Malá Miss Sunshine (2006)

Milá road movie v netradičním podání jedné hodně ujeté rodinky :-) Nečekejte komedii v pravém slova smyslu, je to spíše řízlé hořkostí a podivínstvím, ale divák tu najde hodně moudrosti :-) Abigail Breslin byla nejsladší holčička Hollywoodu :-)

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Před puštěním filmu "Sully: Zázrak na řece Hudson" jsem se trošku obávala, že si vlastně pouštím jinak zpracovaný "Let" s trochou pravdy a o chlup lepším hereckým projevem.. V první řadě mě Clint Eastwood zapůsobil nestandardním sletem událostí - děj začíná od konce a pomalu se rozlítá na začátek.. Tahle abnormalitka rozhodně zvyšuje zajímavost filmu.. Jak se od dvou filmových profíků (Clint Eastwood a Tom Hanks) očekává, tak je film natočen a zahrán jako podle učebnice.. Aaron Eckhart se předvedl jako vynikající sekundant.. Clinťákovi dramatické true story zkrátka jdou a Tom svou poetickou nenápadností a profesionálním nasazením dokáže zahrát naprosto vše.. Trošku mi v tom scházela - jak to říct - jiná než umělecko-výpovědní hodnota.. Nějaký emocionální přesah, co se zaryje hluboko pod kůži..

Buchty a klobásy (2016)

Asi ta nejzoufalejší animovaná pohádka,co znám.. Příběh na prd, scénář na prd, dialogy otřesný.. Bezduchá sprosťárna postavena na lascivním marketingu.. Rozhodně úplně mimo můj divácký záběr :-D

Zkáza krásou (2016)

Rozhodně se nechystám hodnotit samotnou Lídu Baarovou, ale napíšu pár slov k dokumentu "Zkáza krásou".. O Lídě Baarové jsem četla několik biografií, takže jsem se v podstatě nic nového nedozvěděla.. Naopak některé události byly vypuštěny a některých se ve svém vyprávění dotkla pouze na povrchu.. K dokumentu mne dovedl nedávný film "Lída Baarová", protože byl do kin vpuštěn ve stejném roce.. Nechci srovnávat smyšlenou mainstreamovou pohádku a vyprávění pamětníka, ale v podstatě se svou dějovou linií příliš nelišily.. Jakoby oba snímky jely podle stejné šablony.. Asi by mne zajímalo více dětství nebo naopak pozdější životní události, které jsou jen decentně naťuknuté.. Mimo tisíckrát omletý jednostranný příběh by mne zajímal i pohled ostatních pamětníků, korespondence nebo přímá konfrontace s fakty..

Na jezeře (2013) (seriál)

Možná jsem seriálu "Na jezeře" nedala dostatek prostoru, ale pilotní díl mě odradil.. V seriálu se vyskytuje celá řada prapodivných postaviček s nenávistnou povahou nebo trpí nějakou formou duševní poruchy.. Elisabeth Moss je svým způsobem velmi krásná a baví mě se na ní dívat, ale i tak mě k seriálu nedokázala přikovat.. Seriál spíše artového rázu, lehký nástin podoby s "Twin Peaks" a naší "Pustiny"..

Za humny je drak (1982)

Nenápadná pohádka, která nemá příliš silný scénář, i když nějaké hlášky a scénky jsou vtipné a povedené.. Herecké obsazení obstojné, ale neprojevuje se na hereckém projevu.. Nejsilnější roli zastal pan král Jiří Císler.. Josef Kemr je spíše v pozadí hlavního děje.. Drak Mrak je v dnešní době už trikově spíše směšný..

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Necelých šedesát let už české obrazovky zdobí ve vánočním období pohádka "Princezna se zlatou hvězdou".. Nevyhnula se mi ani letos a jsem tomu moc ráda.. Scénář je sice naivní, ale to do pohádek patří stejně jako omalovánková barevnost.. Sympatický je zveršovaný text, který snadno (především malému diváku) utkví v hlavě :-) Na herecké výkony není kladen důraz, díky rýmům pro umělecky zpracované role není moc prostor.. Charakteristika hlavních postav je jednoduchá, ale možná o to více líbivá.. Co mě na pohádce především fascinuje je hudba a bohatá výprava.. Kostýmy jsou majestátní, scéna z plesu podkreslená baletem nebo bohatá výzdoba jsou ohromující.. Jde přeci "jen" o pohádku.. Tehdejší výchova dětiček k umění byla na mnohem vyšší úrovni než dnes v době uřvaných pokleslých pohádek..

Sedmý syn (2014)

Sice se na film "Sedmý syn" skládaly asi čtyři státy, ale slovutná jména jako Jeff Bridges, Julianne Moore nebo Alicia Vikander mne přesvědčila, že má cenu tahle fantasy pohádka pro dospělé smysl pouštět.. Byla to chyba.. Čekala jsem nějaký podobný kousek jakým byl první díl filmu "Sněhurka a lovec" a místo toho dostala céčkovou "kejdžovinu bez Kejdže" .. Už chápu proč to tolik zemí produkovalo - musely se pořádně plácnout přes kapsu, ale výše zmínění herci v podobné kokotině účikovali.. Námět úplně blbej nebyl, ale režisér to měl spíš jako rchlokvašnou brigádu než srdcovou záležitost.. Škoda promarněné šance na obstojné béčko..

Stranger Things (2016) (seriál)

S01 - Nemůžu si pomoci, ale seriál "Stranger Things" je kombinace toho nejlepšího z filmové tvorby Stevena Spielberga v jeho vrcholových 80. letech a lyrická óda na dětství Stephena Kinga s bubákovským podtextem.. Seroš si nehraje na nic světoborného, ale nádherně a do detailu se vyžívá právě v těchto dvou autorech.. Atmosféra osmdesátek odkapává z obrazovky podbarvena typickými elektro hity.. Obsazení dětských rolí je vynikající, dospělí naprosto nezaostávají, ale herecký výkon Winony Ryder je za posledních 30 let jeden z nejlepších.. Pro všechny, kdo si chtějí v novém příběhu připomenout naivní náladu obestřenou dětským tajemstvím, kdy kladní dospělý musí uvěřit dětem neuvěřitelné a postavit se na jejich stranu proti vládě.. Pro všechny, kteří hledají stejně silný příběh, jakým nás uchvátil E.T. :-) Miniseriál, který prostě musíte vidět během jednoho dne a hned potom si ho pustit znovu.. Těším se na druhou sérii a doufám, že jí moc nepose*ou..

Stranger Things - Season 1 (2016) (série)