Avatar (2009)

Hodnotit tento film je docela oříšek, protože, popravdě řečeno, v 3D formátu vás ohromí mnohem více věcí, už jen proto, že je to prostě 3D. Plus ještě obrovské plátno IMAXu, a jestli vám tohle nevyrazí dech, tak už asi nic. Dlouho jsem tudíž nad Avatarem přemýšlela a nakonec se stejně rozhodla pro plný počet hvězd. Důvod je jednoduchý. Ať si kdo chce co chce říká, nevidím v tom "jen" nutnost lidem cpát názory o expanzi lidstva všude možně. Vidím v tom mnohem víc a uchvátilo mě to. Naprosto mě fascinoval ten svět, a způsob s jakou lehkostí nám ho Cameron ukázal. Nemám tomu filmu prostě co vytknout. Herecké výkony jsou bez debat skvělé, jednoduchá, ale překrásná hudba, která mi kolikrát během filmu vypomohla k husině, příběh, co má hlavu a patu, a co víc obrovský smysl, nádherná příroda a život na Pandoře a já jsem prostě spokojená. Vidět to v 2D formátu, dám asi o hvězdu méně, ale což, Cameron si to zaslouží :o) Btw.: po přečtení zajímavostí...díky bohu že tam nehrál Schwarzik :oD Btw2.: nevím, co je tak špatného na Pocahontas, ta bejt v 3D a být trochu akčnější tak je taky super :o)

Nejkrásnější hádanka (2008) odpad!

Co k tomu říci jiného, než že dnešní děti jsou opravdu chudáčci, když musí koukat na tydle nové pohádky. Bylo to tak zoufalé, že už jsem se tomu nemohla ani smát, jen jsem nevěřícně kroutila hlavou nad pošahaným příběhem, naprosto imbecilním scénářem a nezajímavými hereckými výkony. Co si z toho ty děti mají vzít? Že můžou krást, protože je k tomu vlastně navedl jejich krutý osud, a ještě za to budou nakonec odměněni? Že smějí lhát a podvádět, když je to pro dobro jejich věci? Nebo snad že je může potkat pohádková budoucnost, když nebudou nic dělat? Přišlo mi to jako hooodně nepovedená parodie na Princeznu ze mlejna. Je mi líto, ale něco takového si ani nezaslouží říkat pohádka, a dětem bych to nepustila snad ani zfetovaná!

Like Minds (2006)

Po bezprostředním zhlédnutí jsem filmu dala 5*. Pak mi došlo, že to bylo trochu rychlé hodnocení, začala jsem o tom všem trochu více přemýšlet, a najednou mi došlo, že to nemá naprosto žádný smysl. Pokud o ději nepřemýšlíte, může se zdát, že je to dokonale a promyšleně natočené, ale opak je pravdou. Necelé dvě hodiny sledujete něco, co vás strašně moc zajímá a upoutává k obrazovce, jste lační po tom dozvědět se, co bude dál, jak to všechno skončí, a jak to všechno bylo. Zdánlivě se to možná dozvíte, ale pak zjistíte, že vlastně nevíte vůbec nic, ten film vám neřekne absolutně nic a přesto vás baví. Těžko říct, jak hodnotit film, který je na první pohled tak dobrý, ale na pečlivější druhý je o ničem. Gregory je svým způsobem velice dobrý, když dokáže natočit něco beze smyslu, o čem si ale všichni myslí, že to nějaký smysl má.

Číslo 9 (2009)

Pro mě docela zklamání. Není to o ničem jiném, než o skvělých animacích a parádní vizuální stránce, ale pro dobrý film to rozhodně nestačí. Až nechutně očividné charaktery - nenapravitelný dobrák, génius, silák, bojovnice, blázen, hlupák a nevděčný neruda, mě nebavily, natož aby v něčem překvapily. Žádné zvraty, žádná překvapení, všechno očividné od začátku do konce, celý příběh mi přišel taky docela chabý, neboť nejde o nic jiného, než trošičku novou cestou poukázat na to, kam to naše lidstvo spěje. Nemůžu tvrdit, že bych se nudila, ale zároveň mě to ani nijak neoslovilo, takže průměr...

Šanghajský polibek (2007)

Zajímavý a pro mě i trochu poučný příběh číňana, co neví, co chce a v průběhu filmu na to přichází. Nějak výrazně nepotěší, ale ani nenudí. Herecké obsazení je velmi příjemné a Hayden Panettiere je rozkošná jako vždycky.

Orphan (2009)

Orphan je bezesporu horor, který nezklame. Rozjíždí se pomalu, nevinně, ale jak příběh plyne dál, přicházíme na to, že ne vše je tak, jak by asi mělo být. Na rozluštění toho, co že se to vlastně děje si ale musíme počkat až na konec, o nějakých předtuchách, jak to celé skončí nemůže být řeč. Osobně by mi nevadilo trochu více mrtvých, ale nestěžuji si. Moc se mi líbí téma, nápad, provedení, užila jsem si dvě hodiny zvědavosti, dostala jsem více, než jsem čekala, a tak jsem spokojena :o)

Zombieland (2009)

Nevím, zda je to kinem nebo společností, ale tendle Zombieland mě prostě strašně bavil. Jednoduše je to velice zdařilá podívaná, kde se akce snoubí s humorem, vyplývajícím z nadsázky, která je snad všude, kam se jen podíváte, podávaná velmi pečlivě ve větších či menších dávkách po celý film. Dlouho jsem neviděla film, který by mě takhle pobavil, při kterém by se řechtalo celé kino. Po dlouhé době je toto konečně komedie, která si zaslouží pět hvězd.

Napříč vesmírem (2007)

Pokud nemáte rádi Beatles, ani si tento film nepouštějte....pokud ale ano, čeká vás krásný příběh a promakaná vizuální podívaná!

Prorok (2009)

Popravdě bezprostředně po zhlédnutí filmu jsem si nebyla moc jistá, jestli se mi to líbilo, nebo ne...měla jsem z toho takový podobný pocit jako z Kmotra, který se mi nelíbil. Měla jsem ale to štěstí, že jsem se na tento film přišla podívat v rámci festivalu francouzského filmu. Po skončení byla diskuse s Taharem Rahim, který posloužil tomu, abych film lépe pochopila. Je zde totiž jeden hodně velký rozdíl mezi Kmotrem a Prorokem, který jsem si tak rychle neuvědomila. Je to skvěle a naprosto realisticky udělaný příběh člověka, který se dostane do vězení, a všemožnými i téměř nemožnými prostředky se tam snaží přežít, najít si "rodinu" v podobě vlastního gangu vně i uvnitř vězení. Proti filmu jako takovému asi nemám výtek, ale přeci jen, filmy tohoto typu mi nejsou zrovna blízké, a tak hodnotím 4*.