Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film navazuje bezprostředně na události z prvního filmu King Kong (1933) a začíná ve chvíli, kdy se celý New York baví zasíláním obsílek Carlu Denhamovi, člověku, který má vše na svědomí. Otráven přemírou pozornosti souhlasí se stejně postihnutým kapitánem a odplouvají do Dakangu, exotického přístavu, kde chtějí začít pracovat a zároveň se tak vyhnout vězení. Potkají zde mladou cirkusačku Hildu a ztroskotance Helstroma, který Denhamovi kdysi poskytl mapu ke Skull Islandu, a aktuálně chystá útěk, protože v opilosti zabil Hildina otce a spálil jejich stan. Vybájí si poklad, který měl Kong hlídat a přemluví na mizině přežívající kapitána a Denhama k návratu na ostrov. Na loď se ještě tajně vetře Hilda, která nemá kam jinam jít a k Denhamovi cítí sympatie. Po vzpouře na lodi zapříčiněné Helstromem jsou všichni, i on sám, vysazeni na Skull Islandu. Naleznou zde albínského "syna Konga", kterého zachrání před utonutím v tekutém písku. Vděčné zvíře pak trosečníky ochraňuje před útoky dinosaurů a jiných monster. Náhodou také Hildě a Denhamovi ukáže schovaný poklad, který na ostrově skutečně je ukrytý. (Němi)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

„Takhle opici nikdy nechytíte.“ - „A vy už jste někdy chytal opici?“ - „Jestli jsem někdy...! Dámo, byla byste překvapená.“ Kongův syn je takový příjemně odlehčený dovětek za původním příběhem - odlehčený snad ve všech směrech od naivního příběhu přes zbytečně dětinské chování titulního opičáka po humor a souboje s monstry, které vlastně ani nejsou moc napínavé, "pouze" naprosto skvěle animované. Ani mi nevadilo, že se na ostrov přijelo až v polovině filmu, protože do té doby byla radost sledovat zejména Roberta Armstronga. Závěr se ovšem povedl na sto procent. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Právě to, co jsem na prvním díle nejvíc vyzdvihoval - absenci sentimentu, lítosti a patosu, že je to zkrátka správné monster movie - se mi tu vůbec nedostávalo. Malý Kong působí směšně, chová se jako opička křížená z mopslíkem, skoro salutuje, když hrdiny zachrání, zkrátka posledních dvacet minut se zvrhlo do zcela sentimentální pohádky. Je to OBROVSKÁ škoda, protože do té doby to byl krásnej klasickej biják s exotickým dobrodružstvím, mořskými vlky, tajuplným ostrovem, romantickou kráskou, prostě dobrodružství ze staré školy ve stylu A. C. Doyla, J. Verna, E. R. Burroughse... Tedy, Son of Kong není špatný film, je myslím i lepší než tři hvězdy, jež jsem mu udělil. ale není to monster horor. A po vpravdě geniální jedničce je to hrozné mínus. ()

