Šílenci z Manhattanu - Nový Amsterdam (2007) (epizoda)

Chtělo by to vic Dona a min vsech ostatních, hlavne zenskejch. Jinak atmosféra starych casu, vcetne dikce a obrazu je dokonala. Jako by serial byl natoceny v sedesatkach. Zatim ovsem nechápu, co na tom mate. První dil byl super, ale dalsi dily jsou jak ridka polivka, ktera zasyti, ale nenadchne. Ovsem porad tomu verim. Musi tam něco byt.

Le Bureau des Légendes (2015) (seriál)

Serial s pomalym tempem, ale neustale se neco deje a zajima vas to. Prakticky zadna vata, vse ma svuj vyznam. Kazda postava me bavi, zadne nudne charaktery. Je to zpracovano uveritelne, prakticky bez akcnich scen, presto jste v neustalem napeti. Mam rad francouzske filmy a budu se muset zamerit i na serialy.

Trojí hranice (2019)

Film naprosto postrada jakékoliv napeti a jakykoliv konflikt. Jeste navic chybi zaporak. Tempo je podobné jako kdyz v primorskem letovisku rozvazi vlacek lidi na plaz a zpet do hotelu. Mate pocit, ze tim nechcete jet, ale nejak se tam dostat musíte. Kde by se dalo jet z kopce, pribrzdime at dodrzime tempo.

Královna Alžběta (1998)

Rezijni rukopis mi prvnich dvacet minut prisel hodne zajimavy, ale pak mi uz ty blokovane, zastrene a rozmazane zabery lezly krkem a nebyl jsem schopen na film koukat. Mikrozaber na nekoho, kdo pak pul minuty mluvi, ale zabira se Alzbeta rozmazane pres nejake sklo byl posledni kapkou. Rad bych se dival, protoze Cate Blanchet mam rad a zajima me historie, ale takhle ne.

Potvora - Epizoda 4 (2019) (epizoda)

Uz to vubec nema stavu jako první serie. Je z toho skoro normalni vztahovka, bez tech sokujicich prubehu z jednicky. No a vsechny sceny s knezem jsou zdlouhave a otravne. Proste došel dech. Posledni dva dily jeste zkouknu, ale tim s Fleabag koncim. Stejne dalsi dily nebudou😄

Potvora - Série 1 (2016) (série)

No koukám. Za mě něco nového. Ale funguje to dobře a občas kulím oči, že ženský jsou horší než chlapi. Nebo je to nastejno?

King Kong (1976)

Není to úplně špatné. Triky už vyčpěly, ale zbytek je docela ucházející, zvláště první polovina. Na konci mě to tak nebavilo. Záměna Empire state za čerstvě dostavěné WTC je poplatná době, ale je hodně nevyužitá film spěchá ke konci poměrně rychle. Perličkou pro mě kdysi dávno bylo, že King Konga vymyslel můj v mládí oblíbený spisovatel braků "na úrovni" Edgar Wallace.

Shazam! (2019)

Zbytečně zdlouhavé. Kde by dialogy měly odsýpat, tam se hrozně vlečou. Zkrátit alespoň o deset minut. Jedna nepochopitelná věc. Billy - Billy a Billy - Shazam se chovají jako dva úplně jiné charaktery. Billy se ve své podobě chová jako dospělá osoba s problémy a trápeními, zatímco jako Shazam je ztřeštěný pitomec. Nikde není vysvětleno, proč by to takhle mělo být. SPOILER: Na konci, když se všichni promění v superhrdiny, je utrpení sledovat ty napomádované kulturisty a těšil jsem se, až tahle část skončí a změní se zase v děti. Konec SPOILERU. CGI je mizerné, ale rozpočet nebyl nijak veliký, tak se to dá pochopit. Casting se mi líbil a Zachary Levy bez hlasu Michala Jagelky je docela fajn. Navíc je docela obr, tak mu všechny superschopnosti docela věříte - v rámci žánru. Dalo se z toho vytřískat víc.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Odchod od Weinsteina Quentinovi uškodil. On by ho nenechal udělat film bez dějové kostry, který navíc trvá 160 minut. Jedná se o takové epizody, podobně jako Pulp fiction, jenže tam se všechno točilo okolo něčeho, co všemu dávalo smysl. Tady to úplně tak není. Nutno ovšem říct, že jsem se celou dobu nenudil, kromě některých pasáží přehrávajícího DiCapria. Hollywood obsahuje několik skvělých scén, kvůli kterým rozhodně stojí film za vidění a to mi vlastně ta vychvalovaná závěrečná přišla jako nejslabší z těch nejlepších. Je tam hodně odkazů, které jsem rozhodně nepochopil, protože neznám kontext, ale je tam i dost věcí, které jsem znal. Myslím, že to jak fungoval tehdy Hollywood je ve filmu poměrně sebevysvětlující a jediná věc, kterou by podle mě měl vědět ten, kdo na film jde, je jak proběhlo vyvraždění v domě, kde bydlela Sharon Tate, "Rodinou" Charlese Mansona. Za mě ten film patří Bradu Pittovi, Leo tam je tak nějak, že tam je, ale jeho scény mě moc nebavily. Skvělé jsou ještě scény, kdy některá postava nebo postavy jedou autem. To se mi líbilo hodně a soundtrack je bombastický. Co mi vadilo byly komentáře vypravěče u některých scén, kde se věci daly vystihnout filmovou řečí. Mattyho komentář je sofistikovaný a je vidět, že filmům rozumí.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Seriál je skvělý. Jsou tam velmi dobře udělané charaktery, které celý seriál táhnou. Jenže po první sezoně a začátku druhé už mě to vlastně nebaví, protože některé zvraty v seriálu jsou na palici, vztahy jsou jak ze soap opery a je to takové neustálé popotahování za ocásek bez vyvrcholení. Podobné to bylo v Killing, který jsem přestal sledovat uprostřed druhé řady přesně kvůli tomu, že se nabízely jen otázky a žádné odpovědi. Asi si jen někde přečtu, jak to dopadlo. Navíc je tu jakýsi chaos v počtu epizod. Záleží na jejich délce. Myslím, že verze pro Netflix je zkrácená na cca 42 minutové díly. Na seriál jsem narazil náhodou, když jsem chtěl něco se španělštinou.