Otčím

• USA The Stepfather (více)

Jerry Blake je šílenec, jehož fascinuje dokonalý rodinný život – nádherné obydlí na předměstí, velká zahrada, zbožňující manželka a milující děti… Jerry si vezme za ženu starostlivou Susan Maine, s níž se nastěhuje na předměstí Seattlu. Stává se nevlastním otcem Susaniny šestnáctileté dcery Stephanie. Tu však Jerryho něžnosti znepokojí a neskrývá svou nedůvěru. Nakonec s hrůzou usoudí, že Jerry je zřejmě muž, jenž loni povraždil svou rodinu, ale nic se mu nedokázalo. Její doměnky s potvrdí, ale nikdo ji nevěří. A přece – je tu Jim Ogilvie, bratr zavražděné Jerryho manželky, který má stejné podezření. (oficiální text distributora)

lennyd

Jerry Blake (Terry O'Quinn) je více než dokonalý manžel Susan a výborný (i když nevlastní) otec Stephanie. Jenže nikdo netuší, že Jerry má svoji temnou minulost - stejný scénář s milujícím manželem zde byl již několikrát, ale vždy skončil tragicky - ve chvíli, kdy zjistí, že jeho rodina není ideální - rozloučí se s ní (nejčastěji za pomoci bodných nástrojů) a vydává se hledat novou rodinu o dům dál. Stephanie sice jeho minulost odhalí, ale nikdo ji nechce věřit - a Jerry se pomalu chystá na další "štaci" .. Když jsem před pár měsíci viděl remake tohoto filmu z roku 2009, který mne nijak nezklamal, řekl jsem si, že by bylo záhodno shlédnout taktéž původní film. Sice většinou bývá remake o několik tříd horší než původní film, ale v tomto případě to není pravdou, oba filmy jsou rovnocenné - příběhová linie nachlup stejná, ani jeden z filmů nevybočuje z kvalitativního průměru ani nahoru ani dolu. Herecké obsazení ucházející, i když mohl dostat Terry O'Quinn trochu více prostoru ukázat svoji pravou tvář. Jo a docela mne zklamal hudební doprovod - takhle hroznou hudbu jsem u filmu dlouho neslyšel.. ()

YumiOkami

spoilery!! napad super, ale provedeni uplne na nic. ten konec me ale nastval nejvic. proc tu matku nezabil hned??? a potom jak s tou dcerou bojoval o ten nuz, no to snad ne. proste dalsi vrah idiot. alternativni konec: jerry zabije dceru i matku a beztrestne unikne s novou tvari za novou rodinou. “tahle rodina bude ta prava!” rekne si a pri zapadu slunce odjizdi pryc... ()

KasparekZabijak

Hodnoceno s prihlednutim k faktu, ze jsem film videl poprve nekdy v roce 91 s prisernym dabingem na kazete od legendy Intersonic ... po 20 letech stazeno opet s puvodnim dabingem - sila zvyku, scena kdy hlavni hrdina dava na party cepici z novin tak sestiletymu klukovi a ten mu podekuje slovy ,, dekuji vam pane blaku " je nechtene komicka tim ze onoho sestiletyho prcka dabuje tak ctyricetiletej huhnal, jinak zaporak skvelej pribeh taky v pohode 7/10 ()

jefff

Nedoporučuju si Otčíma pouštět s cz dabingem. Příšernější dabing jsem dlouho neslyšel, hlasy absolutně nesedí typově k člověku ani tzv. hercům "do huby". Ale k filmu. Hlavní představitel Terry O´Quinn svou roli zvládl na jedničku a postavu psychopata mu věřím bez mrknutí. Zbytek je čistě osmdesátková záležitost, jakých jsou desítky a desítky. ()

ArdathBay

Velmi průměrné drama s děravým scénářem, ale vynikajícím Terrym. Smrdí z toho "televiznost" až běda. U takových filmů předem poznáte jak skončí. Určité scény si bere si trochu z Psycha i Osvícení. S odřeninami ***. ()

folklorman

Jerry Blake (Terry O'Quinn) touží po dokonalé rodině a pro své odhodlání jich neváhá pár vystřídat. Jenomže každá nová rodina znamená pro tu starou smrt. Jistá doba (filmu) pokročila do překombinovanosti a rozmanitosti zápletek, záporáků a jiných dalších složek tvořící filmové dílo. Tvůrci Otčíma si toho určitě byli vědomi a přišli s originální problematikou, která zaujala nejednoho diváka. Tvůrci dobře zvládli vystihnout atmosféru a psychické stavy kolem hlavní postavy, kde tomu dobře napomohl i hudební doprovod. Mezi další klady určitě patří i vhodný výběr hlavní postavy. Terry O'Quinn se svojí role zhostil opravdu bravurně a upřímně si nedovedu představit, že by to někdo zahrál lépe (alespoň třetí díl to potvrdil). Gore efektů je tu sice málo, ale i tak si Stepfather našel cestu k mému vkusu a nadprůměrnému hodnocení. ()

BlackTom

Dlho predlho som mal tento film na VHS a ignoroval som ho. Až raz prišiel čas, keď sa ku mne dostal na DVD a ja som si ho pozrel. A hovorím - skvelé! Už od úvodnej (nezabudnuteľnej) scény pred zrkadlom som napäto sledoval obrazovku až do úplného konca. Terry O'Quinn si rolu patrične vychutnal a jeho psychotik fakt nemá obdoby. Keby som bol vedel, čo to vlastne medzi kazetami mám, neváhal by som. Nie je to absolútne perfektné, ale myslím, že minimálne tie **** si to zaslúži. Hlavne to nepozerajte s cz dabingom, je otrasný! ()

wosho

V dětství mě tento horror velmi děsil, protože působil jak ze života.Žádné příšery, zombie, nebo démoni. Jen jeden obyčejnej taťka a nůž a hrůzou jsem nemohl spát,ješfě že Osvícení jsem viděl až v dospělosti. ()

spiritus

Kvalitní Thriller, vybočující z klasických schémat hororových filmů....Otčímova hláška : "Všechno se vyřeší, tatínek dá všechno do pořádku." zatímco svírá skrvavený nůž, je dokonalá.. ()

