pozitivno a tudíž s hodnocením nemohu jinak. Možná tím provádím trošku křivdu jiným filmům, kterým jsem jen o chloupek nedal plný počet, ale nemohu jinak. Trošku mě překvapilo jakou cestou se příběh nakonec vydal, ale nemám to autorům za zlé. Dlouho jsem neviděl takhle originální film. A takhle bizarní možná nikdy. Ve filmu se nic moc extra vlastně neděje, ale to mi vůbec nevadí když dostanu takhle bizarní a zároveň fantastický scénář. Navíc hoši to zahráli luxusně! Co bych ještě rád vyzdvihl je hudba, která neskutečně příjemně doprovází ty nejbizarnější scény a spolu s filmem navozuje opravdu pozitivní energii! Úplně mě místy vtáhla do příběhu tak, že jsem se cítil jeho součástí a to na tom bylo to krásné. Krom toho, že jde o neskutečně bizarní (musím si tohle slovíčko užít, protože už s ním zase dlouho takhle plýtvat nebudu) záležitost, tak jde taky o velmi zábavný, pozitivní, někdy až poetický a upřímný film, který si mě získal. Bizár nad bizáry! ()

Tomas_PO

Z nádejnej komédie sa napokon vykľula existenciálna dráma. Daniel Radcliffe to zahral výborne, najmä v úvode spôsobil zopár nečakaných výbuchov smiechu. Čierny, až absurdný humor však postupne strieda prízemnejší humor, so sexuálnymi narážkami, no na úrovni Prci prci prcičky. Je to však nepochybne jeden z filmov, na ktorý treba mať tu správnu náladu a najmä nečakať komédiu. ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

Ace.A.T.L.

Já do tohohle filmu šel kvůli Danielovi a absolutně jsem se ani nekouknul na info o filmu. Takže jsem nic nečekal a věřím, že kdybych něco čekal, tak tohle určitě ne. Tohle bylo tak moc mimo jakýkoliv žebřícky, klasiky, udaný směry a myšlení dnešní spolecnosti, že jsem až nevěřil, že to vzniklo. Ale je moc dobře, že to vzniklo. I takhle zcela zcestnej film, dokáže v člověkovi vzbudit něco pozitivního a donutí ho, se zamyslet. Nejedna scéna byla úžasná, nejedna byla dost přes čáru a nejedna byla vtipná. Mě se film opravdu líbil. A soundtrack je taky parádní. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Bagimanek

Pokud někdo hledá nenáročný film s téměř nulovým příběhem a naprosto primitivním humorem, je Swiss Army Man přímo pro něj. Vzhledem k tomu, že jsem se na film šel koukat s tím, že jdu sledovat absolutní blbost, jsem si film užil. Harry Potter očividně kouzlí i po své smrti, když se jeho prdící mrtvola dokáže vznášet nebo sloužit jako člun. Občas je zkrátka potřeba kouknout se na absolutní blbost a prostě se jen pobavit na stupiditou a primitivností filmu. Chtěl jsem dát 10 hvězd, bohužel jsem byl omezen na 5. K hodnocení přispěl děsivý smiley face Radcliffa při finálním odprdění pryč ze scény. ()

F2003F

Natoľko extrémny bizár až príbeh svojou originalitou dokáže, že je úplne namieste. Výkony sú podané naozaj solídne, úderne vedia zabodovať v každej situácii a sledovateľnosť filmu držia pomerne nad vodou. Po každej stránke mimoriadne vyšperkovaný scenár, dokáže plynúť naraz viacerými emóciami a každú využívať efektívne. Nelákavo výnimočné dielo, ktoré napriek nechutným stránkam humoru akým sa venuje ničím nepohorší, naopak zábavne plynie ako dôkaz významne okázalej tvorcovskej vyzretosti narábať vhodne s netypickou (na prvý pohľad) blbosťou. Film funguje všetkým, čím chce. Paul prekvapuje jednou polohou za druhou a v každej sa vždy akoby nájde a pri ňom Daniel chvíľami až mrazivo uveriteľne hrajúci. Dejovo to nezaváha ani raz a dokopy nedá ani priestor na udivenie lebo sype extrém za extrémom bez náznaku jednoduchosti. Piatu by som dal nebyť miestami homo nádychu a vypadania hercov (mŕtvola sa snaží nežmurkať, ale nájdu sa zábery, kde nechcene preblikne alebo pohne niečím a Mary v závere veľmi chabé podanie). ()

Felagund

Nikdy bych si nemyslel, že mě dokáže dojmout příběh o prdící mrtvole, přesto se to stalo. A jako bonus uvedení díla od sympatického dua autorů i s rozcvičkou. ()

rakosabasta

Člověk se u tohohle filmu nemůže nebavit. Chvíli si připadáte, že sledujete Robinsona Crusoa, chvilku Mauglího. A i když jsou některé (prakticky všechny) vtípky postavené na hranici slušnosti, v podstatě nevyznívají nepatřičně ani vulgárně, pouze hodně netradičně a překvapivě - což je fajn. Hranice reality a halucinace se postupně stírá víc a víc a je prakticky jen na divákovi, kterou z rovin si připustí jako tu "pravou". Konec je z tohoto hlediska poněkud diskutabilní a nebýt něj, byla by tady 5. hvězdička natotata. ()

RoyBatty444

Nekonvenčné spracovanie narušeného introverta pokúšajúceho sa o samovraždu a pri tom sa spolu s oživlou mŕtvolou vydáva na cestu za sebapoznaním so všetkými vedľajšími neduhmi prislúchajúc k mŕtvole a to hlavne prdenie a tvorba plynov všetkého druhu až po komunikáciu. Herci sa v rolách našli a spracovanie dopadlo dobre. Nakoľko sa jedná o veľký úlet, neviem ho s čistým svedomím doporučiť. Len možno ako silnú recesiu. ()

Mr.Bordan

Film, ktorý vo vás zbúra všetky možné stĺpy, o ktorých si myslíte, že podopierajú logický svet. Nádherne myšlienky načrtnuté len tak ledabolo, prevedené do extrémne naturálnych a jednoduchých konštrukcií, ktoré majú od filozofickej terminológie veľmi ďaleko. Napriek tomu presne vyjadrujú problémy v spoločnosti, predsudky a pre nás "neriešiteľné" situácie, ktoré ak sa na nich pozrieme z diametrálne odlišného pohľadu, pohľadu nezainteresovaného (mŕtveho) človeka, ktorému musíte vysvetľovať "pravidlá" v dnešnom svete ako malému dieťaťu, uvidíme veľmi jednoduché riešenie a zároveň absolútnu nezmyselnosť v našom občasnom konaní. Práve jednoduchosť je kľúčom k úspechu v tomto bizarnom filme s neuveriteľnou hudbou, skvelým obsadením a scénami, ktoré v ľuďoch určite zarezonujú, či už kladne alebo záporne. Určite to nie je film pre každého, každý by sa však mal pokúsiť rozoznať a porozmýšlať o motivácii, ktorá viedla tvorcu k vytvoreniu tohto úžasného filmu. ()

sherpa

Stále mi vrtá hlavou, co že nám to chtěl vlastně autor říci, chtěl-li nám vůbec něco říci. Asi za tím hledám něco víc. Jedno je ale jisté, není to věc, kterou budu chtít ještě někdy vidět, ačkoli od shlédnutí nikoho neodrazuji. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz