Barry

• USA Barry
USA, (2018–2023), 15 h 55 min (Minutáž: 24–36 min)

Tvůrci:

Alec Berg, Bill Hader

Hudba:

David Wingo

Bill Hader, Stephen Root, Henry Winkler, Anthony Carrigan, Glenn Fleshler, Rightor Doyle, Paula Newsome, John Pirruccello, Alejandro Furth, Sarah Goldberg (více)

Série(4) / Epizody(32)

Černá komedie Barry v hlavní roli s Billem Haderem pojednává o deprimovaném, podřadném nájemném zabijákovi ze Středozápadu (Hader v titulní roli), který během své vražedné mise v Los Angeles zcela propadne herectví. Fuches, který zařizuje Barryho zakázky, jej „pronajme“ velmi brutální čečenské mafii z Los Angeles, v jejímž čele stojí Goran Pazar a jeho pravá ruka NoHo Hank. Barryho “terčem” je začínající herec, který má poměr s Pazarovou manželkou. Barry sleduje svou oběť na lekci herectví, kterou vede oblíbený učitel a guru Gene Cousineau, kde je okamžitě okouzlen skupinkou herců - a především Sally. Barry chce mezi těmito nadějnými talenty začít nový život, ale jeho zločinecká minulost ho drží ve svých spárech. Dokáže najít mezi oběma světy rovnováhu? (HBO Europe)

NifKor

Barry byl pro mě něco neznámého, nového a také něco co jsem podle plakátu musel alespoň na HBO Max zkusit. Vyplatilo se to? Moje odpověď je ANO! Barryho jednoduše miluju i přes jeho slabší 1. sérii, která se zaměřuje spíše na Barryho jako herce než jako na vraha. To ale není nic špatného ba naopak. Díky tomu, že divadlo zde dostává více prostoru, tak se divák seznámí více s vedlejšími postavami a hlavně se Sally a panem Cousineau. Postavy ale, které si celý seriál napříč 1. a 2. sérií berou jen pro sebe jsou Barry, Fuches a Hank. Každá z nich zabaví (hlavně Fuches ve 2. sérii). Příběh v 1. sérii trošku někdy tápe, ale ve 2. sérii se to minimálně od 2. poloviny otočí a příběh nabere jiné obrátky. Děj zde totiž potom nabere tu správnou atmosféru, která je zde perfektní. Vtipy jsou zde perfektní a nikdy jsem nezažil, že bych se tak často smál jako tady. 5. díl společně s 8. mě nejvíc dostali a nepřestal jsem se zde smát. Seriál sám o sobě není nijak složitý a je v celku minimálně v 1. sérii prostý a nesnaží se dělat nijak zvláštní dějové zvraty až na poslední díl, kde bohužel nechápu pořád ten skok v čase bez sebemenšího upozornění. Akce zde je skvělá, herci jsou prostě fenomenální a moje uznání si hlavně zaslouží Bill Hader a Stephen Root. Děkuji HBO za to, že jsem díky němu našel můj momentálně 3. nejoblíbenější seriál. 3. série musí být nářez, jinak budu brečet. 9/10 ()

jakeer

Dexter je môj najobľúbenejší seriál vôbec a tak si nemôžem nevšimnúť obrovskú inšpiráciu v prípade Barryho. Hlavne v úvodných epizódach je podobná dramatická hudba, podobný vraždiaci outfit a v mnohých prípadoch aj Barryho mimika nápadne pripomína Dextera (obaja hereckí predstavitelia sú podobné typy). Samozrejme, napokon si seriál našiel vlastnú tvár a výsledok je viac než fajn. Balansovanie medzi komediálnou a dramatickou rovinou je vymyslené umne a navzájom sa nedegradujú. Ak niečo degraduje vážnosť dramatickej linky, tak je všetko okolo mafie. Malo to asi seriálu dodávať punc komiksovosti, ale všetci mafiáni sú skôr karikatúrou. Čečenská mafia nemá nič s Čečenskom, bolívijská zas s Bolíviou. Výborne sa však rozohravajú ostatné vedľajšie postavy (najmä linka okolo divadla a neskôr televízie je výborná), v tretej sérii mnohokrát odsúvajú titulnú postavu na vedľajšiu koľaj. Potenciál Barryho ako postavy sa ku koncu vyčerpal a ak naozaj bude ešte štvrtá séria, som zvedavý, ako tvorcovia z toho vykorčuľujú. Long story short: seriál odporúčam. ()

husokachna

To je tak krásně neuchopitelný, nepředvídatelný a divný, že si tomu dovolím napálit plnej knödl už po šesté epizodě. Uvidíme, jestli drajv vydrží a nebudu snižovat, ale zatím nadhodnotím za odvahu a za Bill Hadera, kterýho jsem měl rád už dřív, ale teď ho prostě miluju. Akorát to teda často není vůbec komedie, tak bacha. Když už tam ale nějakej fórek je, je parádní, suchej, chytrej a sedí. Plus ten parádní satirickej podtón, kterej si střílí z herců, mileniálů a dnešní ameriky. ()

kowalski

Dal jsem obě série a je to absolutní pecka. Sledujete bandů různých magorů od policajtů přes herce až po skupiny Čečenských nebo Bolívijských gangů, kteří se všichni chovají jako blázni (nenormálně) a mezi nimi se odvíjí příběh nájemného vraha Barryho, který chce seknout se svou prací. Neskutečně jsem se u toho bavil. ()