Matros

Průměrný béčkový thriller s hororovými prvky ve kterém exceluje ďábelský Terry O´Quinn. Film obsahuje jednu naprosto skvělou vraždu (dřevěný trám). Zajímavé je, že takto ,,obyčejný" film se dočkal dvou pokračování a remaku. ()

rsimonyi

" Ztracený " Terry O'Quinn jako psychopatický otčím zabiják, kterému se jedna rodina znelíbí a tak začne hledat rodinu jinou. Tu starou však nemilosrdně zlikviduje. ()

Wolvie

Solidní thriller s démonickým O'Quinnem a zručně budovanou atmosférou.Oproti pokračování hotová balada. ()

MickeyStuma

Jedná se o psychologický thriller o muži týrající členy rodiny, do které se přiženil. Příběh je zvláštní právě sledováním oné postavy ne jako na zločince, ale jako na chorobného člověka. Navenek je klidný a zcela vyrovnaný, ale v sobě dusí běsy a nerozhodnost. Jeho nevlastní dcera sice na něm uvidí jistý nesoulad, ale svým chováním bohužel jeho agresivitu spíše vyvolá. Dějství se vyvíjí klidně a nespěchajícím tempem a to až do brutálního finále. Ve své době vzniklo mnoho podobných snímků a tento patří k těm lepším. Terry O'Quinn tu podal úctyhodný výkon. ()

Raziel_cz

"Wait a minute... Who am I here?" Psychologický thriller podle skutečné události, jehož tvůrci si v době, kdy kinům vládly tupé slashery, vybojovali jinou cestu. A vyplatilo se, protože takhle mrazivou věc hned tak neuvidíte. Scénář od Westlakea je záruka kvality a Terry O'Quinn jeden z nejpodceňovanějších herců ever. Silný a zatraceně zneklidňující film. ()

Rathalos

Tak toto horor urcite nie je,viac-menej cely film sa nic nedeje,nuda a nuda,no az na konci je naznak nejakej akcie a napatia,cize nic moc,jednu hviezdicku dam za Terryho O'Quinna,ktory bol presvedcivy psychopat,druhu za zaver a tretiu za namet...:-) ()

panvasik

Tenhle film je ukázka starého a dobrého slasheru. Psychologický thriller o nevypočitatelnému otčímovi je perfektní zápletka pro film, ale už bohužel ne pro celou trilogii a remake. Jednička jednoznačně vede a remake si nevedl, až tak špatně, ale problém vidím v druhém i třetím pokračování původní trilogie, kdy se film nutně potřebuje zaměřit na jednoho otčíma. U dvojky, kdy se do hlavní role, ještě vrátil Terry O'Quinn se dá říct, že se chápe návrat jeho postavy Jerryho Blakea, ale ve trojce, která je btw už i televizní film se ani ten Terry nevrátil a ve filmu ho nahradí ne moc dobrý Robert Wightman, který si zahrál Jerryho Blakea po plastické operaci. Vaření s vody sice je dost chabé a délka třetího pokračování taky, ale vidím ho stejně průměrně jako dvojku, která nedokázala využít talentu Terryho O'Quinna. Chabý a slabý scénář se spoustou děr a stopáže, která by na rozdíl od třetího dílu potřebovala trochu více k dovršení a prohloubení příběhu. Režisér druhého dílu Jeff Burr je prakticky neznámy, jako v případě každého režiséra. Nejlíp ze všech možných sequelů a remaků dopadl nejlíp právě, ten remake, kdy se do hlavní role obsadil Dylan Wash a dokázal vytvořit "konkurennci" Terrymu O'Qinnovi, ale určitě ne natolik, aby ho překonal. Jsem rád, že se remake vydal vlastní cestou a neměl zapotřebí se srát s doslovným kopírováním původního filmu. Nejlíp, ale dopadl původní film nejde nic. Výborně film dokázal pracovat s postavami a budováním napětí. Terry O'Quinn je nepříjemný a s ubývající stopáží jde vidět, jak se jeho charakter stává čím dál víc manipulativní a odpudivý, jako v případě prvního Sirotka. Jen je škoda že O'Quinn nevyhrál, tenkrát nějakou cenu 80% ()

Biopler

Klasické rozprávanie príbehu, kde divák vie o trochu viac ako postavy. Až na pár momentov vždy predošlá scéna chystá pevnú pôdu pre tú ďalšiu. Slabý scenár plný klišé rečí napr. o amerických snoch je vyvážený skvelým hereckým výkonom O'Quinna, ktorý si náramne užil rolu psychopata. K pobaveniu je jeho túžba po dokonalej rodine, ktorá ho ženie vpred, resp. k vraždám a zmenám lokalít. Je to neopozeraný motív a tvorcovia s ním naložili ozaj dobre, lebo film mal fajn tempo a pekne odsýpal. ()

Můj nevlastní otec je vrah! Zase?

Můj nevlastní otec je vrah! Zase?

13.06.2006

O předělávkách tu byla řeč opravdu často a podle všeho se z nich nejspíš ještě hodně dlouho nedostaneme. Tedy rozhodně asi ne v novinkách o připravovaných projektech, protože každý den se objeví… (více)