The Chubbchubbs!

• Slovensko Chubb Chubbs
Krátkometrážní / Animovaný / Sci-Fi / Komedie
USA, 2002, 6 min

ChubbChubbs predstavujú mimozemské stvorenia, ktoré napadnú planétu, na ktorej sa nachádza úprimný, ale nemotorný hrdina Meeper a spievajúca diva ZyZaks. Meeper sa údatne pokúša varovať hosťov Ale-E-Inn, že im hrozí nebezpečenstvo. Zrazu sa ale sám ocitne zoči-voči najpríšernejším stvoreniam v galaxii. (genetique)

Madluska

"Vy jste takové malé chodící mixéry..." Pohádka o tom, jak se podívat domácím mazlíčkům na zoubek. Nebo o to, jak se stát úspěšným zpěvákem? :-) ()

thorewi

Těchto 6 minut opravdu nemá chybu. Skvělý nápad a animace. Zcela zasloužený Oskar a Eric Armstrong má další bod. ()

Rozjimatel

Tento krátky animovaný príbeh je akousi miešaninou všetkého možného, originalitu aby tu človek hľadal pod lupou. Sú tu hlavne moje "obľúbené" Star Wars, "ešte obľúbenejší" Chipmunkovia, Gremlins, ale trebárs aj také duchaplné kultúrne fenomény ako je karaoke. Proste to vykráda všetko možné (tak dobre, dalo by sa to nazvať aj zmierlivejšie, odkazmi). A keďže ani tá animácia nie je ničím výnimočná, tak sa zamýšľam, že čim to asi tak ohúrilo porotu, keď tomu udelili Oscara. S humorom je to podobné - za snáď jediný podarený vtip považujem to odhalenie identity strašidelných príšer. Ale mohlo by to byť aj horšie, napr. ako v tomto "skvelom" pokračovaní: The Chubbchubbs Save Xmas (2007). Vyšlo ako bonus na DVD Divoké vlny (2007). ()

Windu85

Jméno Armstrong mám v spojené s geniálním muzikantem, dost možná nejznámějším kosmonautem, mým cyklistickým vzorem a teď nově se skvělým (jak to nazvat?) režisérem jednoho animáku. ()

rexino

Nádherný kraťas na ktorom sa určite každý zasmeje. Našiel som ho na internete úplnou náhodou no som rád. A hlavné scénka na konci.. ()

Liduskaa

Krátkometrážní shledání s filmovými známými:) Při útěku nejpomalejší E.T. mimozemšťan, který se opět nechá vozit v košíku na kole:) ()

papaguy

To je tak připitoměle roztomiloučké, že to až připomíná reklamu na nějakou zubní pastu. Grády tomu nechybí, ale že by to bylo na Oskara? Jediná deviza tohodle animáku je roztomilost kontrovaná žravostí mimozemských kuřátek a citace ze známých scifi filmů. Design postaviček mě také neuchvátil (tedy kromě kuřátek ve fázi, když otevírají zobáček). ()

VerteX

Nejzábavnější minianimák, který jsem kdy viděl! Některé pasáže jsem si musel pustit znovu, protože jsem je v záchvatu smíchu přehlédnul... Skvělé, geniální a šííílené vtipné :-) A když k tomu přičtu Mistra Yodu a Darth Vadera hrající páku a Vetřelce popíjejícího koktejl svými druhými ústy, nemůžu dát jinak než 100%. Dodatek: ROFL! ()

Kobitch

Nejslabší snímek z oscarového ročníku 2002 jsem si odbyl asi hned na začátku. Chubbchubbs je sice roztomilý film a je v něm spousta sci-fi popkulturních referencí, takže skalní fanoušci se určitě zaradují, jinak byl ale film celkem neslaný nemastný a že bych se jó smál, to se nestalo. Pochválit však musím animaci a celkový vizuální styl, který i po dvaceti letech vypadá skvěle. Spousta pozdějších CGI snímků se s tím nemůže srovnat, takže aspoň v něčem byl snímek nadprůměrný. [Oscary 2002] ()

Margerie

Roztomilé, naprosto neskutečně roztomilé, od samotného názvu přes úvodní znělku až po závěrečné titulky. :-) ()