Sam (Caitlin Custer), mladá žena hledající práci, si všimne nabídky v místním pohřebním ústavu. Kontaktuje tedy jeho správce s příznačným jménem pana Montgomeryho Darka (Clancy Brown) a stává se jeho novou asistentkou. Při společné prohlídce márnicí vypráví pan Dark několik děsivých příběhů z temné historie města Raven's End a těch, kteří v něm zemřeli. (Hernycztek)

messi@h

The Mortuary Collection mě jednoznačně bavilo nejvíc z posledních 4 hororů a thrillerů, které jsem viděl (a to  některé měly daleko lepší hodnocení). Film je zábavný mix atmosféry, nadsázky, vtipu a zvrácené absurdity, tedy přesně to, co jsem hledal (zároveň se ale nebojí ani krvavých a nechutných detailů). Clancy Brown je navíc geniální průvodce filmem, jeho správce pohřebního ústavu je nádherně noblesní a charismatický. Reálně si The Mortuary Collection zaslouží 65 % až 70 %, ale rád mu přilepším - ostatně to není moje vina, že tady není desetistupňová škála hodnocení, respektive že chybí půlhvězdy ;) ()

ANTYCHRYST

Povedené děsivé příběhy.. Po dlouhé době zajímavé povídky.. Hlavně mi sedla od začátku kamera a střih.. Je to dobře a koukatelne natočené.. Márnice je..stará a dosti pochmurna.. stejně jako ten milý a pohledný.. starý pán :) :) toho bych fakt chtěl někde večer potkat.. :) ruční kráječ na chleba či mlejnek na maso... :) povedené scénky.. 70% příjemné překvapení.. Neni to na žádnou velkou hrůzu.. ale taková oddychova.. ()

Shanen29

Pro mě překvapení,jelikož Spindell točí spíše krátké filmy a nic zatím kvalitního nenatočil.Dobrá věc a já jsem spokojený. ()

Miagy

Vtipné, zábavné, hororové, inovatívne, neokukané, so super atmosférou a perfektnými príbehmi, ktoré neraz dobre pobavia, no dokážu aj dobre postrašiť.... ()

Knor

Povídkové filmy jsou fajn, obzvlášť horory. Nejvíce se mi líbila vizuální stránka. která je nádherně barevná a má až pohádkovou atmosféru. Clancy Brown je prvotřídní strašák a jeho průvodní scény jsou mnohem lepší než vyprávěné příběhy. Bohužel těch několik povídek není moc originálních až na vyjímku a to jest povídka č. 2 , která končí velmi nevídaným porodem :-). Naštěstí tvůrci dali filmu slušnou nadsázku a spoustu mobridního humoru, což vyrovnává to malé napětí a nenápaditost. Jde celkově o slušnou černohumornou zábavu, která sice neurazí, ale na žádné velké chvalozpěvy to taky není. ()

XXXXXXXX

Doby kdy jsem ujížděl na horrorovych antologiich jsou nenavratne pryč. A to je i atraktivita teto sbírky. Jedna hvězda za povidku na pozadí. ()

SAINTS

Hororovy zbornik ,ktory je decentny vo svojej prezentacii a taha skôr za prvok čierneho humoru.Nič priliš desive,ale ma to svojich par kravavych momentov.Twist na konci je tiež pekny. ()

adamix

Každý príbeh je istým spôsobom nevšedný a zaujímavý, ale do príbehu to prispeje maximálne myšlienkou - ,,Žiadne zlo nezostane nepotrestané." - a tým to hasne. Tempo pomalšie, z postáv je zaujímavý len Clancy Brown a gore efekty sú kvalitné. Jednohubka, ktorú strávite veľmi rýchlo a po ktorej si na jej chuť ani nespomeniete. ()

xxmurphyxx

Ako zlé to nebolo, ale žeby som bol z toho nejako odvarený, to zas nie. Nevýhoda krátkych poviedok je, že človek si častokrát nedokáže vybudovať aspoň ako taký vzťah k postavám, čo je zapríčinené veľmi skratkovitým dejom vzhľadom k časovej tiesni. Zabrániť sa tomu dá menším počtom poviedok na pozadí dlhšej stopáže alebo aj vzájomným prelínaním postáv a ich osudov ústiacich ku koncu filmu do určitého spoločného finálneho stretu. Tu sa to týkalo len dvoch postáv, rozprávača príbehov, ktoré samé na seba nijako nenaväzovali, ak nerátam fúzatého doktora a vraha svojej ženy, ktorý sa v poslednom príbehu na pár sekúnd zjaví v televízore, ako malé cameo vo forme policajta a jeho poslucháčky. Prvý príbeh bol za mňa úplne zbytočný a krátky, druhý celkom bizarný s fajn pointou, tretí predvídateľný a štvrtý s dobrým plot twistom. Atmosféru to malo príjemne mrazivú, niečo medzi hororom a rozprávkou pre dospelých. ()

kacir

Také..no..ja som bol vlastne spokojný, herci v pohode, efekty v pohode, aj dobrá komédia, ale niečo mi tam chýbalo..Horor to určite nie je. Dá sa to pozrieť. ()

srolyma

Kolekce hororových povídek s důrazem spíš na efekt než na nějakou atmosféru nebo lekačky. Takže je tu příšera v záchodové skříňce, porod penisem, rozčtvrcená vegetativní manželka, upálené malé děti s ostrými zoubky a k tomu spousta krve a různých tělních i mimotělních tekutin. Kdyby to aspoň bylo zábavné. Není. ()

argo.smile

Mne sa to veľmi páčilo. Fajn obsadenie, skvelé historky a nakoniec som vôbec nečakal, že sa tak krásne zcelý. Doporučujem. ()

jakosan

Tohle někomu vážně připadá zábavný, nápaditý, napínavý, děsivý nebo nechutný? Kolik lidem, co píšou tyhle hodnocení, je? Dvanáct? Jedna hvězda za explodující genitálie, víc si to fakt nezaslouží. ()

Emperor1

Pod slovem horor si sice představuji něco jiného, než co mi nabízí tahle kolekce vykutálených povídek, ale pokud to člověk nebere moc vážně, tak je to skvělá zábava. Vyprávění odsýpá, jednotlivé příběhy jsou originální, divák se nejspíš příliš bát nebude, ale nudit rozhodně také ne. ()

Ace.A.T.L.

Já osobně jsem na jinej styl hororů, ALE tohle bylo fajn. Příběhy sedly, vyvrcholení každýho příběhu zajímavý a celkovej dojem hodně fajn. Pro milovníky duchařiny to nebude až tak, ale pro milovníky krve, to bude dobrý. Já se chvílema dokonce i zasmál, takže jsem dostal všechno, co jsem potřeboval. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()