Faunův labyrint (2006)

Pre mňa osobne veľké sklamanie, keďže ide v podstate o nefunkčný film trpiaci šablónovitosťou charakterov bez akéhokoľvek vývoja. Dej je predvídateľný a tiež miestami stupídne chovanie postáv mu nijako nepridáva na príťažlivosti. Technická stránka je síce fajn, ale Torro by sa mal menej spoliehať na CGI, je to problém viacerých jeho filmov. Pekné príšerky nedokážu zachrániť slabý scenár.

Mise spravedlnosti (1991)

Toto mi prišlo ako klasická nuda na lenivé ráno a tak som si to aj dal. Nebiť Carradina vraždiaceho pomocou techniky smteľnej rany pesťou do srdca a komicky gumených výkonov ochotníkov, hádam by som ani nedopozeral. Always kill the middleman!

Noční přízrak v poledne (1988)

Pre uznávačov Briona Jamesa je tento skoro film povinná jazda, škoda že je to ináč slabota a nuda. Okrem pár desiatok pyrotechnických a kaskadérskych záberov stoja za zmienku elektro zvukové efekty by Hans Zimmer (!) a Brion James, hoc je drevený ako drevo, to postačuje. Najhorším filmom s Georgeom Kennedym ostáva s radosťou Bolero.

Antropofág (1980)

U mňa dobré... atmosférický horor na vymretom gréckom ostrove. Po sračke Porno Holokaust mi toto spravilo náladu. George Eastman mal v 80kach hrať vo viac hororoch, hodí sa do žánru tak ako predtým do westernu. Toto je zatiaľ môj najlepší D'Amato, čo samozrejme nič neznamená, lebo ak odrátam jeho porná, veľa nezostane, plus ešte nevidel Anno 2020 - I gladiatori del futuro.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Úúúuuuúú! To čím by chcelo FastFurious byť, čiže mega cool zábavou, je XXX The Return of Xander Cage! Zdravá stupidita premiešaná s veľkou porciou prehnanej akcie je drink pre mňa, najmä ak sa pánom a slečnám vydarilo v svižnom tempe striedať exotické a iné lokácie, bojové polohy, iné polohy, zväčša nenudiť a byť tak strašne mega cool.

Strážce spravedlnosti - Dark Vengeance (2011) (epizoda)

Dosť dementné to bolo a tá jedna hviezdička je za vcelku dobrý casting. Takmer som dal dve, lebo sa mi zdalo, že Steven tentokrát hral takmer s chuťou, čo je zjav za posledných 15 rokov zriedkavý, mal by si svoje veci častejšie spoluprodukovať a akože písať, ako tu. Zmrvil si to svojimi lenivým údermi a hmatmi leňochoda, akoby nasilu vedenými ochabnutými tuko-svalmi a spomaleným mozgom, fackoval imaginárne muchy vo vzduchu okolo neho, Steven občas zasiahol protivníka dlaňou po krku. Lámanie kostí a pretáčanie kĺbov malo byť sprevádzané výraznejšími zvukovými efektami a emociálnejšou mimikou trpiacich, takéto neslané-nemastné súboje poslali tento šit ešte viac do šitu.

Není úniku (1998) odpad!

Škoda času a fajn trikov.

Buchty a klobásy (2016)

Škoda prvej polky filmu, ktorej chýba spád a samotná premisa vulgárne hovoriacich potravín to neutiahne. Chápem snahu tvorcov dať šancu aj pomalším divákom s prihliadnutím na to, že sa snažili nejako pomenovať každý významnejší spoločenský fenomén posledných rokov a nie len ich. Party je nápadmi nabitá, často až príliš ukecaná komédia, ktorá náboženským fanatikom (a netolerantným blbom všeobecne) vcelku pekne nakope rozkrok. Ó, a aby som nezabudol - posledná hyperkinetická (v každom možnom význame slova) polhodinka nechá takmer úplne zabudúť na pomalší rozjazd.

We Are Still Here (2015)

Fúha! Som podľa tunajších hodnotení čakal aspoň akú-takú kvalitu... ale asi som už príliš starý a priveľa som toho videl.... Pre tých čo to zaujíma: slabý film, neoriginálny a nestrašidelný, veľmi až bolestivo amatérske herectvo a vôbec celkovo strata času. Avoid!

Divoké historky (2014)

Prázdne a nudné. Nesvoj som sa cítil už sediac v sále pred filmom, pretože bola neobvykle plná. A tí ľudia nevyzerali ako obvyklý návštevníci kinoklubu, ale ako multiplex people. Takže tak.