Zapadákov

• Austrálie Wake in Fright (více)

Mladý muž, povoláním učitel v jedné Bohem zapomenuté osadě, odjíždí na letní prázdniny do Sydney. Tam však nikdy nedojede, protože se cestou zastaví v jednom hornickém městečku, kde v kartách prohraje za večer všechny své peníze. Začíná se sžívat s místním prostředím a zjišťuje, že mu civilizace určovaná jistými lidmi připomíná peklo. (MVanis)

Ewík

Tak tohle byla jízda... Odmítnout pozvání na pivo je urážka, ale na všechno okolo sebe střílet a všechny kolem sebe ohnout je v pohodě? Hm... jiný kraj, jiný mrav. ()

flu

The aim of what you call civilisation is a man in a smokin' jacket, whiskey and soda, pressing a bottom... button, to destroy a planet a billion miles away, and kill a billion people he's never seen. Pleasencův ´Doc´ Tydon pro mne od teďka bude navždy patřit do škatulky nezapomenutelných, stejně jako celý tenhle šílený buransko-opilecký epos od Teda Kotcheffa. ()

celticek

Čekal jsem větší zápletku, ale bylo to celkem OK. První polovina filmu teda mnohem lepší než druhá. Pak už jsem se dost nudil, jenom chlast a bordel, ale I got the message. Alkohol je špatný, áno? ()

karnifex

Tak první polovina filmu mi připadala jako hodinové rozvinutí myšlenky obsažené v tomto tříminutovém skeči od Monty Pythonů: https://www.youtube.com/watch?v=_f_p0CgPeyA Jinak musím přiznat, že ti "stále popíjející burani" mi byli mnohem sympatičtější, než namyšlený hlavní hrdina (takže stále přemýšlím, jestli celý film nebyl míněn spíše jako kritika jeho povýšenosti, než jako kritika poměrů australského maloměsta?). Scéna denního lovu byla výborná, a ten noční působil až hororově. A pobavila mě ta cedule "Dopravní značky jsou tu pro Vaši ochranu, prosím, nestřílejte do nich!" - zajímalo by mě, jestli takové v Austrálii opravdu mají.. ()

whitewater

Velmi rád bych tento výborný film viděl po téměř 40 letech znovu. Chudák učitel, bylo mi ho tehdy líto:))) Donald Pleasence podal ďábelský výkon. ()

Troniq

Snímek v mnoha momentech tak nepříjemný, až mi drásal nervy. Zároveň jsem od toho nemohl odtrhnout oči. Existenciální, tíživý, bizarní, zaprášený, úchylný, slizký a celkově morálně pokřivený film, z něhož scéna s lovem klokanů zůstane dlouho zaryta v paměti tím, jak celkově "zvířecí" je. Pro mě neskutečně diskutabilní záležitost, které se kvalita sice nedá upřít, ale... možná jsem na to moc morální konzerva nebo nevim. Co vím, že do té situace bych se nikdy nechtěl dostat... ()

cyglos

jeden z filmů. který jsem viděl v 70tých létech ve filmáči. naprostý úlet. syrovost od začátku až do konce. kamera vychutnávající si rozpálenou Austrálii. snažil ksem se po létech někde k tomuto filmu dostat a nepodařilo se mi to. zážitek to je dodnes. ()

baronGrga

Mám pocit, že kdyby po Jackově příjezdu do Yabby obrazovka jednoduše zčernala a celou hodinu a půl po ní ve stylu basic windows screensaveru poletoval nápis "Alkoholismus je špatný", vyšlo by to nastejno a alespoň by nebylo po klokáncích. Film jako takový není vůbec špatně udělaný, ale dějově je přínosný asi jako krocaní šatóbriand na nádražkovém jídeláku. 50% ()

asus

Film vyzeral zo začiatku zaujímavo ale od toho lovenia klokanov už my bolo jedno užma to prestalo zaujímať.to my kus vadilo.dávam slabé 3hviezdičky. ()

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii