• Thriller

Nesmělí lidé (1987)

Jedním slovem: skvělé. Výborné herecké výkony a v neposlední řadě Tangerine Dream. Nádherná závěrečná píseň.

100 pušek (1969)

Dnes jsem film viděl snad počtvrté (poprvé už za hlubokého socialismu, byl to jeden z mála antiwesternů, který soudruzi pustili do kin), a zvedám hodnocení na 5*. Jistě, Peckinpah (Divoká banda (1969)) je jenom jeden, Leone (Kapsy plné dynamitu (1971)) taky, ale tento film nezaostává. Nádherná Raquel není jen na ozdobu, Burt Reynolds i Jim Brown v pohodě - zkrátka Tom Gries se vůbec nemá za co stydět.

Country Music (2019) (seriál)

Škoda, že není k mání plná verze. Epizody zkrácené na polovinu jsou nedostačující. Proto jen 4*. Na druhou stranu jsem rád aspoň za to.

Gangsteři (2007)

Hodnocení 55% je úplně mimo mísu. Francouzi umí drsná krimi a tento film není výjimkou, takže 5* je zasloužených.

Devadesátky - Král diskoték (2022) (epizoda)

Já tedy nadšený jsem. A je to lepší než "Případy 1. oddělení" - normální dialogy (ne nakašírované), reálie i atmosféra 90. let skvěle navozeny. Více to ocení staří a starší, kteří pamatují, protože těch hajzlů nejtěžšího kalibru byly plné noviny i televize.

Iracionální muž (2015)

Kur...a, nepište sem SPOILERY, nebo na ně UPOZORNĚTE na začátku příspěvku, pane "Tosime"!!!

Azul (1968)

Velké překvapení. Neznámý, přitom naprosto špičkový western s výbornými hereckými výkony ústředního "kvarteta" (Stamp, Pettetová, Malden, Montalban), romantikou i krutostí, nádhernou výpravou..... zkrátka 5 hvězd.

Grissomova banda (1971)

Kim Darby film naprosto ovládla, její výkon byl skvělý. A výborný Scott Wilson jí zdatně sekundoval.

Drsný Harry (1971)

Není třeba velkých slov. "Tohle" se nikdy neomrzí. A tři veteráni - Clint, Andy Robinson a Lalo Schifrin - ještě dýchají.