Na nádraží Florenc v Praze nastupují do autobusu cestující do Karlových Varů. Je mezi nimi i dívka dobráckého řidiče Honzy Chalupy, dispečerka Barborka alias Pusinka. Dámská část cestujících na půvabnou mladou ženu pochopitelně žárlí, zatímco někteří muži se jí hned začnou dvořit. Po cestě však řidič zastaví jiné krásné dívce, a tak má Barbora dojem, že se sama ocitla na vedlejší koleji. Cesta do Varů je dlouhá a během ní dojde na mnohá drobná nedorozumění. Jak mezi Honzou a Barborkou, tak mezi ostatními cestujícími… Ve vtipně koncipovaném příběhu, který je založen na konfliktech mezi cestujícími v rychlíkovém autobusu, se režisérovi Josefu Machovi podařilo s laskavým humorem ukázat některé stránky lidských povah. Z jednoduché látky autor vytěžil maximum, přičemž se v jeho díle doplňují prvky humorné, až vyloženě groteskní, s prvky hudebně lyrickými i fantastickými. Výsledek představuje kvalitní, divácky vděčnou a zároveň vkusnou zábavu. Píseň "Šoférská" Ludvíka Podéště na slova Josefa Kainara v podání Josefa Beka se ve své době stala hitem. Theodor Pištěk a Eman Fiala v rolích fotbalových nadšenců Mandy a Jeníčka upomínají na své postavy z úspěšného staršího filmu Muži v offsidu (1931). (Česká televize)

Pitryx

Noční můra filmové tvorby. Nesnáším hlasité přemýšlení, a ještě více vypravěče. A toho je zde dost a dost. Snímek nemá v podstatě děj, což mi nevadí jako to co napsáno výše. Soudruzi se zas jednou vycajchnovali. Dvacet procent s velkou bídou za pár legrácek, co tu jsou. ()

ostravak30

Anděl na horách je asi nejlepší komedie z padesátých let. Jinak se toho zase tak moc nenatočilo. Bylo to období počátků socialismu v Čechách a tak nějak se to promítlo do filmu. Ta křeč. Máme zde sice vtipný nápad s několika tlačítky jako ozvláštněním autobusu - s přenesením do současnosti by se tento nápad dal rozvinout, ale jinak vidíme klasické rozložení příběhových sil. Každý cestující je přirozeně jiný a z toho vlastně filmaři čerpají. Snad jen představy Karla Effy se tam také mám, když vidím hezkou holku. Ale jinak opravdu vtipných situací je vcelku méně. A tak je film zajímavý ještě jednou věcí. Můžeme sledovat začínající budoucí herecké esa a legendy. ()

javlapippi

"Co jse to znárodnilo, dělá si tu každý co chce!" Šofér, ten tvrdý chleba má. Autobus plný hereckých hviezd súčasných aj minulých, každý druhý vedie vnútorné monológy, každý prvý hádže hlášky, Filipovský sa sťažuje, Effa si užíva snové pasáže, Sovák je neutrál, Vojta tentononc, Lohniský chce ticho a kľud, vyvolená Pusinka sa srdí kvôli zobratej stopárke, zväzáci zborovo pejú, do toho fantastické scény s lietajúcim autobusom a špeciálnymi tlačidlami. Veľmi príjemná komédia z časov minulých. Osobným plusom je aj trošku nostalgie, autobusom tohto typu som sa ako decko v osemdesiatych rokoch ešte párkrát viezol. "A utahovat matky, jsem mladá, potřebuji to!" ()

Lewaso

Autobusem do Varů jsem jel v poslední době několikrát, ale že by to byla taková sranda...? Rozhodně s Bekem by to ubíhalo příjemněji. ()

pOne

Divadelní komedie na čtyřech kolech. A nutno říct, že celkem povedená. Hlavně díky notné dávce originality. Heslo "společně to dokážem" sice kazí dojem. Ale já i toto vnímal jako parodii. ()

