Námořník Ripley a Lula se vášnivě milují. Jenže matka Luly s tím nesouhlasí. Neustále je pronásleduje, až dožene oba milence ke krajnímu řešení... Jejich cesta je tou nejbizarnější road-movie všech dob, plná sexu, násilí a černého humoru. Brilantní kousek od režisérského mistra Davida Lynche! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Silas

David Lynch pojal povídku Barryho Gifforda po svém. Nejenže si ji prodloužil, aby z ní mohl být celovečerák, ale přidal i další postavy. To celé natočil svým osobitým stylem, takže v konečné fázi vypadá "Zběsilost" jako jeho další autorský film. Rozhodně se víc než kdy jindy zaměřil na detaily (sirky v symbolické roli) a násilí, které zde není samoúčelné. Oproti knize je víc rozebrána postava matky, jež spolu s Willemem Dafoem zůstane v paměti asi nejdéle. Bohužel si David dobré vyznění filmu pokazil u něj až příliš "komerčním“ zakončením....podruhé plný počet, o dost lepší. ()

Cappuccino

Road movie, množstvo vyfajčenych cigariet, kabát znázorňujúci individualitu a vieru v osobnú slobodu, štýlový hrdina / rebel milujúci rock 'n roll? Že by bol práve toto môj šálok kávy? No samozrejme, že áno. Druhý pokus o nakúsnutie do Lynchovej tvorby sa vydaril v tom najlepšom možnom smere. Som na seba skutočne hrdý, že som takúto "fajnšmekrovskú" lahôdku zvládol ihneď na prvý krát bez nechápavého krútenia hlavou. Na čistých päť to síce nebude, no i tak s hodnotením vôbec neváham. Časom dám určite repete.) ()

GilEstel

Slabý námět. Nevěrohodná romantická linka. Již tolikrát otřepaná zápletka road movie, kdy někdo před někým utíká. Vše je obohaceno dávkou Lynchovkého chaosu s absencí vnitřního řádu. Tradiční extravagance řady záběrů karikuje v detailech charaktery jednotlivých postav. Psychedelické obrazové vjemy, pro Lynche typické, se zde nevyskytují tak často, jako v jiných jeho filmech, nicméně dost často na to, aby iniciovaly divákovu fantasii a budily nejistotu ohledně dalšího dějového vývoje. Ačkoli film obsahuje velmi povedené scény, v celkovém vyznění na mě moc nezapůsobil. Konečný dojem významným způsobem zachraňuje Williem Dafoe ve vedlejší roli. 60% ()

Ruut

Nejspíš poslední normální film páně Lynche, který začne tím, že maniakalní Nicolas rozšmelcuje chlapovi mozek v lebce za provokaci s š*káním matky své milé. Jako by tom psal scénář Tarantino a bylo to o bratránkovi Woodyho z Takových normálních zabijáků .Tohle je nejlepší neřešit, jen tak se kochat. ()

Allien.9

Pořád se nemůžu rozhodnout, zda je David Lynch génius či psychopat a ani "Zběsilost v srdci" mi v tom neudělala jasno... Jednoduchý děj, zpočátku špatná orientace v postavách (pouze primitivové nebo různě velcí šílenci), snad každá druhá scéna je absurdní, nechybí velké množství sexuálních scén ani tuny vulgarismů. Zkrátka typický Lynch, který si nebere servítky.;-) Zážitek mi bohužel kazí konec, který působí jako z jiného filmu. I když - ona vlastně byla celá první polovina o mnoho lepší... Ale ať už je film jaký chce, nezapomenutelné scény ala sugestivní autonehoda či ustřelení hlavy mě dostanou vždycky.;-) ()

misterz

Lynch tak trochu inak. Priznám sa, nevedel som čo od snímku očakávať, keďže tohto majstra filmového remesla poznám z úplne iného uhla a typovo iného zamerania, ale som milo prekvapený. Jemu ide vo filmovej branži skrátka všetko a s čímkoľvek príde, tak to zhltnem aj s navijakom. Máme tu milú, sympatickú road movie s pútavým príbehom (miestami tak trochu bláznivý úlet) a formou niečo medzi O. Stoneom a Q. Tarantinom. Jeden z najlepších výkonov N. Cagea, môžem len doporučiť. 85/100 ()

Adam Bernau

Temný pohádkář Lynch v plné síle. Jsem sice čistokrevný heterosexuál, ale u tohoto filmu jsem se zamiloval do Nica Cage (vydrželo mi to ještě u Leaving Las Vegas; u dalších filmů jsem se zase odmiloval). ()

Goldbeater

„Pravdivě ujetá romance v režii Davida Lynche s jednou opravdu povedeně ustřelenou hlavou a četnými odkazy na Čaroděje ze země Oz. S ubíhajícími lety zjišťuji, že Lynchovy filmy s každým dalším zhlédnutím zrají jako víno a Zběsilost v srdci doceňuji stále víc a víc.“ - To jsem zde k filmu napsal přesně před deseti lety a dnes po několika dalších zhlédnutích včetně projekce na velkém plátně jenom dodávám, že to je zkrátka jedinečný počin ať už ve filmografii Davida Lynche, tak ve světové kinematografii obecně. [KVIFF 2022] ()

Rudovous

Lynch opet nezklamal.Uz jen malo zbyva, abych videl od Lynche vse a na tento film jsem cekal dlouho,prilis dlouho.Dockal jsem se Lynche ve vrcholne forme.Film je mozna mene mysteriozni a vice(podle me)pochopitelny nez ostatni mistrovy opusy.Zato opet bohate vyuziva hereckeho potencialu(postava Bobbyho Perua ztvarnena Willemem Jesusem Defoem se nas vsech dotkla svym hlubokym lidstvim),hudby a uzasne vizualni stranky.Nicolas Cage a Laura Dern jsou opravdu krasny zamilovany par!Takze,ja jsem nadsen a jeste ted se smeju! ()

kingik

Nicolas Cage ve svém hadím saku je vynikající, Laura Dern ujde, ale pak přijde na scénu Willem Dafoe a všechny zúčastněné přehraje, pak si ustřelí hlavu. Film je ujetý a totálně o ničem, ale pro ty herecké výkony a výrazný režijní rukopis Davida Lynche, se vyplatí vidět. 60% ()

InJo

Úchylárna od A až po Z. Lynchova pulpovo-dekadentní "romanticko"-thrillerová road movie, která se hemží ujetými (permanentně nadržená Laura Dern) a ujetějšími postavami (zubatý Bobby Peru je jedna z nezapomenutelných rolí Willema Dafoe) a šílenými scénami (maminka s rtěnkou, "fuck me", odkazy na Čaroděje ze země Oz). Občas mistr navodí i svou typickou hororově-mysteriózní atmosféru a celé to uzavře parádním "happyendem". Stylová zvrhlá zábava, ovšem asi jen pro (skalní) režisérovy fanoušky. "Normální" diváci tuhle brutální černohumornou jízdu, v níž je možné takřka vše, budou asi jen těžko rozdýchávat. ;-) 80 % ()

Jordan

veľmi zaujímavý film . . . s veľmi slizkým defoem . . . a typicky lynchovskými "záležitosťami" . . . hmmm . . . . . ()

Anderton

Pri natáčaní Wild at heart musel každý chlap na placi baliť Lauru Dern. Stavil by som sa o hocičo. Tiež by som sa stavil, že žiadna žena zo štábu netúžila po "zubatom" Willemovi. Lynch natočil jeden zo svojich normálnejších filmov, ktorý trochu naväzuje na Blue Velvet, kde sa tiež stretávajú ten dobrý a ten zlý svet. V tomto prípade sa ten dobrý nachádza "somewhere over the rainbow" a zavezie vás doňho jedine Nicolas Cage. ()

