John Garrity (Gerard Butler) s manželkou Allison (Morena Baccarin) a malým synem Nathanem se vydávají na nebezpečnou cestu, aby našli útočiště, před obrovskou kometou rychle se blížící k Zemi. Uprostřed děsivých zpráv o tom, že města po celém světě jsou ničena úlomky komety, naši protagonisté bojují s rostoucí panikou a bezprávím, které je obklopuje. Budeme svědky zběsilého útěku do bezpečí. Podaří se jim najít poslední úkryt před globální apokalypsou a najít nový bezpečný domov? (Vertical Entertainment)

Wally

Nad očekávání dobrá první hodinka, kdy to bylo realistický až mi z toho bylo nevolno... Někde jsem tu četl komentář, že ta první půlka byla dobrá pro to, aby si člověk v dnešní covidové době uvědomil, že může být ještě hůř... Pod to bych se podepsal 😄 Druhá půlka už byl klasický hrdinný americký příběh, kdy hlavní hrdina přes všechny útrapy zachrání své blízké... Nevadí, i tak jsem spokojený 👍 ()

Ebon

Pokud chcete začít dělat vypravěče v RPG, tak to musíte vidět. Zde je prezentace základního schématu dramatické křivky, střídání scén zádrhel a rodinky spolu-štěstíčko. ()

Ripley

Jo,Waughn je šikulka.Je to uvěřitelné,atmosférické a dobře zahrané.Snad jen posledních 15 minut začne trochu pokulhávat po popálené patě.Klidně bych film ukončil "vzpomínkami".Kdo viděl pochopí.Jo a Mr.Hlade,ne není to o "obyčejných hrdinech".Je to těch co měli štěstí.Je to o rodině,která je krásná inteligentní a bohatá.Obyčejný je prošedivělý prodavač s nadváhou v našem supermarketu. ()

Litvicek

Já pořád čekal katastrofu ala 2012, takže zajímavý akční úlet, který končí pokusem o vyhlazení lidstva. V jistém smyslu se mi to splnilo. Katastrofické to bylo ale s tím rozdílem, že je to spíš příběhové drama, než aby se kladl důraz na zničení Země. Jestli je to dobře..? Musí člověk posoudit sám. Já jsem to tak nějak sjel a bylo mi celkem jedno, jestli chudák malej dostal svůj inzulín. A prej má být pokračování.. No ty pičo. ()

Hanys_

Řada nešťastných příhod při útěku před apokalypsou. Je to spíš nuda a ty náhody nebaví (dáte důležité léky malému klukovi do batohu, který je samozřejmě ztratí, když si vytahuje sluchátka. A takových věcí tam je spousta). 5/10 ()

F.W.Colqhoun

[Note on the fridge:] My name is John Garrity. I took your car. If I survive I promise I bring it back. SPOILER: Vůz příznačně nevrátil, i když přežil. Nejhorší na individuálním umírání není smrt samotná, ale vědomí, že ostatní zůstali naživu. Katastrofické filmy tento problém drasticky ale účinně řeší a jejich relativní kvalitu lze hodnotit i na základě toho, jak. Zajímavé je, že i s četnými handikapy se Rici R. Waughovi daří udržovat příjemné žánrové napětí a můžete si ho užít, máte-li žaludek na blbé filmy. I když to asi nebyl záměr, Greenland rezignuje na velkolepé audiovizuální zpracování, které se u žánru jaksi očekává. Pomineme-li všechny hrůzy, které se hrdinům dějí, největší katastrofou je úroveň CGI - něco takového se dnes v neparodické produkci (Asylum) nevidí.  Možná z nedostatku prostředků (film smrdí korunou) staví na situačních dramatech, mezilidských vztazích a převážně nočních záběrech, na nichž lépe zanikne, že svět v okolí scény běžně funguje. Nečekejte hyperrealistický, hyperdystopický styl Le Temps du loup: Hlavní hrdina to sice nemá lehké, syn je diabetik a manželka ten neblahý typ pohledné kyselé píči, s níž by si dobře naložený divák dokázal představit hezký pohlavní styk i rodinný rozvrat. Na druhou stranu pomáhá, že se vše odehrává podle podprahově republikánských notiček, kdy se všichni (= cca 0.001% obyvatel) hezky semknou pod vlajkou a vše (pro těch 0.001% obyvatel) dobře dopadne: Rodina, vlast, bůh, bouchačka a osobní vlastnictví a this is Sparta. Kiss my ass, Clark! ()

mclenin

Katastrofa pohľadom rodinnej drámy. Na žánrovú jednohubku podarené, je tu všetko čo divák od podobného kúsku očakáva, bez zbytočného pátosu a uletenosti v motívoch katastrofického filmu. Klišé a logické prešľapy odpustíme, za mňa spokojnosť k nedeľnému večeru. ()