PetrJulian

Tento film mě aspoň vyléčil z jednoho bludu. Dosud jsem si myslel, že na DVD vycházejí jen dobré filmy, protože ty špatné by si nikdo nekoupil, a proč by filmoví distributoři vydávali filmy, které pak neprodají... Ale je vidět, že každý film si najde svoje kupce... Bohužel, ani herecké obsazení nepomohlo tomuto filmu. Pro mě totiž nejsou nejpodstatnější hezké herecké tváře, ale příběh. A pokud se navíc dívám na komedii, tak taky to, abych se u toho opravdu zasmál. Což tady platilo akorát v té situaci se skleněným okem. Jinak tu nebylo k smíchu ani ke koukání nic. Takže repete určitě nebude. ()

honzic

Lyricky pojatý film bohužel skomírá v levnou hru, kde byl naprosto nevyužit potenciál osazených herců a celé to spadá mezi jednou zkouknutý a jinak zapomenutý film, z celého filmu je nejcennější začátek filmu s historickou tratí tramvají po Praze, kde už nejezdí. Hodnocení: 35 % ()

carl.oesch

Slabota. Josef Mach se o komedie snažil od začátku své kariery režiséra a i když natočil třeba Akci B, asi nejznámější zůstanou jeho Hrátky s čertem. Jenže tenhle film měl bát vlastně o čem? Trochu mi to připomíná stejně bezvýrazný film Účastníci zájezdu, v malé části komunální satira s prorežimním vyzněním je spíš trapná (Filipovský, Medřická) a nic nezachrání ani klišodní epizodní postavy dalších kvalitních herců. Je otázkou, jestli jedna cesta autobusem s apelem k vzájemné slušnosti je dost nosná pro celovečerní film. Samozřejmě obligátně trapná je dodnes odpuzující Bohdalka, šílené jsou figury Effy, Lipského, Nesvadby a tak ta jedna hvězda je především krásnou (na rozdíl od V. Thieleové) nějak tak přirozeně Sylvu Daníčkovou (v Letiště nepřijímá je ještě lepší) a pak na záběry Prahy té doby, cesty do Varů a samotných Varů a na reality tehdejší doby na čele s autobusem tuším Škoda RTO 706 - byl to jeden z těch designových skvostů, tak trochu vzniklých tehdejšímu režimu spíš navzdory. ()

Muf911

Jednu hvězdičku dávám za hudbu. Druhou za zajímavé historické reálie (úzké silničky, stará auta, Praha a Vary 50. let). A třetí za ten krásný autobus. Jinak bych to asi do konce nevydržel, i když v poslední třetině to začalo být zajímavější. ()

yelcin

Mám rád staré české komédie a táto je jedna z nich ,kde bol použitý originálny nápad ./použitie špeciálnych tlačidiel v autobuse./ ,ktorý predtým /a neviem či potom/ nikto nepoužil.Film dobre vykresľuje rôzne charaktery ľudí ,ktorí spolu cestujú autobusom. na trase Praha-K.Vary , kde postavy stvárňuje herecká špička tej doby.Príjemný zážitok ,ktorý pozretím nikomu neublíži. ()

jirka.maso

Tak koukám, že se tady většina nechala unést poměrně nízkým hodnocením… Přitom se jedná o vynikající sondu do duší cestujících, kteří jsou na (ne)obyčejné cestě autobusem! Spousta skvělých herců obsazená do roztomilých charakterů dokáže i po letech pobavit. Každý se tu najde. Sovák, co je vždy nad věcí, protože je neutrál (tedy až do chvíle než je mu odcizena peněženka), ukecaná Dana Medřická, krásně protivný František Filipovský nebo úžasný Karel Effa, playboy od pohledu, na kterého se lepí každá sukně a vítají ho celé Vary! :) Jasně, lítající autobus a tak nějak podivně naspeedovaný autobusák Bek sou úlet, ale to k tomu patří… ()

Salvator

Doba si nadšení žádala. Tady ho je ale až příliš a nebýt několika vtipných scén, jen těžko by se hledala pozitiva. ()

Ironhead

Nebýt těch budovatelských vsuvek, byla by to slušná komedie... nejhorší je pasáž, kdy začne Karosa mluvit :oZ :_) Nejlepší postava je Karel Koníček a jeho představy/sny :_) ()

Logout

Ano, je to socialismus. Ale nikoliv realistický, nýbrž tak nějak surrealistický. Mě to jednou za pár let baví a to říkám i přesto že jsem neutrál! ()

Chemic

Dá se na to dívat. Není to piotmost. Ale jak říká Varel Frištenský, že bych to musel vidět ještě jednou? ()