Charlie Bartlett (2007)

Ať přemýšlím jak chci, nenapadá mě nic, co by tenhle filmek neměl...Za prvé jsem ráda, že jsem zde poznala Antona Yelchina, protože hraje naprosto skvěle a je to sympaťák. Za druhé jsem se po dlouhé době vážně pobavila, od srdce zasmála, a téměř celou dobu měla úsměv na rtech, což je pro mě známkou hodně dobré komedie. A do třetice všeho dobrého, k mému překvapení se nejedná o žádnou bezduchou puberťáckou slátaninku, naopak je tu hromada mouder a různých zajímavých životních příběhů.

Škola života (2009)

Co na An Education oceňuji nejvíc, je samotný příběh - o dobré studentce, která má i přes přísné rodiče svou hlavu a jednoho dne jí přestane bavit studium a chce si užívat. Ještě jsem snad neviděla film s tak silným výchovným podtextem a tak si říkám, že by se tohle mělo pouštět puberťákům :oD Nicméně pokud bych měla posuzovat zpracování, pak je tu nejvýraznější ústřední dvojice - Mulligan, Sarsgaard, čimž to tak trošičku končí, takže velmi pěkný průměr :o)

Samotář (2008)

První myšlenka po otevření okna pro koment je ta, že Samotář je zajímavý překlad pro Smart People :oD A k samotnému filmu mohu říci to, že jde o velmi příjemný film, který prostě moc ničím nevyčnívá z průměru, ale rozhodně nenudí a dá podnět k zamyšlení. Čekala bych možná něco trošičku víc od této sestavy herců, ale i tak si nestěžuji, protože pomalu ale jistě začínám být blázen do Ellen Page a tuhle slečnu ráda uvidim v čemkoli.

Potomci lidí (2006)

Obrovská škoda nevyužitého potenciálu. Zpracování je sice vážně skvělé, to nic proti, stejně tak herecké výkony a hudba, ALE ... na konci víc otázek než odpovědí, prostředí je silně nedomyšlené, stejně jako všechny okolní události a odpovědi nedostaneme ani náznakem...je mi líto, ale já po zhlédnutí vážně nevím, o co šlo, proč zrovna Británie je tím slavným centrem, kam každý míří, a to tak vehementně, že se kvůli tomu každý řeže s každým, proč jde všem tak moc o utajení dítěte, když ho tam nakonci ukážou polovině armády a nikdo s tim ani náznakem nechce nic dělat, co je to za organizaci ten Human Project atd atd. Proti hlavní linii nemám výtek, ale je to značně okleštěná linie.

Julie a Julia (2009)

Za něco to stálo až tak posledních dvacet minut, jinak by si to spíše zasloužilo o hvězdičku méně. Hlas Meryl je tu fakt otravný a nějaký nečekaný zvrat přijde až ke konci.

Americká krása (1999)

Tady prostě není co dodat a vytknout. Ne jen že Sam Mendes odvedl skvělou práci, ale stejně tak se činili i všichni herci a má dušička slintala od začátku do konce. Je jednoduše úžasné, jak lehce dokázali propojit tolik různých pohledů na život, tolik různých charakterů a tolik různých hodnot. Když do toho navíc zapojim osobní úchylku na kvalitní soundtrack a hlas Kevina Spaceyho...tak prostě taju.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Musím uznat, že nápad je to zajímavý, pohled na to, jak moc city ovládají naše životy, nebo spíše je naprosto utváří, ať už jsou zamotané jak chtějí. Ztvárnění je velice přirozené, ale vše na můj vkus plyne až moc pomalu.

Next (2007)

Příjemné překvapení. Nejen, že téma je nápadité, ale zpracování je výborné. Ze začátku jsem se trochu bála, že se režisér během filmu zamotá do časových smyček a na konci zjistím, že ve výsledku to nedává valný smysl. Naštěstí jsem se pletla a dočkala se opravdu chytrého scénáře a žádné motání se nekonalo, naopak jsem dostala přesně tak akorát časových pletenců, abych se v tom neztratila, ale zároveň to nebylo nudné.

Jak vycvičit draka (2010)

Nemám naprosto co vytknout. How to train your dragon má všechno, co by správný animák měl mít. Kopu srandy, přitom lehký morální podtón, postavičky k sežrání, sem tam nějaký ten dojemný moment a v pozadí toho všeho krásná hudba Johna Powella. Ačkoli jsem do kina přišla se špatnou náladou, odešla jsem s dobrou a úsměvem na tváři, stejně jako ty dětičky, které si dráčky pletly s kočičkama :o)

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Ta ukrutná lacinost mě vážně ničí, komerce až na půdu...a proč vůbec? bez toho by to byl výborný film, a takhle? Polovinu filmu kroutím hlavou a nechápu...vlasy mi vstávají na hlavě hrůzou, když slyším Megan Fox hystericky brečet a řvát "Sam, Sam, I love you, I need you"... bleh...ptám se pak sebe sama, že jí nebolí pusa z toho, jak jí celou dobu sexisticky špulí. Z jakého důvodu tam po poušti běhali Samovi rodiče taky nedokážu pochopit, a pak ten konečný proslov primů o tom, jak pouze to vždy byl Samův osud, pak líbačka při západu slunce, kdy se ti dva rozplývají nad tím, jak si dokázali říct, že se milují až když málem zařvali....no....chlapci bavte se při pohledu na svůdné rty a super roboty, pro mě nic zajímavého...