warrenur

Seria 1: Paradny pocin par typkov znamych z SNL-brandze. Hader-ovi, ktoreho povazujem za hereckeho chameleona, padla i tato rola ko uliata. Root je cely cas ten ukecany marketingovy typek, co obstarava tu divacku atraktivnost, az tento ocakava, s akou blaznivinou vylezie. No a Sarah je zasa v roli premotivovanej a emocne fejkovej bloncky tiez autenticka. Bavil som sa. Odsypa to a celu seriu mozte pozriet na jeden sup. Odporucam. 68% Niektore casti si sice Berg s Haderom nenapisali az tak dobre, ale ako celok, moze byt. Seria 2:Viacej absurdnych twistov a scen. Avsak vcelku stale velmi zabavne. Skec strieda skec a obcas to ma aj vaznejsiu dramaticku liniu. 70% slabsie stvorhviezdie. Odporucam. ()

bery71

Překvapivě hlubokej zářez. Pro mě doposud nepoznané instatní překrývání crazy-komediální příběhové úrovně a emočně přízemní a realistické stránky. Zasazení a postavy jsou někdy sitcomově ustřelené, aby za chvíli, což vytváří dojem bezpečí a že se vlastně nic neděje, aby v dalším záběru přišlo tvrdé zaříznutí. Ale je to v jednom. Je to spolu. A překvapivě to většinu času funguje. Topová asi druhé serie a pár kousků z té poslední. ()

dalziel

Tých divadelných kultúrnych vložiek je tu až prehnane veľa.Inak fakt sranda.Taký vtipnejší Dexter.Čečenský lokal boss Noho Hank nemá chybu.Totálny kolík. ()

Jajar

Komediální thriller o nájemném zabijákovi a bývalém mariňákovi, který zcela propadne kurzům herectví. Seriál Barry se zjevně inspiruje Dexterem, ale dělá to velmi svébytným způsobem. S důrazem na kombinaci absurdního, černého humoru a melancholického, tísnivého drama v rámci své bizardní a originální koncepce. Kdyby byla každá epizoda jako ta killbillovská, pátá z druhé série, tak bez diskuze za 5/5. ()

Hpatrik

Na to jak je první sezóna velmi dobrá, skvěle balancuje na hraně mezi humerem a vážností a slibuje zajímavý vývoj do další série, druhá pro mě už nepochopitelně ubírá směrem naprosto nepředvídatelným a špatně uvěřitelným. Tvůrci neví čeho se vlastně chytnout a často zabředávají do absurdna až parodie. Třetí sezónu už nedám... ()

Sweat55

První sérii Barryho jsem chtěl vidět samozřejmě jenom kvůli účasti svého oblíbence Billa Hadera, takže jsem očekával komediální "sitcom" který se nebere tak vážně. No a dostal jsem úplný opak, celkem vážný příběh s trochu vtipem, Billem Haderem a občas zajímavou akci. A funguje to. Začne to celkem nevině, další práce nájemného vraha, která se ale nakonec zamotá tak výborně a zajímavě, že jsem na konci zíral s otevřenou hubou. Na druhou sérii jsem fakt zvědav. ()

Hellierer

Tak tomuhle se říká gradace příběhu. Barry začíná jako vtipná černá komedie a nutno říct, že první dva díly vás sice neurazí, ale ani nenadchnou. Nicméně příběh se začne roztáčet a poslední tři epizody jsou neskutečná emocionální nálož a z nevinné černé komedie se stane nekompromisní drama. Hader je v roli nájemného zabijáka, jenž stojí na velké životní křižovatce, zcela parádní a ukazuje, že v pohodě zvládá vážné role. Zábavné vedlejší postavy příběhu taky přidávají na drivu, hlavně tedy naprosto geniální Čečenci. Za mě tento rok zatím největší překvapení a nemůžu se dočkat druhé série! 90% ()

Maximilianus

Myslel som si, že Bill Hader tu bude ten vtipný prvok, že bude robiť imitácie a podobne, ale opak bol na moje milé prekvapenie pravdou. Barry je asi najnormálnejšia postava z plejády všetkých tých bláznivých a podivných charakterov, na čele so skvelým Anthonym Carriganom a jeho Hankom. Bill Hader hrá serióznejšie, a že mu to ide. 2. séria bola trochu vážnejšia a hlavne v nej začalo dosť prituhovať, tak uvidíme, čo bude ďalej. 3. séria: Niektoré diely boli dobré, ale inak mi to prišlo, že dej prešľapuje na mieste alebo sa posúva iba pomaly a postavy nedostali veľa priestoru a nemali ani vo väčšine prípadov výraznejšie scény. Koniec ale opäť nabudil, tak stále zostávam v očakávaní, čo bude ďalej. 4. séria: Po tretej sérii, ktorá ma moc nezaujala, štvrtá opäť vrátila laťku tam, kam patrí. Aj keď záverečných osem epizód bolo viac temných, Barry opäť dokázal, že natočil originálny, čiernohumorný prvotriedny seriál. 8,6/10 ()

boo-boo

Nebudem to zbytočne naťahovať - Barry je super. Je dosť komediálny, dosť dramatický a dosť napínavý, aby fungoval v každej rovine komédia/dráma/thriller zvlášť a ako celok je vyvážený skoro perfektne. Ak mám niečo vypichnpúť, tak vedľajšie postavy čečenských mafiánov sú čo do srandy neskutočné a okrem nich gro zábavnosti obstaráva fakt, že je skoro nemožné predvídať, kam sa veci vyvinú. ()

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)