Reklama

Němi 

všechny recenze uživatele

Jeste tehoz roku natocene pokracovani legendarniho King Konga provazi povest beckovitosti typicka pro rychlokvasky navazujici na tehdejsi trhaky. Nepravem. Reziser "jednicky" Schoedsack ma svoji opicku ocividne velmi rad. Konguv syn jako film nepostrada vypravnost, skvele rozpohybovanou loutku ani charizmaticke herce sveho predchudce. Jen je uz mene efektni, pocita, ze divaci sve ohromeni vycerpali minule a tak vice lezi na skvelych postavach. ___Pribeh zacina ve chvili, kdy se cely New York bavi posilanim obsilek Carlu Denhamovi, cloveku, ktery ma vse na svedomi. Otraven premirou pozornosti souhlasi se stejne postihnutym kapitanem a odplouvaji do Dakangu, exotickeho pristavu, kde chteji zacit pracovat a zaroven se tak vyhnout vezeni. Potkaji zde mladou cirkusacku Hildu a ztroskotance Helstroma, ktery Denhamovi kdysi poskytl mapu ke Skull Islandu, a aktualne chysta utek, protoze v opilosti zabil Hildina otce a spalil jejich stan. Vybaji si poklad, ktery mel Kong hlidat a premluvi na mizine prezivajici kapitana a Denhama k navratu na ostrov. Na lod se jeste tajne vetre Hilda, ktera nema kam jinam jit a k Denhamovi citi sympatie. Po vzpoure na lodi zapricinene Helstromem jsou vsichni, i on sam, vysazeni na Skull Islandu. Naleznou zde albinskeho "syna Konga", ktereho zachrani pred utonutim v tekutem pisku. Vdecne zvire pak trosecniky ochranuje pred utoky dinosauru a jine haveti. Nahodou take Hilde a Denhamovi ukaze schovany poklad, ktery na ostrove skutecne je ukryty.___ Velmi kvalitni scenar Schoedsackovi manzelky Ruth Rose (scenaristky King Konga) selhava ve dvou vecech - motivace postav je po cely film uveritelna, ovsem duvod navratu na Skull Island je vyresen dvema vetama a film sam nema zadnou dramatickou linii a pripomina spis 70 minut dlouhy epilog ke King Kongovi. Naopak postavy jsou na svou dobu az neuveritelne zive a osobite a dokonce predci prihravace z prvniho filmu, herci jsou charizmaticti (predevsim Robert Armstrong je borec!) a Helen Mack jako Hilda neskutecne roztomila. Nekolikrat se take objevi genialni slovni vtipek (- Objevili jsme Maleho Konga! - Maleho...! Pockat, jak maleho?!) a samotny epizodicky dej je tak prijemny jak jen muze byt. Kdyby si film zvolil epictejsi cestu, mohl stat hrde vedle starsiho bratricka, takhle je tesne za nim. Nepravem pozapomenute dilo ale asi diky omezenemu rozpoctu nemelo na vyber. Presto vznikl mimoradne povedeny a svizny film, jaky jsem jiz dlouho v tehle vekove kategorii nevidel a ktery i dnes ohromi animaci maleho Konga. Pro fanousky Kinga by tohle mela byt povinnost.___ (Zdejsi prvni komentar k filmu, to se mi jeste nepovedlo! Co vic, ma ted i barvu :) ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Jakmile – po celé tři čtvrtě hodině – dojde na první trikové sekvence, dostává se vám jiného filmu, zajímavějšího, který ale postrádá nápad Je to jen kopie toho, co jste viděli v „King Kongovi“. Ano, ty souboje mezi obřími zvířaty jsou pořád technicky skvělé a vy vidíte, jak se již v té době dařilo technicky všechno zvládnout, ale nic to nemění na tom, že už jste to jednou viděli a musím říct, že přece jen o něco lépe. Jedinou přidanou hodnotou je pak humor, který se snažil diváky v kině i rozesmát, ale bohužel i celkem dětinsky. Škoda, kdyby se počkalo, tak rok, dva, mohlo se natočit hodnotnější pokračování. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Pokračovanie prelomového trikového a dobrodružného filmu je tiež taký malý syn svojho predchodcu. Ničím sa mu nevyrovná, je ešte nedospelý, naivný, ale veľmi roztomilý. A trvá tak krátko, že sa nikdy nezačnete nudiť. Ono ani nevadí, že sa film rozbehne zhruba po trištvrte hodine, pretože aj dovtedajšie dialógy sú vo svojej naivite veľmi vtipné. Ako sa dostanem preč? No vymyslím si, že na ostrove lebiek je veľký poklad, oni mi na to skočia. Poteší aj vydarená milostná zápletka, čo je dané predovšetkým sympatickým obsadením. Len som nepochopil, prečo to chce dievča deliť na tretiny, na štvrtiny by z toho ako pár mal viac. 70% ()

Galerie (15)

Zajímavosti (10)

  • Merian C. Cooper byl zprvu nadšený, když mu studio nabídlo režii tohoto filmu. Jeho radost však opadla poté, co zjistil, že má na výrobu snímku pouze půl roku a také polovinu toho, co stála výroba jedničky (1933). (fiLLthe3DD)
  • Snímek se natáčel pod názvem „Jamboree“. Merian C. Cooper tím chtěl zamezit, aby na plac chodili i lidé, kteří nebyli součástí štábu – po uvedení jedničky byla řada diváků zvědavá, jak byly vytvořeny (v té době) revoluční efekty. (fiLLthe3DD)
  • Loutka „Little Konga“ je ve skutečnosti poupravený model Konga z prvního filmu (1933). (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama