Muž, který nebyl (2001)

To se zase Coenům něco povedlo ;-) Zajímavý příběh ve stylu noir, což mám ráda.. Navíc vynikající obsazení - Billy Bob Thornton a Frances McDormand.. Nechápu, jak jsem to mohla tak dlouho přehlížet :-) Možná mě odradil v dnešní barevné době černobílá stylizace nebo zabijácká dvouhodinová stopáž, která rozhodně ani chvilku nenudí :-)

Sním či bdím? (2001)

Možná kdyby z toho Linklater neudělal celovečerák, ale krátkometrážní film, tak by udělal lépe.. Animace super, byl by z ní dobrej vidoklip ;-) Nééé, ale vážně - podle mě moc obrázky odvádí pozornost od hlubokejch filosofickejch myšlenek, které jsou servírovány divákovi jedna za druhou, takže žádná nemá pořádnou váhu a všechny se slejvaj do konstantního šumu.. Herecký výkony se posoudit fakt nedaj, maximálně dabing ;-) Na trilogii Před soumrakem/úsvitem/půlnocí fakt nemá..

Přiznání (2001)

Klasický film postavený pouze na dialozích a hereckých výkonech, který se odehrává v jednom hotelovém pokoji.. Scénář teda nic moc, protože se zprvu řeší naprosto fádní a všední věci a posléze kdo a jakým způsobem s kým spal.. Takže nic moc záživného.. O poznání lepší je právě ta herecká stránka, protože díky tomu, co ze sebe trojka Ethan Hawke, Robert Sean Leonard, Uma Thurman (nikdo další tu nehraje) dokáže vymáčknout, tak od obrazovky nezdrhnete ;-)

Prozacový národ (2001)

Velmi příjemný psychotický snímek s talentovanou Christinou Ricci ;-) Někteří lidé nejsou opravdu moc normální a jejich okolí jim právě dvakrát neprospívá.. Příběh o tom, jak je tenká hranice mezi normálností a šílenstvím..

Joe (2013)

Hodně zvláštní komorní drama, které bych v repertoáru Nicolase Cage rozhodně nečekala.. Vidlácký příběh z končin, kde neplatí žádná pravidla a morálka místních lidí je jako zdivočelých psů.. Hodně pomalý nástup nakonec odhaluje velmi zajímavý příběh, který se režisérovi velmi napínavě vyvedl.. Už dlouho jsem žádnou filmovou postavu tak nenáviděla jako "taťku".. Asi není pro všechny, ale fanoušky si najde ;-)

Lovec démonů (2001)

Sice bych tento film zařadila do béčkových vod, ale myslím si, že měl velmi originální zápletku a klasifikovala bych ho spíš na mysteriózní thriller než horor.. Fakt téma výborný - tatík si myslí, že mluví s bohem, který jej pověřuje zabíjet démony, kteří vypadají jako běžní lidé, k tomu si na pomoc bere své dva malé synky.. Jeden synek to taťkovi baští a tvrdí, že vidí to samé a druhý se naopak snaží bratra i okolí přesvědčit, že jejich rodina dělá něco nekalého.. Jenže na čí straně je vlastně pravda.. Já jsem byla moc spokojená ;-)

Cizí záležitost (2001)

Celý tenhle "thriller" zavání béčkovými psychothrillery 80. let.. Julii Stiles mám moc ráda a tady zrovna nevyfasovala dvakrát nejsympatičtější roli.. Koukat se na to dalo, ale vůbec jsem netušila, jakou pointu jsem si z toho měla odnést.. Kdo byl zlý a kdo dobrý, kdo byl kořist a kdo oběť, tak to netuším asi do dnešního dne..

Opilí láskou (2002)

Hodně zvláštní, bizarní, komorní snímek o narušeném týpkovi, který přece jenom najde v tomhle hanebném a depresivním světě lásku svého života.. Umím si představit, že přesně tu cílovou skupinu, na kterou je film zaměřen, může odradit obsazení Adama Sandlera.. A na druhou stranu si umím představit, že skalní fandové tohoto komika napochroupají toto pojetí "love story".. Je to místy akční, ale přesto je akce pojata mdle.. Místo dialogů jsou zde některé části vyplněny uměleckými záběry na vzdalující se postavy apod. Spousta událostí se člověku nedá i po shlédnutí celého filmu do souvislosti.. Ale přesto je to pro mě filmová BOMBA !!! ;-)

Mr. Deeds - Náhodný milionář (2002)

Mám ráda Sandlera a tohle je jedna taková typická malinová sandlerovina, takže spokojenost :-D Trapné vtípky, fekální humor, ale vše takovým tím milým a místy dojemným humorem.. ;-)