Atlantis

• Francie Atlantis (více)
Dokumentární / Hudební
Francie / Itálie, 1991, 78 min

Vydejte se na fascinující cestu do hlubin oceánu, kde kamera odhaluje podmořský život ve všech jeho možných podobách: let obřích rejnoků, balet lachtanů, namlouvací ceremoniály ryb nebo nenasytnost žraloků. To za doprovodu magických tónů hudby Erica Serry. (Magic Box)

ledzepfan

Zvuk a obraz se sešli aby společně zameditovali nad duší, pohybem, hravostí, půvabem či láskou podmořského světa a jen tak mimochodem z toho vznikla jedna z nejpůsobivějších studií života pod vodou. Nelze souhlasit s názorem, že jde jen o další, jindy mnohokrát a lépe viděné dokumentární záběry-tohle je úplně jiný level. Besson s respektem a vtipem pozoruje své kamarády a chvilkama to až vypadá, že se stal jedním z nich. Zde opravdu nejde o dokumentární popisnost a názornost ale o pocity a atmosféru magických hlubin.=120% ()

Šakal

S trochou nadsázky by se dalo napsat, že těm z vás, kterým v Le Grand bleu vadila ta romantická linie příběhu je určen tento snímek. Tam, kde Magická hlubina resp. potápěč Jacques Mayol končí, Atlantis navazuje. Všem těm, kterým se v této uspěchané době zasteskne po nějakém „životabudiči“, který vám spolehlivě dobije baterky, doporučuji sáhnout po této fascinující podmořské exkurzi Luca Bessona po Galapágách, Bahamách,Tahity, severním pólu.... a nechat se unášet úchvatnými záběry podmořského světa (žijícího si svým vlastním životem) a majícího ve spojení s hudbou Erica Serry a Londýnského královského filharmonického orchestru (téměř) meditativní charakter. Tohle není „obyčejný“ dokument mající vědecké ambice, tohle je umělecká, estetická podívaná. 90% ()

Anderton

Z filmu v dobrom slova zmysle cítiť nesmierne úsilie všetkých, ktorí sa na ňom podielali. Zaujímalo by ma, aká bola dramaturgia filmu, ako vyzeral pôvodný scenár, ako sa improvizovalo, či sa upravoval scenár podľa natočených záberov a tak podobne. Bohužiaľ v televízii pri tomto type filmu nie je možné udržať patričnú pozornosť po celý čas, proste v obývačke sa meditovať nedá a vo filmových kluboch som Atlantis od jeho distribúcie v roku 1991/2 nezaregistroval. ()

Chrustyn

Vizuálně nádherný dokument s překrásnou hudební kulisou. Pokud vám toto stačí ke štěstí přidejte si minimálně dvě hvězdy navrch. Pro mě to bylo málo ale věřím, že Luc a jeho kameramani si to užili neskutečně. Kdybych tam byl s nima chrochtal bych blahem ale do televize se prostě tolik ponořit nedokážu. ()

Hawaj

Podmořský záběry bez keců, ale s velmi dobře vybranou muzikou. Úchvatná pastva pro oči, která se poněkud liší od podobnejch filmů. Vydržel bych na to čučet klidně i dvakrát dýl. Kamera Besson sám (je to starej potápeč). Úžasný kino zážitek s pár lidma, kteří marně čekali hraný pokračování jeho hlubiny :) ()

• S Bessonem se pod hladinu potápěli kameraman Christian Pétron, pomocný kameraman Francois Gentit, vedoucí produkce Marc Biehler a technik Jean-Marc Bour. (petaspur)
  • Režisér Luc Besson je synem potápěčských instruktorů. (petaspur)