Strandmon

No máme tu katastrofický film, u kterého se ale ta katastrofa bohužel téměř neobjevila. Ten žánr se zde objevuje zhruba asi 10 minut a to ješte přeháním, ty katastrofické scény co jsou vidět v traileru, uvídíte i ve filmu, ale víc nic, zbytek snímku je spíš takové drama o lidských vztazích a o tom jak lidé nezvládají tíhu takového okamžiku a vše se zhroutí vůbec před tím než k nějaké katastrofě vlastně dojde. Ono to nebylo sice tak špatné a i obsazení je velice fajn (i když Gerard mi nepřišel zrovna ve své kůži), ale nějakých těch napínavých scén je zde opravdu pramálo. Lepší nez Geostorm, ale i přesto lehké zklamání ()

Lefty86

Tak tohle já můžu. Je úplně cítit ten pocit beznaděje , kulervoucí scény. Od té doby co jsem sám otec, jsem na určité scény taky mnohem citlivější. Za mě fakt pecka. Musím dát pět, málokdy mě něco takhle baví. ()

janesX

Na Zem sa rúti rozpadajúca sa kométa. "Tajný" bunker v Grónsku, ktorý jediný dokáže odolať katastrofe je pripravený ochrániť  jedno percento z populácie. Vstupenky do tejto "Noemovej archy" dostanú vládou vyvolení jednotlivci s rodinami (pozor, cukrovkárov brať nebudú!) Film sa asi hanbí priznať pravdu, že medzi vybranými budú tí najbohatší (načo by im už len tie peniaze boli však?) a tak nám ukazuje, že práve naopak, pozvaní sú tí, ktorí vedia niečo robiť (staviteľ mrakodrapov, lekárka) a áno, miesto je pre všetky rasy, takže samozrejme že aj pre černochov, to film tiež nezabudne na viacerích miestach jasne zdôrazniť. Katastrofického tu veľa nebolo, atmosféricky nedotiahnuté, ale asi štyri minúty z neba doslova pršali ohnivé gule - to sa celkom podarilo. Celkom dosť bolo aj komparzu, avšak zapriahnutého do nie až tak skúsenej filmárčiny (žiadny Spielberg). Zato toho klišé budem mať dosť tak najmenej na rok. Tretiu hviezdu pridám aspoň za tú jednu myšlienku. Že ak umrieť, tak s tými najbližšími. ()

mosnak

Přesně tohle mě baví, člověk pak nakonec zjistí, že než přiletí ten blbej šutr na zem, tak jsou lidé schopni udělat cokoliv, aby si zachránili prdel. Bavilo mě to - 80% ()

Milky.

Dvě hvězdičky za menší dopady...to plus. Dvě hvězdičky za to, že nám pořádně neukázali hlavní dopad. A dvě hvězdičky za logiku. Fakt se flora regenerovala tolik, aby za 9 měsíců doplnila kyslík na dýchatelnou úroveň? Morena měla zůstat s Deadpoolem...ten by přežil bez problémů a s humorem. ()

Zombi

Katastrofa podána z pohledu obyčejných lidí a poměrně realistické zpracování dnů před apoalypsou a snažení jedné rodinky prostě přežít. Konec je sice více hollywoodštější, ale i tak to je za slušné 4 hvězdy. ()

bobstock

Film ani tak nenabízí geopolitickou či jinou geo katastrofickou vizi ala Emmerich, nabízí nepříjemnou zprávu o stavu lidských vztahů při extrémním přebrání naší komformní zóny. To tu funguje skvěle, zvlášť při dětském pláči. 75% ()

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

15.06.2021

Loňský katastrofický spektákl Greenland: Poslední úkryt měl kvůli zhoršující se pandemické situaci jen málokdo šanci nakonec vidět v kinech, ale nyní se zdá, že thriller o rodině hledající úkryt před… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět