Tajuplný ostrov

Epizody(6)

Nebezpečné dobrodružství trosečníků na neobydleném ostrově v Tichém oceánu. V průběhu války severu proti jihu v r. 1865 uprchne z obklíčeného města Richmondu pětičlenná skupinka uvězněných seveřanských mužů. Vede ji vědec a major Grantovy armády Cyrus Smith, kterého doprovází jeho černošský sluha Nab, novinář Gedeon Spilet, námořník Pencroff, patnáctiletý sirotek Herbert Brown a pes Top. Uprchlíci se zmocní balónu jižanské armády a odstartují, pak se však rozpoutá vichřice a ta neřiditelný balón spolu s pasažéry zanáší nad širý divoký běsnící oceán, balon klesá a oni spadnou na pobřeží neznámé pevniny nebo ostrova? Začíná pro ně nebezpečné dobrodružství, při němž budou muset vynaložit veškerý svůj um, aby přežili. Podaří se jim to? (TV Barrandov)

Homer.p

Moc hezký seriál se skvělým původním českým dabingem a nádhernou ústřední melodií, která musi každému utkvět v paměti tak, že si ji bude celý den pobrukovat. Je vidět, že kvalitní předloha je mnohem více než stamilionové rozpočty a rádoby "cool" (bože to slovo nenávidím) efekty a twisty v ději, které stejně slouží jenom ke zbytečnému natahování seriálu, aby se na tom dalo vytřískat co nejvíce prachů (viz. Ztraceni, Útěk z vězení a další podobné sračky). ()

Tormentor665

Koukám, že to má mraky fanoušků a nedá se říci, že nezaslouženě.Ta naivita k tomu asi patří, chvílemi mě už lezla krkem, ale zachraňuje to závěr, kde Sharifovo charisma stoupá k vrcholu. Kdyby se namísto ordinací v průjmových zahradách v televizi pouštělo tohle, mohli bychom si blahopřát. ()

MirkaP

Jako dítě jsem ho milovala. Dnes se mi zdá příšerně dlouhý nudný usínám u něj. Pamatuji si výrazně zkrácenou verzi pro kina (možná dvoudílnou), ta by asi tolik neuspávala. ** a jedna * ze sentimentu. Hudba mě dostává do kolen dodnes. ()

Kajislav89

Zatím jsem neshlédl celé, a tak hodnocení možná ještě upravím, ale dojmy z prvních dvou dílů jsou spíše negativní. Na jednu stranu chválím odvahu jít do takto obtížného tématu, protože filmovat Verna je opravdu oříšek. Co mi ale dojem velmi pokazilo, byl přístup filmařů k tajemství. Ostrov se jak známo jmenuje TAJUPLNÝ a proto jsem přímo nadskakoval, když už od prvních záběrů bylo vidět Nemovy potápěče, lasery a další technické vychytávky. Ostrov se tak stal tajuplným jen pro filmové postavy, ale ne pro nás u televizních či jiných obrazovek. Vím, že divák znalý knihy, už nemůže být nějak zázračně překvapen rozuzlením, ale kdyby filmaři ukázali příběh opravdu pouze z pohledu kolonistů, myslím, že by dokázali diváka udržet v mnohem větším napětí a vtáhnout ho do děje. ()

Numerobis

První díly dost nevýrazné, ovšem postupem času lepší a lepší. Hlavně atmosféra natáčecích lokací a až nadverneovské tajemno tomu dodávají přesně to něco. Uvidíme, co přinese závěr. Jo a krásná hudba. ()

