John Garrity (Gerard Butler) s manželkou Allison (Morena Baccarin) a malým synem Nathanem se vydávají na nebezpečnou cestu, aby našli útočiště, před obrovskou kometou rychle se blížící k Zemi. Uprostřed děsivých zpráv o tom, že města po celém světě jsou ničena úlomky komety, naši protagonisté bojují s rostoucí panikou a bezprávím, které je obklopuje. Budeme svědky zběsilého útěku do bezpečí. Podaří se jim najít poslední úkryt před globální apokalypsou a najít nový bezpečný domov? (Vertical Entertainment)

Ant_Antony

Na poli rodinného dramatu to funguje, na poli katastrofického scénáře je to místy dost naivní (lékárna, není třeba tankovat, tlačenicema se tu prochází, jak nůž máslem)... A nějak mi v závěru počtově nevycházely zásoby inzulínu... Sper to čert, má to nejlepší (celkem komorní) soundtrack katastrofických filmů od Armageddonu... ()

dan4815

Film má dvě roviny, které si ubližují navzájem. Jestliže máte bohatou fantazii a sledujete psychologickou stránku věci, tak vás film nemůže zcela urazit. Nabídne neznámé herce, které si divák dozajista splete s komparsem. Téma může sledující vnímat o to intenzivněji. Rovina faktická je ale mnohem zajímavější. Docela mě překvapilo, že film dokázal v omezené míře nahlédnout do této šílené situace, kterou lidstvo v budoucnu zažije. Úvodní notifikace a volání vás dokáže okamžitě vtáhnout. Oslava u televize byla také super a dala mi najevo, že film bude o něco nápaditější než jiné Béčkové katastrofické filmy. Atmosféra po jistou dobu příjemně gradovala, ale bohužel neberu vážně něco čeho je příliš. Neustále padající kousky, neustále stejně se chovající lidé, neustálá záplava debilních rozhodnutích ústřední dvojice, navíc se hlavním postavám dějí samá klišé. Takové téma by si zasluhovalo minisériii s vyšším rozpočtem a lepším scénářem. Filmu by neuškodila výměna klišé za informativní zprávy o tom, co si myslí vědci o kometě. Děj mohl začít začátkem zpozorování útvaru, sledování postupně měnící se pozitivitu v skepsi, že kometa se nevyhne planetě, by byla velmi zajímavá. Film to velmi urychlil. Jedno je jisté, že psychologie obstojně nahlédla na problematiku smrtící katastrofy. O to více měl divák divný pocit, když viděl, jak se úlomky blíží. Strach byl téměř hmatatelný, až jsem si chtěl lehnout pod postel. Akce je zde velmi hojně zastoupena, a ačkoliv je to hlavně kvůli šíleným rozhodnutím postav, což nepůsobilo zase tak uvěřitelně, ale další scény naopak dokázaly diváka pohltit natolik, že nejspíše ani nedutal. Přinejmenším já jsem celý den přemýšlel, jak by taková katastrofa vypadala, a došel jsem k závěru, že velmi podobně. Surové vyobrazení totiž opravdu funguje. Davy pronikající na letiště, což je pro diváka symbolem poslední možnosti se dostat do bezpečí, dokáže vyvolat opravdu nepříjemné pocity. Rozpad lidské společnosti a civilizace je dobře čitelné, ač si myslím, že v seriálu by bylo postupnější vyobrazení mnohem lepší. Ruku na srdce, takto by poslední dny ale zase tak nevypadaly. Nevěřím, že by armáda v celé síle dobrovolně pomáhala vybraným lidem se dostat do bunkru bez toho, aniž by značná část nezběhla. Co se týče koncepce evakuace a výběru lidí, také se mi chce těžko uvěřit, že by to vypadalo přesně tak jak ve filmu. Armáda by nejspíše evakuovala lidi sama, o něco dříve a tajně. Film také neukázal lidi, kteří byli ve svém krytu. Také konec by si zasluhoval větší informativnost, jak dopadlo lidstvo, jak vypadá planeta, a jak to vůbec vypadalo v bunkru. Namísto klišoidních scén jsme mohli sledovat více faktickou stránku věci. Nicméně, klišé nepůsobilo tak silně a tupě, jak to bývá u největších filmů. Asi za to mohou neznámí herci, kteří neumí tak přehrávat, jak hvězdné osazenstvo. Působilo to o dost reálněji, Hanksovi bych to tak nebral. Film doporučuji, i přes značné mouchy nabídne pocit strachu, stísněnosti a beznaděje. ()

filipvrbik

Takový poctivý katastrofický film, který připomněl Drtivý dopad, případně naprosto okopíroval některé části Války světů. John Garrity s manželkou Allison a synem Nathanem byli vybráni, aby se zachránili v jednom z krytů, ale všechno se trošku zkomplikuje, protože Nathan má cukrovku a potřebuje inzulín, jak už to tak v amerických filmech bývá. Efektů není tak málo, akorát nejsou nic moc, zato je tu silný příběh rodiny a jejího boje o přežití. Snad jen konec mohl být lehce dramatičtější...80% ()

MajkHany

Za mě super apokalypto film, točí se jich strašně málo, ty které se točí jsou z 90ti procent natočeny s naprosto příšerným zeleným plátnem a nebo mají stupidní scénář a jsou spíše k smíchu jako třeba San Andreas, Sopka, nebo 2012. Tady v tomto filmu vypadají efekty moc dobře a celý ten příběh je za mě velice dobře a uvěřitelně natočený, v podstatě tam není vůbec nic stupidního a takhle nějak by to mohlo v realitě vypadat. Apokalyptických filmů je opravdu strašně málo, poslední celkem kvalitní film na téma "apokalypsa" byl asi Norský film Vlna... Akorát je pěkně na hovno, že když planetu zničí komety, shoří vám nabíječka na mobil, vůbec nevím, jak bych potom psal komentáře na csfd.. ()

Renfield

I ta rodina má svá filmová klišé, ale jinak mi zaměření na ni a její nejbližší okolí velmi sedlo. Díky němu se děj dlouho drží řekněme v reálných kolejích. Nadšení z komety rychle střídá nejistota z všudypřítomné armády, aby byla potvrzena zprávou, kterou slyšelo až příliš mnoho lidí. Nastává panika, ve které i vedlejší postavy dokáží sehrát důležitou roli. Celá tahle část opravdu působí velmi reálně, aby vrcholila základnou, alespoň z poloviny. Protože už tam nepochopitelně začíná zcela jiný film, který má ještě několik reálně šokujících  záblesků z první půle (únos), ale jinak ho tvoří hromada nesmyslů. Prostě je tam to, co "musí" být v každém katastrofickém filmu, dokonce i popření jednoho ze zásadních okamžiků předchozího děje. Ale možná je to jen tím, že se správnou jednotkou jde všechno, ach jo. 60% ()

TheSpearCZ

Po delší době opět katastrofický film s větším rozpočtem a pro lidi, kteří vědí, co od toho mají očekávat (tzn. Butlerovský béčkový akčňák) to můžu jedině doporučit. Samozřejmě zdejší dětska budou stále brečet a chtít od toho úplně zbytečně více (a někteří dokonce zaměňují Morenu Baccarin s Gal Gadot coby Wonder Woman, což vypovídá o jejich znalosti až až), ale faktem je, že tohle je minimálně za posledních pár let přijatelný katastrofický snímek. Jasně, není to perfektní, pořád tu jsou a také vždycky budou ohraná klišé (což je u Hollywoodu normální) a já osobně bych se soustředil více na samotnou pohromu (něco ve stylu Proroctví), ale rozhodně to tu režisér ukočíroval a dokázal jsem si to představit stokrát horší. Butler s Baccarin solidní výkon. Lepší 3* ()

jerenymo

Překvapivě děj ,ve kterém hlavní postavy jednají logicky, což je v tomto žánru velmi, velmi ojedinělá věc. Žádné přehnané efekty a krom posledních 25 minut sladkého hollywoodského pokecu to celkem odsýpá. ()

Eterninox

Sympaticky komorní apokalyptické scifko, s uvěřitelnými postavami i zvraty, a bez zbytečného "disaster porna" a absurdně těsných úniků před pukající zemí a ohnivými dešti. Film by určitě zanechal lepší dojem bez zbytečně doslovného konce, a těch amerických klišé je chvílemi dost, ale pokud je vám v tomhle žánru bližší třeba Seeking a friend for the end of the world než 2012, Greenland určitě nezklame. 70% ()

Flopik

Katastrofický film ktorému chýbajú katastrofické scény, asi takto by sa to dalo zhrnúť jednou vetou.Hlavna premisa filmu je totiž skôr putovanie rodiny do bezpečného krytu, keď sa na zem rúti obrovská kométa ktorá zničí všetok život. Mňa osobne to bavilo, nakoľko to bolo pekne nakrútené, napínavé a herecké obsadenie skvelé( Gerarda mám rád no a Morena je kosť). Hrozne mi však chýbali nejaké parádne scény, ako tsunami, praskajúca zem, proste niečo. Soundtrack pekný. U mňa za 4*, mne to sadlo. ()

majec4

Miestami fest sablonovite, hlavne tymi vecami okolo nefungujucej rodiny, choroby dietata, tvrdohlaveho stareho otca az po napomocnych cernochov v lekarni, pri brane na letisku, v stane utecencov, vsade. Akoze fakt som sa smial na tychto veciach. Mna si vsak film ziskal vdaka verne podanym emociam a celkom fajn efektom. Dalej sa mi pacila zapletka s malym synom. Ako mam deti, casto sa na film pozeram optikou rodica a tu to bolo miestami fakt riadna drama. Zaverecna polhodinka je to opat taka klasika. Necakal som vela, no film ma nakoniec bavil. ()

bozka10

Popravde som čakal od Butlera väčší prúser, nakoniec to bolo v pohode a celkom som sa bavil, nič svetoborné,ale potešilo. ()

