Svend a Bjarne pracujú v malom dánskom mestečku ako mäsiari. A pretože ich už nebaví počúvať urážky svojho šéfa, rozhodnú sa , že si založia vlastný obchod. Začiatky podnikania sú veľmi  bezútěšné, veľmi sa  im nedarí, avšak niekoľko náhod im  pomôže získať veľkú zákazku. Šťastie im začína priať . Aj preto, že objavia tajnú ingredienciu. Jej prísun však súvisí s tým, že v meste začnú záhadne miznúť ľudia... (Film Europe)

flu

Scénarista (dramata Brødre či Efter brylluppet) Anders Thomas Jensen se občas posadí i na režisérskou židli a výsledek vždy stojí za to. "Řezníci" sice nedosahuji komediálních kvalit "Adamových jablek" či "Blikajících světel", ale pořád se jedná o povedenou komedii s pořádnou porcí černého humoru. ()

Zl0

Hľadal som a našiel. Niečo čo ma nakopalo a šokovalo ako Ravenous. Toto. BOMBA. Čierny humor v tej najlepšej koncentrácii podávaný s vážnou tvárou na severský spôsob. Morbidita bez nutnosti ukazovať nechutné. Nádhera. Rôznorodí hrdinovia a slizký konkurent. Farár s jedinečným osudom aký inde nenájdete. Mads Mikkelsen ako naprostý magor a trtko. A dokonalá hádka v detskom štýle nakoniec. Desatoro obľúbených tras sa ak si to pozriem ešte raz! ()

Hisnuklusi

Mikkelsen se mi asi nikdy nelíbil víc. Já měl hodně dlouho opravdu obavy, že ten chlap zase tak dobře hrát neumí, jak se říká, ale tento film pro jednou nastavil ten kratší konec směrem ke mně. Ale za výbornost toho filmu nemůže zase jen jeden člověk. Rejža a scénárista v jedné osobě, to je přeci člověk, který tahá za nitky. V tomhle filmu tahal opravdu zdatně. Dlouho jsem se tak nenasmál. Navíc, tohle není jen komedie, je to do určité míry psychologické drama, odehrávající se mezi dvěma bratry. Je to drama, odehrávající se ve Svendově hlavě. Je to drama, odehrávající se v naší puse a jejich tmavé přípravně na maso. A přes to všechno drama a určitou psychologii si ten film a to umí opravdu jen málokdo, dokáže pořád udržovat ten komediální nádech. Dokonce asi i závěr by jste možná čekali ostřejší ale ne, skončilo to jako správná komedie a to sympatickým koncem. A mě ten film dost potěšil, protože přes to, že jsou ti řezníci víceméně magoři (hlavně teda ten jeden), jsou to i sympatičtí chlapíci, co vás zvládnou rozesmát a nebo taky dojmout levou zadní. Tento film - respekt. ()

Gertruda.W

Dánské drama/komedie - Jensen, Mikkelsen, Kaas, Bro. Čekala jsem, že to bude dobré, ale toto! Vynikající černo černé, myslím, že nejlepší černá komedie co jsem viděla. Nevěřila bych, komu budu ve filmu fandit! Ujetí, zakomplexovaní týpci, co dělají hrozné věci nevinným lidem! To jo, ale nezažili jste taky, že jde život tak trochu mimo vás, že to nemůžete zastavit? Zbývá jen se s tím nějak srovnat, po svém. Mám pro ně prostě pochopení. Zábavné od začátku až do konce. Výtvarná stránka filmu, herci, dialogy, hudba – výborné. Pokud ovšem postrádáte smysl pro humor, zvlášť ten černý, varuji vás, nedívejte se! ()

Marťulka

A tak jím to hezky přošlo ... co když to prochází i jiným :-) Celkem mi to zpříjemnilo večer, ale není to film, ke kterému bych se musela vracet a to i přes to, že Madse Mikkelsena mám moc ráda. Smála jsem se ještě dlouho - jeho neustále spocená tvář a super účes. ()

geo311

Na tomto filmu jsem si potvrdil moudrost přísloví: "Není důležité co děláš, ale jak to děláš." Kdyby mi někdo pěti větama převyprávěl děj tohoto filmu, moje reakce by byla jasná. Co to je za hroznou píčovin* ? Tvůrci filmu ale s námětem udělaly kouzla a vytvořily film, který je uvěřitelný (i díky hercům) a na csfd je označen červeným čtverečkem. A není se čemu divit. Ačkoviv děj je více než brutální, film je prošpikován humorem tak, že vás jen tak něco nedostane. ()

mojo

Na co ten pan Jenesen sáhne u toho se královsky bavím..Vyjmkou není ani tenhle počin..Originální, zábavné, černé, ale jak se říká-vždy je prostor pro zlepšení. Jinak bych dal za 5 ()

