Otčím

• USA The Stepfather (více)

Jerry Blake je šílenec, jehož fascinuje dokonalý rodinný život – nádherné obydlí na předměstí, velká zahrada, zbožňující manželka a milující děti… Jerry si vezme za ženu starostlivou Susan Maine, s níž se nastěhuje na předměstí Seattlu. Stává se nevlastním otcem Susaniny šestnáctileté dcery Stephanie. Tu však Jerryho něžnosti znepokojí a neskrývá svou nedůvěru. Nakonec s hrůzou usoudí, že Jerry je zřejmě muž, jenž loni povraždil svou rodinu, ale nic se mu nedokázalo. Její doměnky s potvrdí, ale nikdo ji nevěří. A přece – je tu Jim Ogilvie, bratr zavražděné Jerryho manželky, který má stejné podezření. (oficiální text distributora)

rudeboy

Mám taký pocit, že vyššie hodnotenia sú tu len z nostalgie... Terry hrá naozaj dobre a presvedčivo, no neuveriteľne predvídateľný dej a nechcená komickosť niektorých scén (pars pro toto: Jimovo "vtrhnutie" do knižnice) zhadzujú tento film do prepadliska dejín. A navyše film dnes už postráda atmosféru a napätie, zostali len fragmenty. Vidieť film 10 - 15 rokov dozadu, tak tu aj ja hodím štyri hviezdy, no dnes isto nie. ()

YumiOkami

spoilery!! napad super, ale provedeni uplne na nic. ten konec me ale nastval nejvic. proc tu matku nezabil hned??? a potom jak s tou dcerou bojoval o ten nuz, no to snad ne. proste dalsi vrah idiot. alternativni konec: jerry zabije dceru i matku a beztrestne unikne s novou tvari za novou rodinou. “tahle rodina bude ta prava!” rekne si a pri zapadu slunce odjizdi pryc... ()

KasparekZabijak

Hodnoceno s prihlednutim k faktu, ze jsem film videl poprve nekdy v roce 91 s prisernym dabingem na kazete od legendy Intersonic ... po 20 letech stazeno opet s puvodnim dabingem - sila zvyku, scena kdy hlavni hrdina dava na party cepici z novin tak sestiletymu klukovi a ten mu podekuje slovy ,, dekuji vam pane blaku " je nechtene komicka tim ze onoho sestiletyho prcka dabuje tak ctyricetiletej huhnal, jinak zaporak skvelej pribeh taky v pohode 7/10 ()

jefff

Nedoporučuju si Otčíma pouštět s cz dabingem. Příšernější dabing jsem dlouho neslyšel, hlasy absolutně nesedí typově k člověku ani tzv. hercům "do huby". Ale k filmu. Hlavní představitel Terry O´Quinn svou roli zvládl na jedničku a postavu psychopata mu věřím bez mrknutí. Zbytek je čistě osmdesátková záležitost, jakých jsou desítky a desítky. ()

ArdathBay

Velmi průměrné drama s děravým scénářem, ale vynikajícím Terrym. Smrdí z toho "televiznost" až běda. U takových filmů předem poznáte jak skončí. Určité scény si bere si trochu z Psycha i Osvícení. S odřeninami ***. ()

folklorman

Jerry Blake (Terry O'Quinn) touží po dokonalé rodině a pro své odhodlání jich neváhá pár vystřídat. Jenomže každá nová rodina znamená pro tu starou smrt. Jistá doba (filmu) pokročila do překombinovanosti a rozmanitosti zápletek, záporáků a jiných dalších složek tvořící filmové dílo. Tvůrci Otčíma si toho určitě byli vědomi a přišli s originální problematikou, která zaujala nejednoho diváka. Tvůrci dobře zvládli vystihnout atmosféru a psychické stavy kolem hlavní postavy, kde tomu dobře napomohl i hudební doprovod. Mezi další klady určitě patří i vhodný výběr hlavní postavy. Terry O'Quinn se svojí role zhostil opravdu bravurně a upřímně si nedovedu představit, že by to někdo zahrál lépe (alespoň třetí díl to potvrdil). Gore efektů je tu sice málo, ale i tak si Stepfather našel cestu k mému vkusu a nadprůměrnému hodnocení. ()

BlackTom

Dlho predlho som mal tento film na VHS a ignoroval som ho. Až raz prišiel čas, keď sa ku mne dostal na DVD a ja som si ho pozrel. A hovorím - skvelé! Už od úvodnej (nezabudnuteľnej) scény pred zrkadlom som napäto sledoval obrazovku až do úplného konca. Terry O'Quinn si rolu patrične vychutnal a jeho psychotik fakt nemá obdoby. Keby som bol vedel, čo to vlastne medzi kazetami mám, neváhal by som. Nie je to absolútne perfektné, ale myslím, že minimálne tie **** si to zaslúži. Hlavne to nepozerajte s cz dabingom, je otrasný! ()

wosho

V dětství mě tento horror velmi děsil, protože působil jak ze života.Žádné příšery, zombie, nebo démoni. Jen jeden obyčejnej taťka a nůž a hrůzou jsem nemohl spát,ješfě že Osvícení jsem viděl až v dospělosti. ()

spiritus

Kvalitní Thriller, vybočující z klasických schémat hororových filmů....Otčímova hláška : "Všechno se vyřeší, tatínek dá všechno do pořádku." zatímco svírá skrvavený nůž, je dokonalá.. ()

