Dračí prsten

(TV film)
  • Itálie Desideria e l'anello del drago (více)

Dvoudílná filmová pohádka, natočená ve stylu velmi oblíbených fantasy příběhů, vypráví o krásné princezně Desiderii, kterou se o štěstí, lásku prince Viktora a právo na královskou korunu snaží připravit zlá Selvaggie, kterou král přijal za vlastní, aniž by tušil, že je dcerou mocného čaroděje temnot. Na cestě k moci využívá nevděčná Selvaggie všemožných úskoků od jednoduchých lží až po záludná kouzla. V bohatém vyprávění nechybí dobrá víla, kouzelný hadrový panáček, krvelačný drak, magický prsten, křišťálový meč a celá řada kouzel dobrých i zlých. To všechno dokázali italští filmaři nenásilně vměstnat do jediného příběhu a samozřejmě obléknout do výpravných dekorací a kostýmů. (oficiální text distributora)

Benedygtus

Zajimava pohadka a pro me vcelku neotrela, ktera me drive fascinovala, ale take trochu desila/strasila a to hlavne diky velmi vyraznemu Francu Nerovi. +3* ()

ypres.bass

Víte jak poznáte italskou pohádku? Sladká muzika a všechny barvy jsou nepřirozeně syté. Docela dobrý námět a scénář, ale mizerné zpracování ... 50% ()

pend

Italové mají hezké princezny a často točí s českými herci a celé to točil bývalý horrorový mistr Lamberto Bava. Tím výčet předností končí. ()

achaja

Tuhle pohádku jsme zbožňovala když jsem byla malá. Ještě v dobách kdy jsem neměla VHS, DVD ani počítač a to štěstí, když se mi na ní opět podařilo narazit v televizi, bylo něco dneska nepředstavitelného. sentimentální 4 hvězdičky jsou tedy proto. ()

Haide

Další z těch pohádek (no dejme tomu fantasy), která se mi tak nějak vryla do paměti z dob, kdy jsem byla malá. Musím říct, že to se mi u mnoha zahraničních filmů nestalo. Teď jsem se rozhodla podívat se ještě jednou a musím říct, že i když jsem se bála, že to pro mě ztratí to dětské kouzlo, stále mě to poměrně dost bavilo. Supr příběh, obsazení jak kdo, zbytek horší, ale což. Velmi v pohodě koukatelné nejen pro děti. ()

haWranka

Zahraniční pohádka s dost zvláštním druhem fantazie. Není to špatný, jako malá jsem se bavila. Ale myslím, že je na místě varovat před příšernýma hereckýma výkonama. ()

Acrobat

Nazdavat sa, ze Bava spravi vaznejsiu odrodu fantasy rozpravok je vcelku utopia. Hovoriacich idiotin je nastastie velmi malo, zato postavy su hrane ucelenejsie a cele to ma nadych zrady, temnejsej atmosfery. Relaxacia a zabava v mladom veku je nepostradatelna, jeho styl mi nevadil. Komicke efekty a kulisy dorovnala opatovne magicka hudba Minghiho http://www.youtube.com/watch?v=7gzNPIXH7mo , dospelejsie charaktery. Uz ako obsah naznacuje nechyba takmer nic z rozpravkovych elementov (draky, vlci, prstene, kuzla, pekna princezna....). Bava si zrejme doplnil svoje predstavy a v podstate realizoval dalsie svoje nutne rozpravkove myslienkove pochody. Ide mu to. deti zaujal, pribeh vyrozpraval, nestraca sa uz tak ako v "Sestricke", vie co ma robit. V ramci zanru urcite prachom nezapadajuce dielo. Slovenske kanaly to davno nedavali,opätovné zhliadnutie je vsak vecou mozno uz nezrealizovateľnou a nemoznou. Zavisi uz len od vonkajsich (a vnutornych?) okolnosti. ()

snek888

Za mala jsem tuto pohádku zbožňoval. Všechny postavy živé i neživé či pohádkové bytosti mi byly i přes záporné vlastnosti sympatické. První díl hodnotím ****, druhý ***. S odstupem času (v současnosti) mi trochu vadí vady na logice, ale kvůli nostalgii a super hereckému obsazení nakonec 71%. PS: Malá Nikol je moc roztomilá a Karel hraje toho kruťase pohádkově dobře. ()

