Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

kajas

Libuška je naše nejkrásnější princezna a mezi vánočními pohádkami nelze "Oříškům" upřít jejich prvenství, já ale budu vždycky hlasovat pro ty humornější zástupce žánru (Máchal) a od Vorlíčka si raději pustím jeho zpracování Šípkové Růženky. Na Popelčin příběh mám z nějakého důvodu náladu jenom jednou za pár let. ()

Colonist

Proč tři hvězdičky? Není to špatná pohádka, to vůbec ne, je kvalitní, ale podle mého názoru je dost přeceňovaná. Nejlepší česká pohádka to rozhodně není. Máme mnohé povedenější. Já osobně jsem to její kouzlo nikdy nenašel, takže víc jak tři hvězdičky za sebe prostě dát nemohu. ()

Želik

Táto rozprávka patrí k Vianociam ako vôňa ihličia, medovníkov a sneh. Len škoda, že už dnes nikto takéto rozprávky netočí. Pýtam sa, došli princovia či Popolušky??? A idem zháňať orechy. ()

K.B.L.

Moje pohádka číslo 1 a to minimálně do smrti. Splňuje všechna požadovaná kritéria pro dokonalou podívanou a to klidně po milionté a stejně mě to nepřestane bavit. Pokud budu mít dítě, hodlám mu tuto pohádku vnutit mezi prvními. Tempo svižné, hlavní postavy obdivuhodné, klasická pohádková zápletka se šťastným koncem, po kterém člověk zůstane v příjemné náladě. A navíc ponaučení. Co víc si přát? ()

Aleee89

Tohle je opravdu asi naše nejkrásnější pohádka. Není kýčovitá, je kouzelná, romantická, dojemná, nenudí, dobře zahraná, prostě klasika jak má být. ()

Dont

Po zhlédnutí nové Popelky jsem si hned s kapkou nostalgie vzpomněl na tuhle naši verzi a uvědomil jsem si, jak je vlastně krásná a vkusně natočená. Navíc k tomu zpívá Karel... :-) ()

L_O_U_S

Nemá cenu lámat to přes koleno. Pokud nejsem na tyhle pohádky naučený z dětství, už v nich to kouzlo po třicítce nenajdu. Jako pro fandu youtubového kanálu CaryMaryFuck je ale pro mě osvěžující vidět prince Okenu zamlada. (1 260.) ()

Anglie

Jedna z pohádkových klasik. Vorlíček prokázal, že umí i jiné žánry než sci-fi komedie a skvěle vystihl atmosféru. Pohádky moc nemusím, ale základní stavební kameny žánry by měl znát asi každý - a tenhle film mezi ně rozhodně patří. ()

dyfur

ZNARODNENA A ZNEUZNANA zaujímavosť: 16.5.2013 16:23 smazat zprávu přesunout do složky Anonym od ČSFD posel Milý uživateli, tebou zaslaná zajímavost k filmu Tri oriešky pre Popolušku (1973) byla právě schválena. Děkujeme za přispění. Text tebou zaslané zajímavosti: Najskôr bol hotový scenár "letnej:Popolušky,ale prenos Popolušky do zimných exteriérov bol nárok německého koproducenta. moje zaujímavosti: Nikto doteraz nevie, koho vlastne napadlo poslať scenár do NDR. Ten sa za noc preložil a za dva dni dostali tvorcovia odpoveď, kde stálo, že Nemci majú záujem o spoluprácu na filme. (dyfur) Rozpočet snímky bol 6 miliónov Kčs, čo bol na tú dobu dvojnásobok priemerného filmu. (dyfur) Pavel Trávníček bol v čase pripravovania filmu v treťom ročníku hereckej fakulty. Musel absolvovať konkurz, na ktorom sa zúčastnili stovky adeptov, ale nakoniec ho vyhral. (dyfur) neuznaná zaujímavosť:Priemiéra filmu bola 16.11.1973 ()

Linda.csfd

Klasická vánoční pohádka, schovávající se za ostře a výhružně znějícím německým názvem: "Drei Haselnüsse für Aschenbrödel". Není to úplně dokonalé ztvárnění příběhu, raději mám poetičtější zpracování z roku 1969. Avšak tyhle oříšky mají zase jiné kouzlo. Především ta zasněžená krajina, krásní koníci, hudba Karla Svobody, střílení z luku, propracované kostýmy. :) Bez téhle pohádky by prostě Vánoce nebyly Vánocemi. ()

Jigy

Krásná česká pohádka. Dřív jsem ji měl velmi rád, ale od té doby co ji dávají na každý svátek v roce a opakované vánoce jsem jí přesycen a zřejmě začínám mít i alergii. ()

easaque

5* jedna z mála klasických pohádek, která má tu pravou pohádkovou atmosféru, naivní roztomilost a jemný humor, který ji nekazí. K tomu výborné obsazení a ještě lepší Svobodova hudba. Tak není divu, že tato pohádka nás výborně zastupuje na obrazovkách po celé Evropě a možná se stane populární i v zámoří. Plný počet hvězd je rozhodně zasloužený. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

MartinNDL

Nejlepší česká pohádka. Vánoční klasika. Nejhezčí na tom ale stejně je Libuška Šafránková - žena krásná už i jménem, natož pak, když ji spatříte. ()

balba

Další ze zdařilých pohádkových filmů , jejichž divácká obliba je trvalá a nesmí chybět na Štědrý večer..Herecké obsazení je prvotřídní. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování