Mariachi

Osamělý mariachi (hudebník) přichází do malého města v Texasu, do města, o kterém si myslí, že mu přinese štěstí. Vše, co chce, je být muzikantem jako jeho otec, dědeček a pradědeček. Ve stejné době přichází do města zabiják. Oba muži mají na sobě černý oblek a v ruce pouzdro na kytaru. S tím rozdílem, že hudebníkovo pouzdro obsahuje jeho milovanou kytaru a zabijákovo je plné zbraní. Dochází k jejich záměně a hudebník je nucen vyměnit kytaru za jeho zbraň a bojovat proti nebezpečnému a nemilosrdnému podsvětí za pomoci majitelky místního baru, do které se zamiluje. (oficiální text distributora)

Sunwheel

Ako celoživotný fanúšik Desperada som sa obával ako veľmi ochudobnená bude Mariachiho prvotina. Prirovnal by som to asi k prvému Mad Maxovi, ktorý oproti dvojke obsahuje aspoň nejaké to herectvo. Prostredie, scenár a vyznenie celého snímku dáva pocit strašného amatérstva, nulových nápadov a vynúteného pozerania. Okamžite som sa identifkoval s korytnačkou, ktorá chcela utekať z mesta preč. Chýba tomu prakticky všetko, prečo som mal rád práve "pokračovanie". V rámci historického exkurzu si to fanúšik Rodrigueza pozrie a hádam ešte viac ocení režisérov progres. ()

Easykill

No, tady je pro mě dost blbý, že jsem viděl dřív desperado. Ale když si to odmyslím, tak je El mariachi celkem fajn. Hlavně když beru v potaz, že jde o Robertův debut. Sice to nedosahuje takových kvalit, není to ani nijak vtipné, hlavní hrdina je nemastný, neslaný, ale i tak to má nějaké to "kouzlíčko". Až na pár nedostatků, je to za tu "výrobní cenu" ultimatní dílo! ()

WHMMD

Myslel som si, že nízkorozpočtový akčný film sa mi nemôže páčiť. Mýlil som sa, príbeh ma nadchol a musel som to dopozerať. Proste Robert Rodriguez... ()

Pythonator

Ruku na srdce. Opravdu je tento amatérský snímek lepší než třetí díl Tenkrát v Mexiku, aby si zasloužil o tolik vyšší hodnocení??? Ani hovno. Tenkrát v Mexiku je sice slabší než Desperado, ale pořád je to pěkná Rodriguezovina a bavil jsem se u ní stokrát víc než u primitivního El Mariachi, který je jen ubohý béčkový akční snímek s dobrými kamerovými vyhrávkami nadaného tvůrce. Nepřítomnost jakéhokoliv sympatického herce je až nepříjemná a celé to působí přesně tak jak se to natáčečelo - za hubičku. Rodriguez dokázal akorát, že to umí s kamerou a rád se baví nejrůznějšími nájezdy a záběry z nejzajímavějších úhlů. To je ovšem bohužel vše. Když to srovnám s prvotinou Petera Jacksona, tak Bad Taste je o několik tříd jinde, takže pokud někdo umí za málo peněz kurevsky moc muziky, tak to není Rodriguez, ale Jackson. I tak je ovšem El Mariachi daleko příjemnější a kvalitnější podívaná, než jemu podobné akční béčkové odpadní sračky s Dudikoffem, Lundgrenem či božským Chuckem Norrisem. ()

lepinla792

Ze zacatku to vypadalo dobre, cekal jsem ze to bude jizda, ale nebyla. Akci a prestrelek v tom kratkem filmu bylo sice dost, ale me prislo, ze to bylo bez naboje, bez energie. Cely film misto aby stupnoval tempo, tak se vlekl. Ale dobra byla kamera i herci, i to bizardni podani. ()

Leila75

Už mě tyhle mexický gangsterky moc nebaví,partička tvrdejch mexikánců,která nahání chlapíka v černém s pouzdrem na kytaru v ruce ,je už ohraná,tohle je vlastně levnější,chudší a starší bratříček Desperáda... ()

Ardath

Je to zábavné, stylové, vtipné a mírně (vkusně) přeplácané, což jsou ostatně poznávací znaky Rodriguezovy pozdější tvorby. El Mariachi je prvotina, na kterou rozhodně může být hrdý. ()

SNCIS

"Ten den začal stejně jako jindy. Bez lásky, bez štěstí, bez svezení, bez změny." První snímek Roberta Rodrigueze, který měl velmi malý rozpočet, což jde na snímku vidět. Herci nemastní a neslaní, protože na lepší nebyli prachy. Nutno dodat, že většina herců zde snad nejsou ani herci, neboť jejich filmografii tvoří jen tento film. Akce zde také nikoho neohromí, je natočená nezajímavě a je jí tu hrozně málo. Příběh je trochu chaos a chvílemi jsem si říkal - o čem je vlastně je? O kytaristovi, kterého zabijáci mají za nepřítele a chtějí ho dostat, toť vše. "Chtěl jsem se jen stát mariachi, jako moji předkové. Ale město, které mi mělo přinést štěstí, mi přineslo prokletí. Přišel jsem o kytaru, ruku i dívku. Možná, že na kytaru si už nikdy nezahraju, ale se psem a zbraněmi... Jsem připraven na budoucnost." Je to nudné béčko a je to béčko ze všech béček nejbéčkovatěšjí. - 40%. ()