Švýcarák

(festivalový název)
  • USA Swiss Army Man (více)

Hank (Paul Dano), muž vysazený na ostrově, najde na pláži ležící mužské tělo (Daniel Radcliffe). Rozhodne se použít jej jako „pomůcku" při plavbě na pevninu. Když se ale ukáže, že dotyčný muž není zcela mrtev, Hank mu pomůže a spřátelí se s ním. Jeho prostřednictvím se opět seznamuje se světem, jenž na něj čeká... (mac000)

klukluka odpad!

Jsem asi starej, chladnej, necitelnej bručoun. Taková jímavá nekrofilní lovestory a já tomu napálím Odpad!. Ale víc tomu fakt nedám. Za prvé mě to nebavilo. Za druhé se mi z toho dělalo zle. A za třetí mi to přijde zvrácený, odporný, šílený- v pravém smyslu toho slova. Z části to bylo pochopitelně i smutný, příběh člověka, který byl tak bolestně sám, že nepohrdl ani společností mrtvoly, ale tahle obhajoba něčeho tak vyšinutýho mi přijde nedostatečná. Jinak formálně špička- naprostá, výkon Radcliffa vynikající, pěkně zahrál i Dano. Po této stránce s tím nemám problém. ()

ShimonHoly

Absolutně nesoudržná, nehumorná slátanina bez tempa ani kloudného scénáře, kterou zachraňují pouze herci. Nedokoukal jsem a to vydržím obyčejně všechno. ()

EKLEKTIK

"O tomhle si lidi nepovídají." Tak tohle není "Buddy movie". Tohle je "Dead buddy movie", lehce zavánějící homosexuálním nekrofilním pornem s těžce koprofilní tématikou a nemohu zde nenapsat, kolikrát mi tento kontroverzní "survival" film připomenul Bartem Simpsonem upravenou vlajku z epizody "Bart versus Líza versus 3.A", na které stálo "Learn to fart", naučte se prdět. ()

Corpsegrinder

Námět je bezpochyby šílenost ale film jsem si představoval maličko jinak, po půl hodině to trochu ztrácí dech a celá druhá třetina celkem nudí. Nakopne se to až ke konci kdy se mrtvej Harry Potter pomocí vlastního prdu a ohniště zapálí aby odehnal medvěda. Kupodivu bych řekl že nejzvláštnější je na tomhle filmu to, že i přes všechnu tu nechutnost ten film na konci vyznívá dost melancholicky. ()

Litvicek

Daniel Radcliffe a meteorismus, to tu ještě nebylo. Pobavilo, místy jsem zíral na rozmanitost příběhu a proto jsem to také dokoukal. Nic extrémního nečekejte ale pokud vás nudí filmová klišé, pak určitě doporučuji omrknout tento snímek. Mimochodem, první film Paula Dano, kde jsem mu neměl chuť rozšlapat obličej. ()

ZdenoLo

Keby padla posledná klapka tak minútu a pol pred koncom, tak by to úplne zmenilo pohľad na celý film. Možno že aj k lepšiemu.. ()

SpaceOdyseus

Nevim, jetsli si reziseri a scenariste jen honi triko nad tim, jak jsou originalni, nebo opravdu zdeluji originalni formou nejakou velkou pravdu. Nakonec mi to je i celkem jedno. Bizarnost byla osvezujici, ale jako celek to byla celkem nuda, ktera se v poslednim aktu pretocila do wtf konce, kde vyvrcholeni nefunguje ani trochu. ()

Vaklaf

Jednou nějak přišla řeč na tnehle film a nikdo s diskutujících ho prej nebyl schopnej dokoukat. To samozřejmě vzbudilo mojí zvědavost. A musím k tomu říct, že... Ehm... Film, kterej nejde popsat jinak, než poslední větou, která v něm zazní: "WHAT THE FUCK?" Obsahově vlastně psychologická záležitost s totálně pošahanou formou. Na můj vkus místama přehnaně dementní humor, ale jistej půvab se tomu upřít nedá. Zahrát si mrtvolu musí bejt nepochybně výzva. ()