TonyStark

Tahle série má u zdejších uživatelů kupodivu horší hodnocení než o něco mladší Dva roky prázdnin,přitom řemeslně a herecky je Tajuplný ostrov o level výš. Ovšem fakt je, že knižní předloha Dvou let prázdnin má o mnoho stran méně, než Tajuplný ostrov, tudíž ho četlo o mnoho lidí více a tím pádem bylo spácháno více nostalgie...Inu, je těžké objektivně a nezaujatě hodnotit věci, které člověku přirostly k srdci,takže to udělám tak, že pokud bych dal Verneově knize pět hvězdiček (což bych bez váhání dal) tak seriálu,který je sice na úrovni,ale obsahuje několik nezapomenutelných kokotin, mohu dát maximálně čtyři hvězdy.Jo to by šlo. Vlk (televizní nostalgie) se nažral a koza (knižní předloha) zůstala celá. Omar Sharif je kategorie sama pro sebe a je škoda, že ho tam bylo tak málo.Ale je to pochopitelné,když hrál kapitána Nikdo. ()

tatopulos

Zas taková výhra to není, nejvíc mi vadilo to bezcílné a nudné procházení po ostrově v druhém dílu. Scéna, kdy budoucí trosečníci bojují s balónem je "úchvatná", kam se hrabe Karel Zeman. Nejlepší režisér verneovek je pro mě Karel Zeman a asi ho nikdo nepřekoná ani Spielberg a jeho "hrůzostrašní" dinosauři. ()

Pavlin

Když jsem ho viděl za dob bolševika,tak se mi moc líbil.Ale teď po letech jsem byl zklamán.Nemůžu si pomoct kouzlo je pryč.Z nostalgie tři hvězdy,jinak by to bylo ještě méně. ()

Cverna

Původně jsem dal pět hvězdiček, ale... Od doby, kdy jsem to jako dítě viděl uběhlo spousta vody a já knižní předlohu přečetl snad tisíckrát. Je to má nejoblíbenější kniha a tak musím své hodnocení změnit! Upravit děj? Prosím! Ale rapidně změnit charakter postav a udělat z mého oblíbence totálního rasistického trotla? Tak to opravdu ne!!! ()

carl.oesch

I když jsme nikdy nebyl velký příznivec Julese Verna (speciálně u kapitána Nemá mně vadil typický francouzský šovinismus, kdy Inda Nemá použil Verne, aby "plivnul" na britský imperialismus a kolonializmus...), tak v raném mládí mně tenhle seriál chytil za srdce a asi nejvíc kvůli hudbě. A objevil jsme tady taky taky jednoho velkého herce, se jehož některými dalšími díly jsme se seznámil později (hlavně Poslední údolí). A co se mi u tohoto seriálu stalo zcela výjimečně - knihy bývají lepší než filmové zpracování a když to dopadne hodně dobře, tak jsou filmy stejně dobré. Tady je to ale podle mně ten velice vzácný úkaz, kdy filmové zpracování je lepší než předloha. Takže 75% a čtyři hvězdy..... ()

hwnd

Tak jsem to dal dneska celé, na tu dobu neuvěřitelné zpracování knižní klasiky. No, až na několik drobností, které mi prostě dojem kazily. Třeba ty legrační bleskomašiny, které zdálky volají "tady jsme, ostrov není pustý". Když jsem viděl poprvé frajery ve skafandru, tak jsem vyprsknul smíchy, to se vážně nedalo. Ale celkově to nadprůměrné prostě je. ()

ESNYR

Je škoda že se tak výrazně odklonily od knihy, byť na to měly 6 dílů. Stáří seriálu je sice hodně znát ale to mi nijak nevadilo. Omar Sharif by klidně jen mohl sedět a hledět do blba a stejně by si zasloužil respekt a uznání. On ten Julek byl ne náhodou označovaný za genia psaného slova a fantasie (Nalezeno na YT) ()

bear

Jako kluk jsem tenhle seriál miloval. Docela rád bych ho ještě někdy viděl. Mimo jiné měl výbornou hudbu, melodii z filmu si dokáži vybavit dodnes, i když je to už přes 20 let. ()

lochetma

jako dítě jsem byla unesená příběhem ,jako snad dospělá jsem trochu na rozpacích jen připomínka k obsazení-toho chlapce hrál Rafael Bardem,ale mladší-herci, ke kterému je odkaz ,bylo 83 v době natáčení :-) takže *** + jedna za tu skvělou muziku ()