„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

• angličtina Four Murders Are Enough, Darling
TV spot

Učitel Georg Camel ze Springtownu marně usiluje nejen o pozornost žáků k veršům Shakespeara, ale také o pozornost šéfredaktora místního časopisu k básním, které píše. Rád by upoutal i redaktorku společenské rubriky Sabrinu. Vše se změní, když u dveří do bytu najde mrtvolu doktora Portera, otráveného lupiči kvůli šeku na milion dolarů. Nechápající učitel se nečekaně ocitá uprostřed bláznivého boje o peníze, který svádějí gangsterská banda ze San Boniga, v čele s Josém Antoniem a michiganská banda, kterou vede mladá Kate Draixová. Obě jsou přesvědčeny, že George má šek a snaží se ho získat. Obě za něj zaplatí kauci, když ho policejní komisař Brooks zatkne a obviní z vraždy. Muž je sice na svobodě, jeho trable však teprve začínají. V domě, ve kterém bydlí, se totiž ubytují členové obou gangů. Učitel si zatím užívá nečekanou popularitu vraha. Všichni ho znají, někteří se ho bojí, někteří si ho začali vážit a Sabrina, která ho dosud přehlížela, je jím okouzlena. Jenže praktiky padouchů jsou značně nevybíravé, a tak téměř kdykoli otevře dveře, vypadne z nich nějaká mrtvola. Do městečka se mezitím sjíždějí policejní posily a zabijáci. Ti se postarají o dostatek mrtvol, které mohou být připsány na vrub nic netušícího učitele. (TV Nova)

Autogram

Oldřich Lipský tentokrát sparodoval mexicko-americké gangsterky a komiksy a ako vždy veľmi podarene a s nadhľadom. Vrážd bolo o niečo viac ako štyri, ale to nevadí, každá ďalšia vypadnutá mŕtvola vnáša do filmu nový svieži dych. Penový súboj Bohdalky a Janžurky sa asi len tak ľahko inde nevidí a Filipovský si tu zahral komisára Clouseaua se vším všudy. –– Nejdřív jsem udělal BANG, pak BING a nakonec to bylo BONG. –– Nejenom že vraždíte, touláte se po nocích, ale teď si také vodíte dámské návštěvy. –– Pošlete posily. STOP. Hlavně nenápadně. ()

pfa

Jó Gogo. Výborná, zábavná crazy komedie o dvou gangsterských bandách a jednom učiteli, který nevědomky ukrývá žádaný šek... [9/1O] ()

ssfan

Blaznivý film, který má skvělé herecké obsazení byl místy velmi vtipný, jindy až trapný. Proto dávám jen 3 hvězdy. ()

giovanni3

Výborná česká komedie, která je naplněna hromadou skvělých hlášek, herců, scének a v neposlední řadě mrtvol. Propojení s komixi je velmi dobře zpracováno. Scénář je též povedený... V globálu nemám co vytknout, ale na plný počet to úplně necítím a tudíž zůstávám při zemi a dávám pěkné 4z5. ()

Pecival

Macourek s Lipským se zase jednou pořádně urvali z řetězu a natočili perfektně, ujetou parodii na všechno možné. Obsazení bratra se ukázalo jako dobrý tah, v roli velmi sympatický. Zbytek herců samozřejmě taky bezvadný, to je skoro zbytečný opakovat. ()

Rousse

Tento film mám už nadosmrti spojený se scénkou: Tady mýdlo, tady mýdlo - mýdlo volá ručník!:-) ale když se na to mrknu zpětně, tak je to jedna povedenější scénka vedle druhé. Jedna z nejlepších komedií od pana Lipského, který byl ve svém oboru opravdový mistr. ()

Sdoom

Parodie na gangsterky? Nevím, spíš parodie parodie...opravdu jsem trpěl a nemohl se dočkat konce filmu. Ani nemůžu říct, že to není můj šálek humoru, protože to dle mého názoru nemá s humorem nic společného. Trapnost nad trapnost. ()

srbak

"Masovej vrah, pan Kejml, právě zavraždil 4 členy orchestru. Nelíbilo se mu, jak hrají." Za mňa spoločne s Adélou zrejme najkultovejšia a najsrdcovejšia záležitosť, hlavne vďaka neustále sa vynárajúcim spomienkam z detstva, ktorého neodmysliteľnou súčasťou boli práve tieto filmy. Oldřich Lipský je majster komédie a frašky, a tak hravo zvláda parodovať všetky možné stereotypy v krimi žánri. Toto je proste geniálny výkvet českej tvorby, a celkom sa čudujem, že niečo takto americky ladené vôbec mohlo za komunizmu vzniknúť. Myslím, že toľko pamätných hlášok nenájdete ani v Pulp Fiction. Klobúk dole, Oldo. ()

klúčik

Výborná a nezabudnuteľná komédia. Mnoho gegov z tohto filmu zľudovelo. ( Dej sem ten šek - Kemr ) ( jsem GOGO - Hlinomaz ) ( operácia - sterilné prostredie ) ( Huhu koktejl ) Samozrejmä, že výborný sú aj policajti, hlavne J.Libíček. Tento film mám moc rád......95%. ()

xaver

Opět nádherná parodie z dílny Oldřicha Lipského. Hvězdné obsazení a opět nesmrtelné hlášky, kterými tolik prosluly české komedie. Kemrovo fifty-fifty je kouzelné stejně jako volací kódy "mýdlo" a "ručník". Jedině za 5*, a to ani těch 5 nestačí. ()

Billie777

"Ty si se namlsal krve a teď už s tím neumíš přestat!" :-) Zábavná a skvělá, vizuálně krásná parodie s nekonečně mnoha hláškami. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let