Sayko

První zhlédnutí- Co jsem to kurva viděl. Druhé zhlédnutí- Tak tohle je bizarní podívaná, proč mě tak láká se na to kouknout znova? Třetí zhlédnutí- Viděl jsem v životě lepší art s lepším příběhem, smyslem a tou "message", kterou nám tento snímek dává?! Čtvrté zhlédnutí- Ten film je prostě nádhernej, kdykoli se naskytne šance, ukazuju kamarádům a probírám s nimi jejich pocity a názory z tohoto velmi nevšedního snímků. Tohle je film, na kterej jen tak nezapomenete. Hodně lidí Švýcarák odsuzuje a když o něm někde slyší, tak film označí jako nepříjemnej zážitek a hodně debilní podívanou (viz. komentáře k filmu na ČSFD). Tak proč vlastně nutím svoje kámoše, aby na to koukali znova? Protože je v tom filmu ukázána ta lidskost a věci, které ve filmech jen tak neuvidíte, například prdění. Nejde o to, abyste se z toho, že si tam někdo prdne rozesmáli, ale filmu jde o to, abyste si uvědomili, že je to vlastně naprosto normální věc, že prdí každý a film nám vlastně vysvětluje proč. Proč žijeme, proč chodíme do práce a proč děláme ty stereotypy co každý den. Mluví o pocitech a věcech, které děláme jen v soukromí. No prostě vám dokáže odpovědět na smysl života. A z hlediska filmu, nádherná, originální a nezapomenutelná hudba vytvořená herci, která ve vás dokáže vyvolat pocity jak smutku, tak nehorázné radosti. Dalším kladem je vymazlená kamera, se kterou si přijdete, jako byste byli v džungli s hlavními postavami a prožívali dobrodružství s nimi. No nemám jedinou výčitku k filmu, snad jen doporučení. Vypni mobil, zatáhni žaluzie, vem si svoje nejoblíbenější jídlo, pust si film a vychutnávej si každou sekundu, jako jsem hltal já. Dojemný, nádherný, úžasný. ()

HonzysKISS

„Až se vrátím domů, budu každý den jezdit autobusem“ Docela pěkně divná (pro nenáročné) komedie, až se divím, že se do toho Radcliffe odvážil dostat. První polovina je docela supr. Vyprávění, komické scénky (to s tou biblí mě úplně položilo), nějaké ty motivační řeči, a dokonce se najdou i skvělý hlášky. Nápad je taky hodně dobrý, ale osobně bych to udělal v jiném prostředí. V druhé polovině už toho začíná být nějak moc najednou (hlavně těch motivačních blbostí) a prakticky se nestane nic moc nového. Možná tak kromě obřího mývala. Kdyby to mělo jenom hoďku a byl by to menší film, tak by to bylo mnohem lepší. Závěr je zbytečně moc natahovaný. Ne, že by to bylo nudné, bavil jsem se hezky, ale jde z toho ten marný pocit. Takhle mi to akorát přišlo jako romantická slaďárna. Ještě že soundtrack a herectví to zachraňuje. ()

dozana

51. KVIFF - U mě Jeden z pěti nejlepších snímků na festivalu. A tak se stalo že celý velký sál Thermálu třásl rukama a nohama spolu s režisérama na uvolnění mysli, filmík bizardní ale super. Nemělo to chybu. Hláška '( Kámo, jestli neznáš Jurský park, tak víš hovno ' ) u mě nejspíš zlidoví :D. ()

Ixbalanke

Film mě dostal do realit, o kterých jsem neměla ani tušení. Vznikají tu netušené situace, emoce a mezilidské vazby doslova přesahující život a smrt. Film se mi po dokoukání jaksi zapříčil a zasekl v mozku a uvidíme, jestli ho do rána zpracuju a jak. Doufám, že nebude potřeba snů, abych to zpracovala... ()

IvoB

Těšil jsem se zábavnou šílenost, jak avizoval skvělý trailer... a nakonec z toho zbyla jen ta šílenost. Švýčaráku můžu pochválit celou řadu věcí – skvěle zvolený casting, originalitu, soundtrack nebo i vizuální stránku. Spousta bláznivin zde vede k poměrně hlubokým myšlenkám, což je chválihodné. Na druhou stranu se ale jedná o směsici všeho možného, s humorem tak trochu na hranici únosnosti. Nejsem žádný mravokárec. Nevadí mi fekální humor a ve filmu snesu i tento bizardní nápad s mrtvolou. Ale tady mi to nijak zvlášť vtipné nepřipadalo – ani podivný konec, který jinak poměrně silnou závěrečnou část hodně oslabil. Celkově jsem prostě po tom rozruchu čekal trošku lepší film. Jsem rád za vznik takových menších snímků, co se nebojí přijít s neokoukanými příběhy. Švýcarák se ale i přes svou jedinečnost mezi mé oblíbený filmy nezařadil. ()

mclenin

Tohto roku jeden z najabsurdnejších filmov aké som zhliadol. Herecký "koncert" hlavných protagonistov P. Dano-a a D. Radcliffe-a na pozadí akejsi podivnej metafory na život a smrť s humorom tak uleteným, že som len nechápavo krútil hlavou, ... ale bavil sa. "maybe everyone is a little bit ugly, ...yeah, maybe we are all just ugly dying sucks of shit and maybe all little take is one person to just be ok with that and then the whole world will be dancing and singing and farting and everyone will feel a little bit less alone." ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz