Hlavně nezávazně (2011)

Myslím, že od žánru komediální romantika se toho nedá očekávat přespříliš, takže nechápu to nízké hodnocení. Dle mého názoru to splnilo všechno co mělo. Mám poslední dobou problém najít nějakou komedii, u které bych se vážně smála, ale tady se to povedlo, a ne jednou. Všechno je tak bezprostřední, tak trochu dětské a zábavné, že to vykouzlí úsměv na tváři. Příběh mi také vůbec nepříjde hloupý, z mého pohledu spíš klidně realistický s komickými prvky navíc, a co bychom asi měli chtít více? Je to takový lehce nadprůměrný film do nepohody :o)

Světová invaze (2011)

Snad ani netřeba říkat k tomu více, než shrnout vše jedním slovem: americké. Ale neodpustím si to, a trochu to rozvedu. Tak nějak jediné, co těm amíkům musím nechat je, že mají prachy na to vytvořit takový film. Škoda jen, že jediné, co za něco stojí, jsou efekty. Od začátku do konce se kupí jedna hloupost na druhou, a to i když přehlédnu klasické blbosti objevující se v akčňácích, které už netřeba zmiňovat. Věc co mě rozčilovala, že v podstatě nešlo o nic jiného, než o samé deadliny nahňácané na sebe, přijde mi to docela chudé na to, o čem to téma je, ale budiž. Co je horší jsou prostě ty americké žvásty před každou akcí, ty rádoby motivační řeči, které byly víc trapné, než cokoli jiného. Stejně tak špatná snaha ukázat nám klasického amerického hrdinu. S dením odstupem mi trochu přijde, že hodně částí by se hodilo leda do nějaké parodie na tento typ filmů. Dost zklamání.

Crazy Heart (2009)

Krásný příběh o cestě Bada Blakea, o tom, že když je špatně, může být lépe, a když je lépe, může být zase hůř, o tom, že život není takový, jaký bychom ho chtěli mít, a že snad nejdůležitější na celém životě je timing :o) Do toho krásné písničky a hlas Jeffa Bridgese se vážně parádně poslouchá.

Purpurové řeky (2000)

Během filmu bylo všechno v pořádku, takový průměr toho, co by se od tohoto žánru dalo čekat. Zajímavé téma, semtam trochu napínavé, dostatečně zamotané, aby divák nevěděl, jak všechno skončí...to bylo ale bohužel i kamenem úrazu, což na konci film shodilo o celou příčku níž. Všechno se totiž zazdilo tím, že na konci zjistíte, že celý ten příběh má víc mezer než spojnic a vlastně vůbec nic nedává valný smysl. Škoda...

Děcka jsou v pohodě (2010)

Dlouho jsem neměla z filmu takový dobrý pocit, jako z tohohle....a důvod? Jedním slovem je opravdový. Nic není jednostranné, nic není jednoduché, a to, co je nejsložitější jsme my sami.

Králova řeč (2010)

No tak já vám nevím....než jsem se podívala, z jedné strany jsem slyšela chválu vynášející tento snímek do nebes, z druhé strany jak je to nudné, otravné a že to nejde ani dokoukat....Musím si mezi tím udělat svůj vlastní proud, protože nesouhlasím ani s jedním. Popravdě mi moc rozum nebere, za co to má oskara, ale což. Nemůžu si pomoct, ale film o tom, jak se někdo učí přestat koktat, přičemž každou chvíli snobsky vybuchne a jde od toho pryč a tak pořád dokola, mě nijak neoslovil. Konec měl být nejspíš lehce dojemný, měli jsme Bertiemu asi fandit, ať všechno dobře dopadne, ale mě to přišlo vážně mělké.

127 hodin (2010)

Bezprostředně po zhlédnutí jsem chtěla dát 5*. Pak si říkám: tak skvělé to přece nebylo...a moje hodnocení spadlo o hvězdu níže...Ale proč jsem se vrátila zpět k původnímu hodnocení? Protože když se zamyslím, tak ačkoli film jako takový se možná tak skvělým nezdá, tak práce, kterou Danny Boyle odvedl, si tu hvězdu navíc rozhodně zaslouží. Byla jsem hodně zvědavá, jak se popere s tím, že máme celou dobu koukat na jednoho člověka uvězněného na jednom místě...říkala jsem si, že na mě zákonitě někdy během filmu přijde nuda, ale nepřišla, takže poklona Boylovi ;o)

Přestupný rok (2010)

Žádný zázrak se nekoná, ale pro oddech po těžkém dni je to naprosto postačující. Myslím si, že potenciál byl trochu větší, ale co naplat. Po celou dobu se v podstatě nic moc vtipného neděje, a to nic je ukončeno kýčovitou tečkou. A k mému překvapení, ačkoli mám velmi ráda Amy Adams, zde byl ke koukání pouze Matthew Goode. Na jeho charizma je dle mého názoru celý snímek postaven.

Slavíci v kleci (2004)

Tak vysoké hodnocení přisuďte jednoduše tomu, že jsem cíťa a milovník hudby. Je zde hodně věcí, co se mi líbí - Pepinot k sežrání, skvělá hudba a pěkný příběh, ne zas až tak hloupě zpracovaný. Nicméně je škoda, že je to příběh dost jednoduchý, který můžeme odhadnout více méně už od chvíle, kdy Mathieu prvně vstoupí do budovy. Každopádně si myslím, že i tak to stojí za podívání.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Já jsem naprosto spokojená. Knight and Day má všechno, co slibuje a ačkoli bych to od dvojice Cruise a Diaz moc nečekala, tak mě tihle dva opravdu pobavili. Je pravda, že nejvíc vtipných momentů je ze začátku a pak se tam objeví už jen sem tam nějaký, protože příběh nabere trošku na "vážnosti", aby to nebyla naprosto bezpříběhová slátanina. Pořád se ale vše docela nese v duchu nadsázky, takže rozhodně nic na škodu. Dle mého názoru je docela těžké udělat dobrou komedii tak, aby byla vtipná, ale ještě ne trapná, a tady se to určitě povedlo.