Jako ty (2015)

Rádoby romantické sci-fi drama "Jako ty" je naprosto mrtvým filmem.. Příběh je průhledný jak čerstvě vyčištěné sklo.. Naprosto zabijácká 100 minutová stopáž je možná dobrá k uspávání hadů.. Nicholas Hoult a Kristen Stewart ve snímku jenom jsou.. Nějakou lásku nebo vášeň jsem jim ani za mák nevěřila.. Prvních 20 minut jsme statečně vydrželi a pak celý film přeskákali po 10 minutách.. To fakt nešlo žádným způsobem snesitelně strávit.. Možná jedna hvězdička za vykradený námět..

Akta X - Babylon (2016) (epizoda)

S01E05 - Po dvou relativně obstojných "starých dobrých známých" dílech zase jeden propadák.. Chris Carter populisticky míří na současné dění zamícháním islámských teroristů do děje.. Muldera nechal sjet a nastrčil do seroše dvě nové postavy, kopie těch stávajících.. Občas jsem se nějaké situaci či hlášce (zejména Mulderově) zasmála, ale jinak díl o ničem.. Možná mají producenti seriálu Gillian Anderson a Davida Duchovnyho ostřihnout a nahradit mladším ročníkem..

Pustina - Epizoda 7 (2016) (epizoda)

S01E07 - Děj poskočil o pár měsíců dopředu ztratil své ponuré severské aroma.. Předposlední díl je zatím tím nejakčnějším - Jaroslav Dušek vystupuje do popředí a snaží se pevně uchopit vyšetřování do svých rukou.. Už se nechová tak násilnicky a pomateně, ale jedná jako liška podšitá.. Navíc si nijak nebere servítky a jde bez okolků rovnou na věc.. Tenhle díl mě hodně bavil především kvůli jeho postavě ;-)

Švýcarák (2016)

Nemám naprosto nic proti divňouskýmk filmům, právě naopak.. Podle traileru sliboval "Švýcarák" vynalézavou a trochu divnou zábavu.. Začátek filmu začíná prděním.. To vypovídá za vše.. Místo sofistikované podivínské srandy zbyla jenom rozbředlá snůška trapnosti.. Díky barevné stylizaci filmu jsem si chvilku myslela, že půjde o nějaký hipsterský kousek.. Ale žel bohu je to spíš céčková amíkovská crazy komedie s pokleslým humorem.. Asi největší zklamání roku 2016..

Lída Baarová (2016)

Tak na "Lídu Baarovou" jsem se celkem těšila.. Tematika II. světové ve filmu mě nenechá nikdy chladnou a Táňa Pauhofová hrála všude, kde jsem jí zatím viděla, vždycky skvěle.. Filip Renč dokázal z celou svou režijní kariéru natočit jen jeden dobrej film a od té doby stále čekám na zázrak, který nepřichází.. Celé téma totálně dokopal.. Je to povrchní, je to plytké.. Hlavní postavy jsou parodií na ty reálné.. V hlavní postavě nepoznávám ani Lídu a bohužel ani Táňu.. Zklamání.. Nejvíc mě mrzí, že tohle téma je bohužel na dlouhou dobu v českém rybníku díky Renčovi vyčerpáno.. :-(

Svět přírody - Machli - tygří královna (2012) (epizoda)

Dokumentární film "Machli - tygří královna" se nesnaží o zachycení chování celého druhu, ale vytyčuje chování jedince.. Ukazuje naprosto ojedinělými a fascinujícími záběry život jedné tygřice, která měla pod palcem jednu z turisticky nejnavštěvovanější rezervaci.. Machli si byla natolik jistá svou pozicí, že si dokázala naprosto neuvěřitelným způsobem pustit filmaře k tělu a stala se tak dokumentární legendou.. Trochu ze života tygrů a hodně ze života Machli.. Komu není lhostejný osud druhů na pokraji vyhynutí, nechť se pokochá těmito unikátními scénami z produkce National Geografic v uceleném příběhu, který není prostým dokumentem, ale dobrodružným filmem a vypjatým dramatem na život a na smrt hlavních účinkujících..

Pustina - Epizoda 6 (2016) (epizoda)

S01E06 - Takové dané pravidlo pro "Pustinu" opět se tu nic neděje, pomalým, hustým tempem se příběh odvíjí.. Vyskakují vedlejší zapletené nitky příběhu.. Hutná a mrazivá atmosféra nepolevuje (nebo už jsem si na styl seroše zvykla).. "Šokující! odhalení mne nechávají klidnou a jen se zálibou sleduji jak se v Čechách snaží vyrovnat celosvětově oblíbenému žánru..

Akta X - Návrat domů (2016) (epizoda)

S01E04 - Další díl seroše Akta X, který mne baví jako za starých let! Tajemný bubák vystřižený jako z hororu měl nápad, šťávu a dokonce i pár shnilých červů :-D Trošku mi vadilo, že se v půlce filmu odklonila hlavní zápletka případu na vedlejší kolej a přetřásaly se rodinné problémy agentky Scullyové, ale jinak to bylo opět velmi ucházející dílko.. Po prvních dvou dílech jsem se obávala, že pro Akta X není v dnešním "moderním" světě místo a už už jsem sledování chtěla vzdát.. Naštěstí se tak nestalo a mohu si gratulovat, že jsem vydržela :-D

Akta X - Setkání s příšerodlakem (2016) (epizoda)

S01E03 - Po naprosto příšerných mělkých a rozbředlých prvních dílech nové série mi tenhle díl konečně sedl.. Jasně, šlo o jeden z těch humorných, odlehčených a trošku víc (než je zvykem) přitažených za vlasy dílů, ale já jsem se konečně cítila uvolněně, příjemně jsem se bavila a stará dobrá atmosféra let devadesátých na mne dýchla za záhrobí času :-D

Pojď se mnou (2015)

Mám ráda Julii Stiles a mám ráda thrillery, tak jsem trošku doufala, že by mohlo jít o celkem koukatelný komorní thriller.. Když se k tomu přidá ještě navíc pan herec jakým je Anthony Hopkins, tak by to rozhodně nemuselo dopadnout zle.. Tolik mé očekávání.. Realita byla však jiná.. Prostředí hlubokých lesů a syrových chlapů z pily u mne hned na začátku zabodovalo.. Ray Liotta jako pomatený mačo by mi taky seděl.. Bohužel si celou severskou atmosféru pokazil naprosto nesmyslný příběh, který od začátku neměl hlavu ani patu.. Novou holku stalkuje týpek, kterého odmítla.. Ten týpek je něco jako místní hlava mafie.. No a ta holka popadne dědu nad hrobem a nějakého koktavého outsidera a jdou mu to rozmluvit.. Bacha SPOILER.. Nějak se to celé zamotá, takže ho nakonec zabijou.. A pak si jdou v klídku zase po svém, protože tak to asi na divokém severu chodí.. WTF ???