Flákač

Bob Hughes (Dillon) je feťák, který se svojí manželkou Dianne (Lynch) a dalšími kumpány vykrádají lékárny. Když začne být půda doma moc horká, vydávají se na cestu po dalších městech. V patách jsou jim muži zákona, kterým se však nikdy nepodaří vychytralou skupinu narkomanů z čehokoliv usvědčit. Parta věří celé řadě pověr, jako např. že klobouk položený na posteli přináší neštěstí. Těžko říci, jestli kvůli porušení vymyšlených pravidel, ale štěstí se k nim postupně obrací zády. Bob začíná přehodnocovat svůj dosavadní život... (J.Connor)

danoo

Vtipné a dojemné rozprávanie o drogovej závislosti v réžii Gus Van Santa, ktorý si ešte toho času mohol hovoriť nezávislý tvorca, keďže sentimentálne slaďáky typu OSUDOVÉ STRETNUTIE a spol. mali ešte len prísť. Vynikajúci je celý film, ale záverečné diaógy Dillona a Williama S. Burroughsa sú grandiózne. ()

Josefin

Opět mě režisér Gus Van Sant překvapil Drugstore Cowboy je slušné feťácké krimi. Všechny zde zašlapává Matt Dillon herec nadprůměrného kalibru. Co se drogové tématiky týče je tak trošku zahalena do mlhy. Ale Sant tomu vnukl svou specifickou jiskru v podobě pověr a skvělé hudby. ()

zsn

Jeden z nejhorších filmů o feťácích, pokud vůbec existuje horší. A že jsem jich viděla nespočet. Souhlasím s uživatelem claudel - výborná hudba, obsazení, ale děj nedokážete po pár minutách vnímat. Jste byli na cracku, když jste toto tak honosně hodnotili, ne? ()

Mr.Dick

"Jak dlouho jste na drogách?"...Celej život." Takový makový zvláštní příběh o bandičce feťáčků, co nikdy nejsou nemocní a přesto v lékárně jsou jako doma. Jejich kápo se ale rozhodne, že otočí žití o 540° a právě to jsem ocenil. Dillon i Lynch sympatičtí. ()

Rozjimatel

[2,5*]     Je až napodiv, aké veľké množstvo filmov je venované narkomanom, mafiánom a ďalším kriminálnym živlom. Osobne mám k takýmto filmom silné predsudky, najmä kvôli snahe filmárov vytvoriť z nejakej pochybnej kreatúry filmového hrdinu. Musím ale priznať, že na film "Drugstore Cowboy" sa dobre pozerá, má svieži filmársky štýl, vtipný nadhľad a výborný soundtrack. Drogovú závislosť príliš nerieši, hrdinovia vlastne ani nepôsobia ako závisláci, k čomu smeruje moja mierna výtka. A ešte aj k tomu nevierohodne stvárnenému prerodu asociála, ktorý bol na drogách už od útleho veku, na poriadneho občana. Len tak, lusknutím prsta. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

imados

Pozoruhodný snímek, který mě zaujal. Neřadí se k typickým filmům o drogách, a tím se vybočuje z řady. Matt Dillon předvádí slušnou hereckou kreaci. ()

LBsmoke

docela zajímavý film.. to že byl o drogově závislích jsem tak nějak tušil, ale čím dál tím víc o tom pochybuju.. spíš to bylo o Bobovi a jeho partičce na lumpárny, které velel.. a o tom jak dlouho jim vydrží jízda na vlně, než se jim bude chtít dospět a přidat se k té každodenní šedi košil a kravat jak bob říká.. a pak když to zkusí bez drog vy zjistíte že se asi nic nezměnilo.. vpodstatě ve filmu vůbec o nic nejde, nic co by se vás dotklo se tam nestane(škoda jen nadine měla pěkný úsměv), žádný těžký příběh zajímavý konec spíš jenom takové poflakování a přesto se na to dalo dost dobře dívat.. ()

no2

8/10 - Nenápadné, ale nezapomenutelné dílko o feťácích, méně depresivní než Requiem for a Dream (zcela) nebo (místy) Trainspotting. Ano, musím vyzdvihnout hlavně tři jména - režisérovo, Matta Dillona a W. S. Burroughse, kteří společně posouvají film ještě o level výš... To pokání jsem Bobovi docela věřil, jelikož představa zbytku života stráveného v lochu určitě není příjemná ani pro takovou smažku. "Mám dny, kdy se vzbudím s pocitem, že by se mohlo stát něco dobrýho..." ()

