Francouzská revoluce (1989) (TV film)

S hodnocením jsem trochu na vážkách, protože nevím, zda hodnotit subjektivně, nebo objektivně. Zasluhovalo by si to oboje, tak to zmíním do komentáře. Velkou chybou tohoto filmu je, že je dost nesrozumitelný pro někoho, kdo nezná francouzskou historii a nezná základní body francouzské revoluce. Mezi takové se bohužel řadím já, a můžu říct, že mnohem větší část filmu, než bych chtěla, jsem nevěděla o co jde, co se děje, proč se to děje, kdo co chce, proč to chce nebo kde se zrovna nacházíme. Tento film je braný hodně do hloubky, hlavně co se veškeré politiky týče. Umožní nám podívat se hodně do zákulisí všeho, co se dělo, můžeme více poznat jednotlivé postavy revoluce. To je to, proč tento film dozajista velice ocení někdo, kdo již něco více o francouzské revoluci ví. Pro takového člověka je tento film rozhodně velikým přínosem. Naopak si tím už tak jistá nejsem, proto dávám 3*. Radši bych méně těch podrobností k ničemu, výměnou za občasný náznak toho, co se děje.

Výprava do bažin: Tygři (2005)

Od dokumentu s titulem Swamp Tigers bych čekala, že se o tygrech dovím něco více, než jen to, že jsou lepší plavci než jeleni, nebo pár věcí, které jsou všeobecně známé. Nic nového ani zajímavého jsem se zde nedozvěděla (a to nejsem žádný fanda tygrů, nevím nic víc než děti na základní škole), a tak myslím, že tento dokument zcela postrádá smysl dokumentu. Více než cokoli jiného je tu zobrazen hon na tygry, který bych mohla ocenit spíše jako nějaký biolog nebo cestovatel, ale ne jako divák, který se chce něco dovědět o predátorovi.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Musím říct, že tohle mě opravdu dostalo. Tolik emocí v jednom filmu, to se vidí jen málo kdy. Všechno je tak realistické, věrohodné. Je příšerné koukat se na bezmoc Gilberta, a přesto vidíte, že se nevzdává, že pořád hledá krásu ve svém životě, že nade vše miluje člověka, který není schopný mu něco dát na oplátku, a jen žasnete, kde se v něm ta obrovská síla bere. Musím smeknout před všemi, kdo se na tomto snímku podíleli, protože vytvořili něco úžasného a jedinečného. Nejvíce mě tu ale překvapil Leonardo DiCaprio, zde ukázal vše, co v něm je, i když v docela nízkém věku, a bylo vidět, že si tu roli užívá.

Josef a jeho skvostný plášť (1999)

Velmi oceňuji už ten nápad zpracovat biblický příběh zajímavější formou, než jak ho podává bible samotná a Webberovi a Riceovi se to povedlo na výbornou. Tento příběh je podán s malou porcí nadsázky, horou potrhlého humoru, zajímavých kostýmů, krásných písní a zahrán sympatickými herci, a tak pobaví jak malé diváky tak dospělé. Musím uznat, že když jsem se na film koukla poprvé, tak mě zas tolik neuchvátil, všude spousta barviček, ale časem jsem mu přišla na chuť a ráda si ho kdykoli pustím znova a zpívám si s nimi :o)

Nezlomná vůle (2006)

Toto je příběh lidí, kteří se snaží udělat svět lepším. Jak už to tak ale bohužel bývá, když už se o to někdo snaží, má víc překážek než je zdrávo, ale hlavní je vytrvat...a přesně o tom "Amazing Grace" je. Pro mě to bylo úžasné drama, o to strhující, že bylo skutečností. Ioan Gruffudd tu byl vynikající a na konci, když se mu konečně po mnoha letech povedlo uskutečnit svůj sen, jsem měla husinu. Hudba tu podtrhává všechny emoce a tak nemám tomuto kusu co vytknout.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Snad po roce jdu do kina a čeká mě naprosté zklamání. Když pominu plný sál mlaskajících dětí, co šustí sáčky od popcornu, nedostanu nic jiného než jakousi podivnou splácaninu. Slibům herců, že toto je dozajista ten nejlepší díl, co diváky naprosto dostane, se můžu teď jen smát, ale jen proto, abych nebrečela. Režisér se zjevně nedokázal rozhodnout, jaký žánr filmu přidělit, a tak se jednu chvíli koukáme na výborné efekty (jedna z mála věcí, která stojí za to), hned potom se máme čemusi smát, hned pak zas brečet a všechno se točí pořád dokola, pro mě podivně nesourodě, bez ladu a skladu. Díky bohu už si nepamatuji všechno, co bylo v knize, protože jinak bych se musela nejspíš smát ještě nad tím, jakou parodii z toho udělali. Dokonce i hudba tu stojí oproti předchozím dílům za starou belu. Připadá mi, že Harry ztrácí jiskru, nápad a nikdo netuší jak do dalších dílů vnést nové světlo. A tak musím dát bohužel jen dvě hvězdičky, jednu za ty efekty, a jednu Emmě Watson, protože ta mě tu aspoň trochu překvapila, že se v herectví posouvá dál, narozdíl od ostatních. Tohle je rozhodně zatím nejhorší díl!

