Příběh žraloka (2004)

Hlavní hrdina je debil. Ale tak úžasný, že mu to vždycky projde. Myslím, že podobné filmy jsou svým způsobem nebezpečnější než heroin.

Angel Heart (1987)

Temný, děsivý film s výraznou atmosférou. A ďábel, opravdový ďábel, zlý a vytrvalý. Žádný přihlouplý a ošiditelný čert z českých pohádek.

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Z mého pohledu je to koukatelné jako kulisa v televizy. Nenáročná situační komedie, místy na mě až přetažená a humor místy až nuceně přepjatý. Ale je tam i pár míst, kde jsem se srdečně zasmál.

Oscar (1991)

Situační a konverzační komedie, to je moje. Postavy správně schématické, vše zahrané tak, jak se na tento typ filmu patří. A jako bonus nádherné oči Ornelly.

Báječná dovolená (1988)

Lehká, oddechová komedie. Zdravý dějový spád. Humor hlavně situační, přesvědčivé herecké výkony.

Hoří, má panenko (1967)

Z mého pohledu je to opakování Lásek jedné plavovlásky. Tedy stejný přístup, velmi osobitý styl humoru, postavený v podstatě na prostém zaznamenání chování lidí v mírně specificky vyhraněných situacích. Tedy balancování mezi komičností a trapností. Pro mě to tady už přešlo přes hranu, mě je těch lidí spíš líto než abych se smál.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Co jsem si odnesl, je téma svobody slova zajímavě pojaté. Svoboda slova znamená, že občas někdo uveřejní i něco, s čím většina menusí souhlasit, co ji popuzuje. Ale to je princip svobody. Atraktivní prostředí pornografického průmyslu a vydavatel, který se úmyslně snaží posouvat ty hranice, co se ještě může. Jak hezky říkají právnící - jestli to je nebo není za hranou určí vždycky až soud. Jen průběhu filmu mi to začalo připadat jako jednotvárně se opakující. Prostě stejné schéma případu, jen přirozeně různý výsledek, různá úroveň instance soudu.

Zorro: Tajemná tvář (1998)

Vadila mi děsivá amerikanizace španělské legendy, prostě pro mě Zorro není američan, uznává jiné hodnoty. Tady je to jen převlečený Abraham Lincoln.

Thor (2011)

Výrazné zklamání z promarněných šancí. Vizualně (triky) výborné. Ale fantasy není pohádka, tam má být něco víc. Toto je příliš očividně směrováno na dětského diváka.