Frajer42

Nerad to přiznávám, ale stalo se něco, co se mi stává jednou, maximálně dvakrát za 10 let - dlužím někomu pořádnou omluvu. Tím někým je David Lynch. Modrý samet jsem považoval za náhodu. Kde komu se podaří ve své kariéře stvořit jeden dobrý film. Jenže David Lynch to v mých odborných očích zopakoval. Budu tedy nucen udělat něco, u čeho jsem se zapřísáhl, že to nikdy neudělám. Budu si muset pár jeho "kultovních" filmů pustit znovu. Nově dokonce s velkou chutí. Tento film je druhým filmem od Lynche (z těch mnou viděných), který nemá potřebu se schovávat za milion hovadin a působit zbytečně komplikovaně. Děj je jednoduchý a maximálně přímočarý. Klasicky je k vidění největší hustota psychoušů na metru čtverečním. Lynch to znamenitě dovede dohnat do extrémů. Vlastně úplně všechny postavy se chovají extrémně. Co však jako velký odpůrce romantických filmů musím ocenit nejvíce, je právě romantická dějová linie. Pod velkou špetkou násilí se skrývá neobyčejně citlivé romantické srdce filmu, které celý snímek pohání kupředu. Opravdu fantastická věc s naprosto dechberoucí atmosférou. Hltal jsem takřka každou scénu, ba dokonce každou větu. Nicolas zde byl naprosto famózní a konečně jsem pochopil, proč si z něj musí tolik slečen sušit kalhotky. U Laury Dern jsem se celý snímek nedokázal rozhodnout, či je sexy. Nejsem si jistý ani teď. Jistý si jsem jen jejími přednostmi, a to v tom smyslu, že to žádné přednosti nejsou. Zcela vynikající byl samozřejmě i Williem Defoe ve velmi milé vedlejší roli. Opravdu mimořádný snímek, který mě hodně pevně vtáhl do děje a po většinu času mě neskutečně bavil. Dokonce se dostalo i na husí kůži, což je věc při tomto žánru zcela nevídaná. ()

stilgar1

Můj nejoblíbenější film Davida Lynche a bezkonkurenčně nejlepší role Nicolase Cage. Dá se však říct, že je to taky nejbrutálnější Lynchův film, což lze poznat hned od počátku. Pokud nesnesete pohled na naprosto rozmlácenou hlavu, raději si film ani nepouštějte. Ale i přes všechno to násilí, sex a rock'n'roll, dokáže Lynch najít místo i pro romantiku a to naprosto nenapodobitelným způsobem. Tohle je prostě mistrovské dílo! A také bych neměl zapomenout pochválit Lauru Dern a WIllema Dafoa, jejichž výkony jsou také úchvatné. 10/10 ()

nascendi

Zbesilosť v srdci je iba tretím filmom od Davida Lyncha, ktorý som si pozrel, takže k posudzovaniu toho, či je to typický alebo netypický Lynchov produkt by bolo odo mňa nezodpovedné. Včera som dopozeral Slonieho muža a navzdory väčšinovému názoru sa mi Zbesilosť v srdci páčila viac. Je to bizarný, šokujúci film, ktorý mi v niektorých scénach pripomínal tú časť Felliniho tvorby, ktorú nemám rád. Nemám rád ani Nicolasa Cagea, ale v tomto filme hral excelentne. Aj ostatné postavy a postavičky boli starostlivo vybrané a zapadali do kaleidoskopu. Páčila sa mi aj kontrastne pôsobiaca hudba. Film obsahuje množstvo provokujúcich scén a obrazov, ktorých jediným nedostatkom je, že nevytvárajú celok, ale guláš, ktorý je znesiteľnejší, keď ho vnímam ako paródiu. Aj naďalej bude David Lynch viac rovesníkom, ako obľúbeným režisérom. ()

Arsenal83

Ajajáj, černoch vytiahol nôž a Nicolas ho zabil. Dúfam, že to mimovládky nevytiahnu z archívu, lebo bude v uliciach zle nedobre a Nike nestihnú toľko topánok vyrobiť, čo pokľudní protestujúci stihnú vyrabovať. V roku 1990 normálny námet na film, dnes sa z mŕtvych kriminálnikov robia obete. Samozrejme len ak majú správny kolorit. Ja Lyncha síce veľmi nemusím, ale tento film sa aspoň tak priemerne vydaril s excelentným výkonom Wiilema Dafoe. Laura Dern vyzerala v dvadsiatke takmer rovnako ako dnes. Teraz neviem, či je to dobré alebo nie. ()

Slarque

Klasická vyšinutá Lynchova kriminální jízda s perfektní dvojicí Nicolas Cage a Laura Dernová v čele. A navíc tu jsou ještě Willem Dafoe, Diane Laddová a Harry Dean Stanton. K tomu parádní kamera a výborná hudba. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti