Mars útočí! (1996)

Když jsem to viděl poprvé, tak jsem také nebyl nadšen. Ale při dalším shlédnutí jsem si uvědomil, že to je hlavně komedie a že se pokaždé dobře bavím.

Černobylské srdce (2003) odpad!

Emočně obrovsky silné. Ale není to dokument, je to agitka odpůrců jaderné energetiky. Použitá řada manipulativních technik mě zcela vzala důvěru v pravdivost a objektivitu dokumentu. Mám i silné pochybnosti o odborných znalostech autorů. Teze "Radioaktivita je vždy škodlivá" je samozřejmě pravdivá, ale to je kyslík taky. Radioaktivita je bohužel také přirozená, vyskytuje se v celém vesmíru zhruba od jeho stvoření a bude se vyskytovat až do jeho zániku. To zdá se autoři dokumentu netuší. Pokud dokumentnu nemůžu věřit, tak jediné odpovídající hodnocení je odpad!.

Inženýrská odysea (1979) (seriál)

Přirozeně, k realitě to mělo asi jako kriminálka Miami k vyšetřování zločinu. Ale byl to poutavý serial, dobře propracovaná architektura díla, kdy jsem s napětím čekal na další díl. A nebylo to uděláno tím primitivním utnutím dílu před vyvrchlením zápletky, bylo to že mě zaujaly ty lidské osudy. A taky životní role Jiřího Císlera.

Helena (2012) (seriál)

Konverzační sitcom bez zbytečných vulgarit, to je moje.

Neskutečná cesta Billa a Teda (1991)

Iracionální crazy comedy. Tedy hodnocení podle toho, do jaké míry se tvůrcům podařilo mě naladit na stejnou notu. Celkem se jim to podařilo, jen pár momentů bylo na mě až moc teenagerovských.

Blázniví bažanti (1971)

Vtipná, nenáročná oddechovka stylu crazy comedy. Přirozeně, hodnocení ovlivněno tím, že jsem to prvně viděl jako mladý (daleko před vojnou) a moc jsem se tenkrát nasmál.

Pee-Weeho velké dobrodružství (1985)

Trochu mi trvalo přijmout naivitu hlavního hrdiny, ale pak se mi začal svým způsobem líbit a z toho mi vyšlo vysoké hodnocení. Prostě pro mě ta správná kombinace vizualna, citu a rozumu.

Kdo seje vítr (1960)

Výborné herecké výkony, film má silnou myšlenku a dobře propracovaný scénář.