Atlantis

• Francie Atlantis (více)
Dokumentární / Hudební
Francie / Itálie, 1991, 78 min

Vydejte se na fascinující cestu do hlubin oceánu, kde kamera odhaluje podmořský život ve všech jeho možných podobách: let obřích rejnoků, balet lachtanů, namlouvací ceremoniály ryb nebo nenasytnost žraloků. To za doprovodu magických tónů hudby Erica Serry. (Magic Box)

Hawaj

Podmořský záběry bez keců, ale s velmi dobře vybranou muzikou. Úchvatná pastva pro oči, která se poněkud liší od podobnejch filmů. Vydržel bych na to čučet klidně i dvakrát dýl. Kamera Besson sám (je to starej potápeč). Úžasný kino zážitek s pár lidma, kteří marně čekali hraný pokračování jeho hlubiny :) ()

buchannon odpad!

Kristepane, co je tohle za haluz a proč nad tím všichni slintají? Větší ******** aby pohledal. Tohle má být opravdu pokračování Magické hlubiny? Tak proč tam jsou jen jacísi mořští živočichové? Kdyby se aspoň pářili nebo se žrali navzájem, prostě jakákoli činnost a hlavně kdyby tam byl nějaký komentář. Víc jak hodinu čumět na nějaké ryby a poslouchat u toho hudbu, to považuji za kolosální ztrátu času, slušně řečeno. Anebo jsem měl napsat, jaké je tohle veliké umění? Myslím, že ne. ()

Grimaldi odpad!

Kdybych měl parafrázovat jednoho známého recenzenta, hezký ale naprosto zbytečný. Krásné záběry na podvodní svět, s nekonzistentní kvalitou hudby mně k radosti opravdu nestáčí. Jsem tu zjevně v menšině, ale od tak dobře hodnoceného dokumentu bych čekal víc než jen směs krátkých záběrů na jednotlivé živočichy, co Luc Besson natočil, aby se neřeklo že si vzal moc dlouhou dovolenou v exotických lokacích. V dnešní době jen nuda bez jakékoliv hodnoty. V době vzniku určitě ano, ale s dokumentární tvorbou současnosti se to nemůže vůbec srovnávat. ()

Bobek15

Pre vyznávačov potápania a obdivovateľov podmorského sveta je Atlantis úchvatný zážitok, pre väčšinu bežných ľudí je to však neopísateľná nuda. Pre mňa niečo medzi tým. Síce to pre mňa nebol nezabudnuteľný filmový zážitok, ale rád som sa nechal preniesť do toho krásneho sveta ticha, pokoja, harmónie a sledoval miesta, na ktoré sa asi sám asi naživo vlastnými očami nikdy nepozrem. ()

Skip

V jednotlivých dílech Planety Země jsou k vidění mnohem lepší záběry. Atlantis sice není špatný, rozhodně udrží divákovu pozornost, ale mně se nedostalo ničeho, co už bych dřív neviděl. Že se to hodí na velké plátno, sestříhá a nahraje se hudba, která mi tam mockrát vůbec neseděla, z toho ještě nedělá velký film. ()

• Režisér Luc Besson je synem potápěčských instruktorů. (petaspur)
  • S Bessonem se pod hladinu potápěli kameraman Christian Pétron, pomocný kameraman Francois Gentit, vedoucí produkce Marc Biehler a technik Jean-Marc Bour. (petaspur)