Wancohoff

Musim povedat ze ma ten film nebavil od zaciatku do konca. Dejova linka uplne nezaujimava, a destrukcia minimalna. Kde sa to hrabe na 2012 ktory bol paradny audiovizualny popkorn ()

JM87

Wow, absolutně nechápu to nízký hodnocení. Pro mě je to nejlepší film za poslední rok. Možná i víc. Už se mi strašně dlouho nestalo, že bych byl u filmu tak napjatej, že bych ho musel chvílama i vypínat. Jasně, téma meteoritu co padá na zem tu už bylo několikrát, ale tohle je prostě poctivě zpracovaný, navíc tam hrají super herci. Gal Gadot jako starostlivá matka, která pro svýho syna udělá cokoliv a Gerald Butler jako poctivej fotr, co pro svoji rodinu udělá vše. Ze začátku jde spíš o drama, pak se to vyvijí do jakýhosi pre-apokalyptickýho světa, kde už jde vše do prdele a konec už je čirá postapo jízda. Za mě prostě KUREVSKY POCTIVĚ NATOČENEJ FILM. ()

petikacka

Velmi, velmi příjemné překvápko. Od Butlera již dlouho nic neočekávám, od Thermopylové bitvy to s ním jde poněkud z kopce, ovšem tady si u mě polepšil. Žádný velký blockbuster a přitom dobré záběry, civilně ztvárněno i zahráno takže se nemusí opakovat další armabeton nebo drtivý odpad. Nato, že jsem si film pustila víceméně jako kulisu k mému virózou zasaženému tělu a myslela si, že budu dřímat, tak mě to nakoplo a probralo a fuckt mě to pobavilo. Není to žádné veledílo, ale jako napínavá oddechovka je to super. Za mě 85% ()

Gulde

Katastrofický filmy mám rád, ale málokterý mi poskytne kombinaci dobrého zasazení, uvěřitelného zpracování a dobrých hereckých výkonů. Greenland je po docela dlouhé době jediným takovým snímkem, který mě zaujal. Herci i herecké výkony povedené, zpracování obstojné a zasazení do hroutící se civilizace je věc, co si vyloženě užívám (tady bych to docela přirovnal k mé oblíbené Válce světů) Nějaká ta klišé tam samozřejmě jsou, ale přeci jen je to katastroficky film, a tam se to veskrze i očekává a do jistě míry tedy promíjí. ()

husokachna

Ani nevím, co mi tak vadilo. Snad otravná Morena, nebo oteklej Butler. Každopádně minimálně to, že mi to přišlo úplně zbytečný a chvílema víc než je zdrávo hloupý. Destrukci vzhledem k rozpočtu vidíme z televize a já mám rád, když to má bouchat, tak ať to bouchá. Chápu, že záměr asi byl ukázat tuhle globální katastrofu na menším rozměru jedné rodiny. Pokud bych to měl brát vážně, jako katastrofické drama, o lidské povaze a vyrovnávání se s rozpadem řádu a blížícím se koncem, muselo by to být víc realistický a řekněme, že špinavý. Takhle to na mě působí, jako by Bruce Willis ubil někoho v Armaggedonu kladivem. Asi je to skoro ve všem čistej průměr a tak to opatrně doporučím na zabití času, ale ty dvě komety v hodnocení viset nechám. PS: Sledováno s Fidem miláčkem a neprošlými pivy. ()

arcticsky

Film má interesantní dramatický úvod. Potom (zhruba od kreténské zápletky s návratem pro inzulín) je to taková neslaná - nemastná, průměrná rodinná bramboračka s občasnými pěknými scénami dopadů úlomků komety... ()

warrenur

Nadpriemerny "katastroficak". Funguje atmosfera, napatie i emocie. A i ked je linia dopredu znama, minimalne teda filmarske postupy, da sa pri nom prijemne vypnut a nechat sa vtiahnut do deja. A ano, nesmiete si moc vsimat logicke premety, tych je tu dost. :) 60% si to zasluzi a je i poznat, ze sa tu naliali dolariky. Uspesna vzorova americka rodinka s chorlavejucim synkom je sice opat dalsie filmarske klise, ale nemozno nesuhlasit, ze takych je mnoho. Hoci mozno nie tak zazobanych a prominentnych ako boli v tomto filme. :) Odporucam. Po velmi dlhej dobe, napriek "mucham", slusny film tohoto zanru. ()

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

15.06.2021

Loňský katastrofický spektákl Greenland: Poslední úkryt měl kvůli zhoršující se pandemické situaci jen málokdo šanci nakonec vidět v kinech, ale nyní se zdá, že thriller o rodině hledající úkryt před… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět