Joker (2019)

Koncentrovaná deprese. Sledovat Jokera pro mě bylo chvílemi až fyzicky nepříjemné. Zmar, samota, město ve své nejošklivější podobě. A Phoenix si toho Oscara zaslouží. Nemyslel jsem si, že někdo může být lepší Joker než Heath Ledger, ale Phoenix je. Zcela jiný a lepší. Nicméně řadím k filmům, které už nechci znovu vidět.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Mám rád realistické filmy podle skutečných událostí. Proto se mi líbil i Hobbs a Shaw. Jako akční výplach pro bezmozky je to v pohodě. Mám výhrady k celé té ubercool prezentaci hlavních hrdinů, kteří hláškují na půl huby v řevu motorů a vzájemně se slyší. Baví mě neduživé holky v tílku, co bez potíží zmydlí bandu chlapů v combat brnění. Druhá půlka je na dvě hvězdy, první tak na čtyři. Technicky je všechno natočeno špičkově, ale to už se dneska od AAA titulů očekává. Chybí tomu jakákoliv hloubka a vlastně se nedivím, že to oproti FF má poloviční tržby. Reynolds se mi líbil, Kevin Hart taky. A na začátku jsem měl pocit, že soundtrack patří někam jinam, že tam někdo namixoval jiné skladby, protože to vůbec nesedělo k tomu, co se dělo na plátně.

Lucifer - Kousky dámy (2016) (epizoda)

Lauren German je tak spatna herecka. Ostatni ok. Mozna by se Lucifer nemusel chovat tak zzenstile.

Místo zločinu Ostrava - Smrt v Tunisu (2020) (epizoda)

Ten pripad, pokud je to podle skutecnosti je zajimavy. Ale to provedení je dobre pouze z technickeho hlediska. Dialogy jsou totalni sjacka a herecke vykony na to navazuji. Jedine Slezacek hral tak nejak civilne, ostatni mluvi stejnou dikci, bezkrevne. Hlavni herecka hodne nesympaticka.

Zilionáři (2016)

Velka banda mych oblibencu ze Saturday night live. Jedny z mala opravdu vtipnych herecek - Kate McKinnon a Kirsten Wig. Z chlapu Jason Sudeikis. Zach je ok. Hlavne diky hercum film vyleze z prumeru. Skutecnost asi nebyla takhle blazniva.

Watchmen - See How They Fly (2019) (epizoda)

Puvodni Watchmen jsem nevidel, cetl jsem asi jen pulku komixu. Pristupoval jsem k serialu s neduverou, ale ukazalo se, ze zbytecne. Hlavni hrdinka mi z fotek prisla jako arogantni supermanka, ale i tam se moje obavy rozplynuly. Je to symposka v roli skromneho zástupce zakona. Lindelof to napsal dobre, vsechny dejove linie se v koncich protnou a zacnou davat smysl. Dochazi tu k vypořádání se vsemi bilymi rasisty, kteri v poslednim dile dostanou, co si zalouzi. Ukazuje se i jak je dulezite miti Ironse nebo prostě nejakeho Brita, ktereho herecke umeni je na zcela jinem levelu nez to americke. To americke je taky dobre, jen je proste jine. Nicmene druha serie stale nebyla ohlasena a pokud ano, tak doufam ve zlepseni.