Matros

Průměrný béčkový thriller s hororovými prvky ve kterém exceluje ďábelský Terry O´Quinn. Film obsahuje jednu naprosto skvělou vraždu (dřevěný trám). Zajímavé je, že takto ,,obyčejný" film se dočkal dvou pokračování a remaku. ()

rsimonyi

" Ztracený " Terry O'Quinn jako psychopatický otčím zabiják, kterému se jedna rodina znelíbí a tak začne hledat rodinu jinou. Tu starou však nemilosrdně zlikviduje. ()

Wolvie

Solidní thriller s démonickým O'Quinnem a zručně budovanou atmosférou.Oproti pokračování hotová balada. ()

MickeyStuma

Jedná se o psychologický thriller o muži týrající členy rodiny, do které se přiženil. Příběh je zvláštní právě sledováním oné postavy ne jako na zločince, ale jako na chorobného člověka. Navenek je klidný a zcela vyrovnaný, ale v sobě dusí běsy a nerozhodnost. Jeho nevlastní dcera sice na něm uvidí jistý nesoulad, ale svým chováním bohužel jeho agresivitu spíše vyvolá. Dějství se vyvíjí klidně a nespěchajícím tempem a to až do brutálního finále. Ve své době vzniklo mnoho podobných snímků a tento patří k těm lepším. Terry O'Quinn tu podal úctyhodný výkon. ()

Raziel_cz

"Wait a minute... Who am I here?" Psychologický thriller podle skutečné události, jehož tvůrci si v době, kdy kinům vládly tupé slashery, vybojovali jinou cestu. A vyplatilo se, protože takhle mrazivou věc hned tak neuvidíte. Scénář od Westlakea je záruka kvality a Terry O'Quinn jeden z nejpodceňovanějších herců ever. Silný a zatraceně zneklidňující film. ()

Rathalos

Tak toto horor urcite nie je,viac-menej cely film sa nic nedeje,nuda a nuda,no az na konci je naznak nejakej akcie a napatia,cize nic moc,jednu hviezdicku dam za Terryho O'Quinna,ktory bol presvedcivy psychopat,druhu za zaver a tretiu za namet...:-) ()

panvasik

Tenhle film je ukázka starého a dobrého slasheru. Psychologický thriller o nevypočitatelnému otčímovi je perfektní zápletka pro film, ale už bohužel ne pro celou trilogii a remake. Jednička jednoznačně vede a remake si nevedl, až tak špatně, ale problém vidím v druhém i třetím pokračování původní trilogie, kdy se film nutně potřebuje zaměřit na jednoho otčíma. U dvojky, kdy se do hlavní role, ještě vrátil Terry O'Quinn se dá říct, že se chápe návrat jeho postavy Jerryho Blakea, ale ve trojce, která je btw už i televizní film se ani ten Terry nevrátil a ve filmu ho nahradí ne moc dobrý Robert Wightman, který si zahrál Jerryho Blakea po plastické operaci. Vaření s vody sice je dost chabé a délka třetího pokračování taky, ale vidím ho stejně průměrně jako dvojku, která nedokázala využít talentu Terryho O'Quinna. Chabý a slabý scénář se spoustou děr a stopáže, která by na rozdíl od třetího dílu potřebovala trochu více k dovršení a prohloubení příběhu. Režisér druhého dílu Jeff Burr je prakticky neznámy, jako v případě každého režiséra. Nejlíp ze všech možných sequelů a remaků dopadl nejlíp právě, ten remake, kdy se do hlavní role obsadil Dylan Wash a dokázal vytvořit "konkurennci" Terrymu O'Qinnovi, ale určitě ne natolik, aby ho překonal. Jsem rád, že se remake vydal vlastní cestou a neměl zapotřebí se srát s doslovným kopírováním původního filmu. Nejlíp, ale dopadl původní film nejde nic. Výborně film dokázal pracovat s postavami a budováním napětí. Terry O'Quinn je nepříjemný a s ubývající stopáží jde vidět, jak se jeho charakter stává čím dál víc manipulativní a odpudivý, jako v případě prvního Sirotka. Jen je škoda že O'Quinn nevyhrál, tenkrát nějakou cenu 80% ()

Biopler

Klasické rozprávanie príbehu, kde divák vie o trochu viac ako postavy. Až na pár momentov vždy predošlá scéna chystá pevnú pôdu pre tú ďalšiu. Slabý scenár plný klišé rečí napr. o amerických snoch je vyvážený skvelým hereckým výkonom O'Quinna, ktorý si náramne užil rolu psychopata. K pobaveniu je jeho túžba po dokonalej rodine, ktorá ho ženie vpred, resp. k vraždám a zmenám lokalít. Je to neopozeraný motív a tvorcovia s ním naložili ozaj dobre, lebo film mal fajn tempo a pekne odsýpal. ()

Můj nevlastní otec je vrah! Zase?

Můj nevlastní otec je vrah! Zase?

13.06.2006

O předělávkách tu byla řeč opravdu často a podle všeho se z nich nejspíš ještě hodně dlouho nedostaneme. Tedy rozhodně asi ne v novinkách o připravovaných projektech, protože každý den se objeví… (více)