Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele Colour k tomuto seriálu (4)

Případ ztracené závěti (1993) (S05E04)

Tento film patrí do kategórie slabších poirotoviek. Kým vo väčšine príde veľké finále, v ktorom sa dramaticky odhalí páchateľ, tu dobré záverečné spracovanie chýba. Neustále "zvraty" mi vadili (raz bol vrah XX, potom sa všetko dramaticky otočilo na XZ, aby na to obvinili XY a zistili, že páchateľ je XA) a pritom ani nebolo ťažké vraha odhaliť. Herci boli nevýrazní, typickí bledí Briti, z ktorých tvárí sa nedalo nič vyčítať. 69% ()

Pět malých prasátek (2003) (S09E01)

Vynikajúca detektívka zameraná nie na vyšetrovanie a hľadanie dôkazov, ale na vypočúvanie päť ľudí, ktorých výpovede mali odhaliť, kto je vrahom. Dôraz sa kládol na psychológiu postáv, úspešne. S postavami sa dalo stotožniť, bolo to nevtieravo dojímavé. Obraz jedného týždňa z pohľadu piatich ľudí vôbec nenudil, skôr som bola zvedavá, ako to dopadne. Hudba krásne dotvárala atmosféru. V televíznej tvorbe rozhodne kraľujú britské detektívky, ktorých kráľom je Poirot. ()

Temný cypřiš (2003) (S09E02)

Môj najobľúbenejší Poirot - krásne ponurý, dokonale zapletený, nepríjemne príjemný, s vynikajúcou atmosférou starého britského vidieka. Poirot s eleganciou a umom rieši prípad, ktorého rozlúsknutie mu určite spravilo šedinu. Nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá a naoko nesympatickú Elinor určite začneme časom ľutovať. Scenár znova raz výborný. Tomuto filmu nechýba nič, čo potrebuje kvalitný tv film. 4,5* ()

Smrt na Nilu (2004) (S09E03)

Prvý Poirot, ktorého som videla. Práve tento diel spôsobil, že som pred niekoľkými rokmi prepadla mánii nedeľného pozerania. Od začiatku sa jednoznačne vyzerajúci prípad komplikuje až do neuveriteľného konca. S pribúdajúcimi mŕtvolami ubúda podozrivých, napätie sa drží do konca. Počas celého dielu som zbierala črepiny a fakty spolu s Poirotom, ale na túto vraždu by som určite neprišla. Koniec ohromil (kam len chodila Christie na tie rozuzlenia). Atmosféra, hudba, scenár, Suchet ako obyčajne vynikajúci. Nedotknutá originálom s pokojným svedomím dávam 84% ()