Faunovo velmi pozdní odpoledne (1983)

Komedie, u které jsem se skoro nezasmál. Mě toho Suchařípy bylo spíš líto. A přiznám se, že jeho herecký projev, který na mě působil dojmem člověka těsně před pádem do agonie a smrti, ten ten se na tom mém hodnocení taky podepsal.

Ovoce stromů rajských jíme (1969)

Příliš citelně antikomunistické poselství. Tedy film je podle mě prvoplánově společensko-kritický a ne filozofický, ten popis tam dali jako úlidbu cenzůře. Hodně mě tedy zklamal rozpor mezi synopsí a filmem.

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Film není nijak objevný, nijak moc vtipný, ale zas mě až tak moc neurážel. Herecké výkony tak nějak normální. Triky taky tak nějak. Děj měl trochu díry v logice, ale to už pohádky mívají. Myslím, že nízké hodnocení ostatních je hodně dáno nenaplněným očekáváním (srovnáním s původní Saxanou) a hlavně, že nepřijali ten fakt, že je to prostě pohádka pro děti, nic víc.

Andělské oči (1994)

Tak nějak spíš nuda a ta překvapivá pointa mi připadala hodně nelogická.

Pánská jízda (2004)

Crazy komedie, drsný humor. Tedy nelogičnosti, přehrávání, to k tomu patří, gagy. Vhodné k oddechu, k pobavení bez hlubších rozměrů.

Sex, lži a video (1989)

Složité postavy, hodně o vztazích, o odvaze a svobodě být sám sebou. Rozkošná Andie MacDowell.

Slečna zamilovaná (2009)

Jako nenáročná oddechovka se mi to líbilo. Hodně dělala Sandra, její herectví je pro mě dobře uvěřitelné, té postavě rozumím, s ní cítím.

Krippendorfův kmen (1998)

Oddechová situační komedie, položená přirozeně na hereckém výkonu. Při každém dalším shlédnutí se mi to líbilo víc.