Forsetino

I když se v nově otevřeném řeznictví brzy začíná dít docela zvrácená věc, tak bylo sledování filmu příjemnou záležitostí. Film ukazuje, jak se člověk může zmýlit, pokud bude hledat spojitosti ve věcech, kde žádné nejsou. Stejně jako si Svend myslel, že úspěch jeho prodeje přijde, když naporcuje dalšího člověka, tak jsem se jednou já domníval, že jsem vyhrál, protože jsem předtím dal bezdomovci 20 korun, což jsem několikrát zopakoval, ale byla to fatalní blbost! Každopádně režisér Jensen opět pro podivné chování svých postav jako jakousi příčinu dáva těžkou životní zkoušku anebo "teror" v dětství. Místy úsměvné, ale celkově velmi milý film, takže bezproblémů 4 hvězdy. ()

Queendom

V malebným dánským zapadákově žijou a pracujou dva řezníci. Jeden je upocený, slizký, zamindrákovaný pako a druhej nemluvnej samotář se zálibou v kostrách zvířat, no prostě slibná parta. A ty dva už mají plný plomby toho, jak je jejich šéf buzeruje, a tak se rozhodnou zařídit si vlastní řeznictví. Od tý chvíle je sice poměrně čitelný, o CO tady půjde, ale to vůbec nevadí a filmu to na kouzlu neubere, protože důležitý je hlavně JAK se to všechno stane. Výborný. ()

gicous

Dějová nuda. Strojenost v dialozích a hereckých výkonech. Úplná absence atmosféry, ať již černohumorné, komediální, dramatické nebo hororové. Pro mě jsou Řezníci dokonalým příkladem špatného filmu. 1/10 ()

iz67

Ta nejveselejší záležitost, geniální hlášky a situace, skvělé herecké výkony všech, včele samozřejmě s Mikkelsenem. /// Napodruhé stejně dobré. ()

VanBradley89

Hrozná banda "magorů" v takovém milém filmu o snech, lásce, rodinných vztazích a především dobrém jídle. Příště se asi v řeznictví zeptám z čeho že je udělané to dobré marinované maso. ()

pafka

A ona to nakonec byla komedie? Mozna konec, jinak zadna velka sranda. Celou dobu jsem cekal, co se stane s reznikama, jak je odvezou v poutech, jak dostanou provaz atd. protoze jsem zmaten americkym filmem. Ale kdepak. Vubec tak to neni. Obema hlavnim hrdinum zobete okamzite z ruky a Bro dokonce vystrihne dvojroli s retardovanym brachou. Mozna ze by se malinko dalo pochybovat chvilema o logice, ale o tom to vumec nebylo. Film mel skvelou atmosferu, neustale vas drzel v napeti, kdy to rupne. Maly, ale presto velmi dobry film. ()

sysyphus

Hmm, tak to, ze Mikkelsen porcoval a serviroval ludi uz davno pred tym, nez ho obsadili do serialoveho Hannibala ma az tak neprekvapuje - robil to okrem ineho aj vo Vallhalla Rising a ak si dobre spominam, tak aj v Casine Royal mal v plane nakrmit Bonda jeho vlastnymi genitaliami tesne pred tym, nez ho zastrelili. Ine ma vsak v suvislosti s tymto filmom trapi a to je jeho zanrova nevyhranenost. Ma to prvky psychologickej dramy, vela cierneho humoru, tu a tam nejaky sentiment ... az sa v tej nerozhodnosti divak uplne straca. Co to malo byt? Pribeh dvoch polutovania hodnych indvidui, ktorych praca v novozalozenom masiarstve nauci ako nakladat s ludmi? Neviem, neviem ... dansku kinematografiu mam vcelku rad, ale tento podivuhodny snimok isiel akosi mimo mna. ()

schluke

Severské filmy miluju pro jejich nadhled a smysl pro humor. Když k tomu přičtete Mads Mikkelsena nemůže z toho vyjít nic jiného než kvalitní kousek. Film se dá určitě použít jako návod pro budoucí řezníky kteří si chtějí otevřít vlastní krám ^^ ()

Severský filmový podzim 2011

Severský filmový podzim 2011

05.11.2011

Po Severské filmové zimě přináší Severský filmový klub divákům letos již druhou filmovou přehlídku: Severský filmový podzim. V pořadí již počtvrté budou mít diváci možnost shlédnout vybrané snímky… (více)