Pavlunka

Pohádka mého dětství, rodiče mi museli říkat Desiderie :D Krásní hlavní hrdinové, nádherná hudba. Šílený dabig, používání jednoho dabéra na 5 dalších lidí je hrozný, jako malá jsem nevěděla kdo je kdo :D Ten drak na konci je taky děsnej ale 1994 co můžeme chtít :) ()

heavy

Nostalgie. Tato italsko-německo-česká pohádka (podžánr holčičí fantasy) se mi vryla do paměti přítomností uhrančivé Sophie von Kessel, krátkým výskytem Marka Vašuta a tradičně démonického Karla Rodena. Neodvažuji se na to po létech podívat znova, v mých vzpomínkách jí to sluší líp než ve skutečnosti. A taková pro mne i zůstane. ()

Gamine

Tuhle pohádku a hlavně Desiderii jsem jako malá naprosto zbožňovala.. nedávno jsem ji viděla znovu, a určitě se tomu dá ledacos vytknout, ale myslím, že kdyby se změnila jediná věc, už by to nebylo ono.. myslím, že naprosto výstižně vykresluje "pocit nespravedlnosti" (staršího) mezi sourozenci, nebo černé ovce v rodině ()

athena07

Za 4* proto, že jsem to jako děcko milovala a to mnohem více než Princeznu Fantaghiro. U babičky jsme každý měsíc škemrali, ať nám to pustí :-) Od té doby jsem to neviděla a asi se ani nepodívám, abych si nezkazila vzpomínku. ()

Nataniel73

Váhal som, či tejto mojej obľúbenej rozprávke z detstva udeliť tri alebo štyri hviezdy. Objektívne to vidím na 3,5 vďaka viacerým technickým nedostatkom, ktoré na film z deväťdesiatych rokov rozhodne nemuseli byť. Čo tejto rozprávke chýba asi najviac je napätie a atmosféra, ktorá vzhľadom k temnému príbehu rozhodne mala byť silnejšia. Za všetko hovorí scénka keď takzvaní vlci (rozumej priateľskí a cvičení nemeckí ovčiaci) naháňajú po zasneženom lese princeznú Dezidériu. Divák rozhodne nemá pocit obavy o hlavnú hrdinku. Aj keď režiséra Juraja Jakubiska veľmi nemusím, ten by si s touto rozprávkou inak pohral. Postavy v zásade sympatické, herecké výkony obstojné a scenár trochu moc ukecaný, ale inak prijateľný. Ako dieťa som žral herečku Annu Falchi a tá ani po rokoch nesklamala. Zahviezdili však iní herci. Predovšetkým Karel Roden (ten si rolu arogantného Lisandra vyložene užíval) a Franco Nero ako neoblomný kráľ. Čo sa však nepodarilo vôbec bol umelý drak, ktorý pôsobil viac menej komicky. Čo sa podarilo asi najviac je výprava, kostýmy (červené brnenie Dezidérie top) a dej, ktorý odsýpa a nenudí.  Dostavila sa aj nostalgia z minulosti a treba uznať, že Taliani rozprávky točiť vedia. Takže s prižmúreným okom zaokrúhľujem na štyri hviezdy. ()

Nick321

Naprosto úžasné dobrodružné fantasy, které předběhlo svou dobu. Hlavní dějová zápletka spočívá v soupeření dvou sester o trůn nejmocnější Dračí říše, která v předešlých letech dobyla všechna okolní království. Jedna nevlastní královská dcera je zlá a touží se zmocnit trůnu, na němž závisí osud jejího čarodějného lidu. Druhá dcera má dobré srdce, po trůnu netouží a spíše se snaží neúspěšně vykrývat intrikánské útoky své nevlastní sestry. Zamiluje se do prince, který je ale nepřítel krále, jejího otce. V pohádce jsou tajemná kouzla, nadpřirozené bytosti, nečekaná dějová rozuzlení, turnaje, věrná láska... a rozkošný mluvící panáček Sorizo. :-) ()

lenny71

Jako malá jsem se téhle pohádky bůhvíproč hrozně bála. Je to zajímavé, místy napínavé, ale na víc než průměr u mě nedosáhla. ()