Muž na Měsíci (1999)

Jak už to tak u Formana bývá, povedlo se mu skvělé dílko, které téměř ani na chvilinku nenudí. Sem tam bylo nějaké hluché místečko, ale bylo vynahrazeno pozdější salvou smíchu. Tento film má prostě všechno, překypuje naprosto praštěným humorem, a nakonec vás ještě dojme, do toho báječný Jim Carrey, který mě prostě dostával! Mám ale takový pocit, že kdybych se na to koukala někdy znova, už bych se asi tak nesmála...kdo ví, možná to někdy vyzkouším :o)

Monstrum (2008)

"Monstrum" rozhodně přineslo hodně nového. Nápad všechno točit na bázi amatérské kamery je podle mě prostě geniální. Sem tam mi sice trochu vadilo, že se v ničem pořádně neorientuju, kamera se houpe sem a tam a všechno je nepřehledné, hrozně chaotické, zamotané a ne všechno, co bychom chtěli vidět, vidět opravdu můžeme. Tohle všechno na vás ale přenese pocit, jako byste tam opravdu byli, že se to fakt stalo, dodá to tomu prostě na věrohodnosti, autentičnosti a zážitek z filmu je tak umocněn způsobem, který se jen tak nevidí. Na zajímavosti tomu ještě ke všemu dodává to, že se páska přehrává a sem tam vidíme části, které se staly několik měsíců před příchodem Monstra, což docela příjemně zlehčuje obrovské napětí. Kdyby někdy něco takového udělali v 3D provedení, tak bych neváhala ani vteřinu a šla bych se s prominutím posrat do kina!

Znovu 17 (2009)

Příběh o chlápkovi, který je nespokojený se svým životem a vyčítá si volbu, kterou kdysi dávno udělal a nemůže se zbavit myšlenky, jaký by měl život, kdyby se rozhodl jinak. Nějakou záhadou se vrátí do té doby a má šanci zachovat se jinak...přesto se zachová stejně jako prve a uvědomí si, že je vlastně šťastný, tak jak je. Je to příběh o něčem, co každý člověk zná, v tomto případě je nám nucena myšlenka, že lidská nespokojenost není spojena s minulými volbami, ale jen s námi samými, že snadno zapomeneme, co vlastně od života chceme, že chceme stále víc nebo něco co nemáme a neuvědomujeme si, že všechno co jsme dřív chtěli už máme. Nemůžu říct, že bych se při sledování nějak nudila, ale na druhou stranu mě to ani nijak nenadchlo, nepřineslo to na plátno nic nového a je to jen jakási variace na film "Přes noc třicítkou", jen v mužském podání. Zac Efron tu byl dobrý, ale Matthew Perry mi docela vadil. Ve výsledku z toho vylezl snímek, co neuchvátí, ale ani neurazí.

Kouzelná romance (2007)

Ze začátku mi to přišlo kouzelné...pak méně...a pak už to bylo jen kouzelné a kouzelnější a kouzelnější. Nemůžu si pomoct, ale tahle Kouzelná romance je fakt kouzelná! :oD Uznávám, že je to docela splácanina všech možných pohádek...objeví se tam prvky ze Sněhurky, z Popelky a zazní i něco o Karkulce, ale kupodivu jsem z toho neměla ani trochu pocit, že by to bylo nějaké přeplácané a nevkusné, nebo dokonce trapné...spíše naopak mě to pobavilo a vykouzlilo úsměv na rtech. Dokonce jsem i na chvíli uvěřila na Pravou lásku a nemůžu z hlavy dostat tu melodii! I've been dreaming of the true loves kiss...