candy_daze

Po příchodu "Requiem za sen" není skoro žádnému samozvanému filmovému odborníkovi cokoliv zdánlivě lehčího na toto téma dost dobré. Kdy už ale pochopí, že Van Sant a Aronofsky jsou dva naprosto odlišní režiséři? Je strašně jednoduché nechat se zahrnout obrovskou spoustou vjemů, střihů a přehnaností, jak to předvádí v Requiem Aronofsky (což je, samozřejmě, taky kumšt), ale je už o dost těžší vnořit se do něčeho, co zrežíroval Van Sant, a to je "Drugstore cowboy" jedním z jeho nejstravitelnějších filmů. Spousta "blbovin" dodává tomuhle snímku punc zvláštnosti a důkaz toho, že se nesetkáváte s normálním režisérem, např. Bobova pověrčivost (nekoukejte na zrcadla z druhý strany, nepokládejte klobouky na postel). Působivost pro širší publikum to ztrácí tím, že je to film veskrze vnitřních myšlenek (nemůžete uvěřit náhlý změně hl. hrdiny? On vám to nemá potřebu říkat.) Až na Matta Dillona nejsou herecké výkony terno, ale na něm to stojí. Nezapomenutelná je i malá role W. S. Burroughse. Jo, a ještě jedno srovnání s Requiem. Requiem na vás dělá "bububu", Drugstore cowboy ne. Oba filmy mají naprosto jiný poselství, tak už přestaňte všichni ten film omílat nebo pořád srovnávat s jinými filmy s drogovou tematikou. "Drugstore cowboy" mě na první zhlédnutí dostal, možná aspiruje na můj nejoblíbenější film od Guse (porazit Idaho, to už musí něco bejt). ()

junxi91

Celkem zajímavý příběh o čtveřici zlodějíčků, kteří s oblibou vykrádají lékárny a nemocnice a vždy si nahrabou dost ampulek se zajímavým zobáním. Dělají to poněkud fikaně, předstírají epileptické záchvaty a nebo driftují s autem před nemocnicí - skvělé odlákání pozornosti. Hlavní postava Bob je celkem sympaťák, sice fetuje, ale umí si to obhájit a já jeho obhajobu beru, protože život stojí sám o sobě vesměs za hovno a ten pocit po vpálení nějakého silného opiátu do žíly musí být neskutečně opojný. Jeho žena Diane dělá vesměs totéž, a k tomu je to nymfa - pro chlapa sen, ale Bob na tyhle píčoviny moc není a raději pracuje na vykrádačkách. Rick představuje jeho svaly, je to taky celkem pohodář, zato jeho žena je krásná, blonďatá, ale poněkud unáhlená a svou závislost zvládá ze všech nejméně a při vkrádačkách dělá nejvíce chyb. Parta se však postupně rozpadne a tak se Bob rozhodne, že je třeba s tímto skvělým životem skončit a stát se spořádaným občanem. Zlí lidé a démoni minulosti mu to ale značně zkomplikují. Jo, za to můžou psi a také klobouky na posteli, ty do baráku nikdy netahejte. A hvězdička navrch za skvělého kněze Toma v podání Williama S. Borroughse. ()

ljukyljuk

Smutný film. Síce som o drogách videl už aj lepšie natočené veci, ale bolo to fajn. A aspoň viem, že pre istotu už nikdy nepoložím klobúk na posteľ ()

Shitonit

Prima týpci, prima děj, realisticky natočenej. Je to taková ta pohodička o světě, kterej mi vcelku nic neříká, ale fakt dost mě to vtáhlo. Asi by to šlo aplikovat i jako návod na to Jak se začít sjíždět, nebo Rozšířený výklad feťáckých pojmů. Prima. ()

pestak

O lidech kteří si obstarávají drogy vykrádání lékáren. Poté, co jeden z nich se předávkuje,rozhodne se Bob,kterého hraje skvěle Matt Dillon, s drogami skoncovat a pokouší se pomocí methadonového programu o návrat do normálního života. Film vypráví o smutném osudu lidí závislých na drogách,s velkou dávkou šibeničního humoru. ()

Mr. No one

Matt Dillon jako Charles Bukowski? Ale né! Matt Dillon jako celoživotní feťá? Ale né! Přibližně měsíc před shlédnutím tohoto snímku jsem viděl „My děti ze stanice Zoo“ – to je film o drogách. Feťák je o koulení hnědých očí jednoho fešáka, nikoliv feťáka. Jo a málem bych zapomněl Heather Graham:-)) O jedno hvězdu navíc za William S. Burroughse. ()

KharDemon

Zrovna jsem na to dokoukal, takže ještě z čerstva... Matt to zahrál fakt dobře to jenom režisér to posral. Nebylo to sice úplně špatné ale opravdu mi vadilo několik detailů. Třeba náplast na Bobově hlavě, která byla jednou vlevo, pak zase vpravo, chvíli jí neměl, pak zase ano. Když Bob dostane na konci přes držku a ještě ho střelí do zad, vypadá, jako kdyby mu vůbec nic nebylo. A nebo třeba povedený útěk z nemocnice, kde krade a přistihnou ho... Vyloženě LOL ()

Oxytocin

Pokud chcete koukat na feťáky, vyberte si raději Trainspotting. Tenhle film je docela vágní, bez nějaké šťávy, hlášek či napínavého děje. Ačkoliv se zde i v jakýchkoliv jiných filmech často vysmívají průměrnému lidskému životu (manželka, práce, čas u televize, ...) nakonec si to všichni přejí. Ne každému je to však přáno. Film táhne Dillon, ale nezmůže vše, abych ho musel vidět vícekrát než jednou v životě. ()