Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

• angličtina The Magic Receiver (více)
Komedie / Rodinný / Fantasy
Česko, 2001, 94 min (Alternativní 101 min)

Mach a Šebestová, kreslené postavičky Adolfa Borna ze seriálů, které si oblíbilo už několik generací, se rozhodnou poznat svět lidí. Kouzelné sluchátko splní i toto přání a tak se ti dva, i se psem Jonatánem, ocitnou znenadání ve vilce malého města, kde žije babička s vnukem Jakubem. Docela sami, protože Jakubovi rodiče jsou služebně v Číně. Sluchátko umí hotové zázraky, jenže to, co je v seriálu docela běžné, může mezi lidmi natropit hotový zmatek. Do školy nelze jen tak přijít, nové žáky musí někdo z dospělých přihlásit a už vůbec ji nelze nechat zmizet. Savojská královna musí opustit trůn jen proto, že si Šebestová chtěla sáhnout na její korunu a proměna lidí ve zvířata či neandrtálce budí hotové pozdvižení. Dokud je sluchátko v rukou obrýleného kluka a děvčátka s červenou mašlí, lze všechny omyly do jisté míry rychle napravit. Horší je, když se dostane do nepovolaných rukou... (oficiální text distributora)

ZHODNOTITEL

Pro děti jakštakš. Ale asi je to takový nešvar, dělat z animovaných filmů i hrané. Kdyby to Vorlíček natočil v roce 2017, podezříval bych ho, že mu to nařídil Zeman, který se z té Číny může zbláznit. ()

Lewaso

Herecké výkony na štíru (přehrávání u starých a nedohrávání u mladých), hudební podmazání rozčilující a nekompatibilnost původní animované myšlenky se současnou hranou. Na druhou stranu se dcera bavila, takže za **. ()

bigbadboy

Jedna hvězda za film a druhá hvězda za moje mini me, které fílm přikoval na 100%. Ano, provedení uspokojí pouze čtyřleté. Ostatní se obrňte trpělivostí. ()

v3s

To je tak, když se někdo snaží natočit něco jako Letajícího Čestmíra nebo Arabelu o 20 let později. Vezme ty samé osmdesátkové herce, do toho přidá rozvoj česko-čínského přátelství, doznívající nevkus 90. let a už máte dort jak od pejska a kočičky. Ale děti, slabí duchem nebo uživatelé psychotropních látek si tam asi najdou svoje. ()

Simon@

Už jsem si celkem zvykla na skutečnost, že mé názory se nestotožňují s názory ostatních. Ani dnes tomu zjevně nebude jinak, poněvadž tento film se mi vcelku líbil a ač se to zdá sebepodivnější, v kině jsem na něm byla asi třikrát po sobě. Nicméně jsou tam nějaké ty chybky, absurdnosti a nedostatky. I tak si to musím neustále spojovat s dvěmy kreslenými postavičkami, v jejichž prostředí, jsem vyrostla ()

česnek

Rukopis Vorlíčkových pohádek lze v nástinu najít i v této pohádce, nicméně jití na ruku sponzorům tohoto filmu a našroubování děje této oblíbené české kreslené pohádky na čínské prvky zkazilo celý film a byla tím promarněna šance na zajímavý nápad natočit tuto původní animaci s herci. Než natočit takový brak, bylo by lépe netočit nic. Myslím, že je to velká ostuda pro autory tohoto filmu. ()

lisma odpad!

Tohle se snad ani dětem nemůže líbít... alespoň né těm, které znají původní večerníček. Tento film je neředěný odpad, který měl končit po první minutě, protože úvodní písní se rozpoutalo opravdové peklo ()

pan.husty

Snaha... Asi byla. Dopadlo to prostě špatně. Nápady přitom nejsou špatné, ovšem jejich provedení a hlavně vzájemné sladění do logického, plynoucího příběhu je opravdu dost nekoukatelné. Film nedoporučuji, když už se k němu ale nějak dostanete, nejspíš ho bez větších obtíží přežijete. Dojem, který ve vás zůstane, ale bude takový - nijaký. ()

MorraEddie odpad!

Kreslený Mach a Šebestová mi nevadí,dokonce se mi to i líbí,ale hraná verze je nesnesitelná a tupá. Pan Vorlíček by měl režírování pověsit na hřebík a přenechat to jiným. Jeho poslední filmy jsou důkazem toho,že už patří do starého železa. ()

Hakuna Matata

Když jsem byl malý (asi před osmi lety) moc se mi tento film líbil, takže když ho jednou dávali, kouknul jsem se. No.. je to rozhodně velmi bízardní film, který by mohl být velmi vtipný a poučný, bohužel většina hereckých výkonů (hlavně těch dětských) stojí za starou bačkoru. Mohlo by to být dotaženější a někdy si vážně ťukáte na čelo, že i když je to pro děti, dá se to udělat inteligentně. Ale ve výsledku to úplný odpad! není a jelikož jde o pokračování mnou oblíbeného večerníčku, dávám 2 hvězdy. (40%) ()

Terez_Vv odpad!

Možná jsem se na to neměla ani dívat a v klidu ten film ignorovat. Bohužel, nestalo se a opravdu toho lituji. Někteří jindy kvalitní herci se zde stali šašky. Vše příliš umělé a trapné. Je mi do breku, vzpomenu-li si na staré dobré kreslené verze, bez čistě komerčních záměrů. ()

Diego75

Tento film bych rozhodně nehodnotil jako vyloženě špatný. Souhlasím s tím, že s původním pohádkovým seriálem se to nedá vůbec srovnávat, ale děj filmu je originální a pár vtipných scének, které pobaví nejen děti, ale i dospělé, se tu najde. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 3/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()