Alenka v říši divů (2010)

Škoda jen, že Tim nedostal tak volnou ruku, jak bych ráda. Hlavními tahouny tu jsou bezesporu Johnny s Helen...na jednu stranu bohužel - zajímavé byly jen scény s nimi, na druhou stranu naštěstí - takových scén tam bylo hodně :o) Nicméně nechce se mi dávat nadměrné hodnocení jen kvůli géniovi těch dvou. Možná že už jsem vážně vyrostla z dítěte, že mě to tolik nenadchlo, kdo ví.

I Love You Phillip Morris (2009)

I love you Phillip Morris je podaný s tou správnou dávkou nadhledu. Bála jsem se, že to bude nechutné, naprosto zvrácené a vulgární, přeci jen téma k tomu jistojistě vybízí, ale díky bohu, nic z toho se nekoná. Ficarra s Requem dokázali najít naprosto vyvážené dávkování humoru, lehce oplzlých hlášek a scének, velice inteligentních scén se Stevenem a roztomilých s Phillipem. Po celou dobu jsem musela obdivovat Jima a Ewana, že takto kurózní postavy dokázali zahrát seriózně a představovala si, kolikrát asi každou scénu museli točit, aby se nerozesmáli :o) Jde tedy o velice humorný snímek, krásný a roztomilý, který díky Stevenově inteligenci není vůbec hloupý, co víc si přát.

Kletba zlatého květu (2006)

K tomuto filmu se perfektně hodí pravidlo, že někdy je méně lepší nežli více, scénář je dosti jednoduchý a celý film je postaven spíše na zajímavosti historie Číny než na čemkoli, co by přímo souviselo s kinematografií.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Asi jsem imunní vůči přeslazeným, bezduchým a hloupým scénářům, protože mě se to líbilo :o) Přeci jen životní cesta Belly je pro mě zajímavá, ten příběh mě zajímá taktéž, ačkoli by tuto práci určitě zvládl někdo jiný než Weitz lépe. Navíc, každý díl má super soundtrack :o)

Michael Jackson's This Is It (2009)

Micheala sice miluju, dokonce jsem i ráda, že vznikl takovýto snímek, když už nedošlo ke koncertu, ale propagovat to jako nějaký super velkofilm roku je opravdu dost na hlavu, s kvalitou jakou to má...

Agora (2009)

Agora je akorát krásná nablýskaná zbytečnost nad zbytečnost. Některé záběry naprosto beze smyslu, jiné možná rádoby se smyslem, ale stejně hloupé jako ty první, a já, mnohem častěji než bych chtěla, nevěřícně kroutila hlavou nad tím, co se nám to ten film snaží vnutit. Nakonec jsem vůbec nepochopila, jaký to všechno mělo smysl, mnohem radši bych úplně vypustila postavu Hypatie. Chudák ženská v tom filmu nemá naprosto co dělat a už vůbec ne s tím scénářem...Kdyby Amenábar radši natočil dva filmy, jeden jen o Egyptě pod římskou nadvládou a druhý čistě o Gallileovi, udělal by milionkrát lépe.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Nemůžu si pomoct, ale nenašla jsem zde patu, ani hlavu, natož nějaké tělo mezitím. Rozhodně nepopírám, že masky a kostýmy jsou nápadité a propracované, na všechny kulisy se krásně dívá a Jim Carrey předvedl parádní exhibici, na které je Řada nešťastných příhod ve filmové podobě hodně postavená. Nicméně k tomu, abych se bavila, to zdaleka nestačilo, a stejně jako mě nebaví chodit po galeriích s obrazy, nebavil mě ani tento snímek, který bohužel nic moc jiného, než jen spoustu pěkných obrázků, nenabízí.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Vtipný nápad, pár úžasných vtipů, celé je to krásně pošahaný a srandovní, ale stejně tam bylo až moc hluchých míst a já se mezi těmi vtípky docela solidně nudila.

Mlha (2007)

"Jako druh jsme ve své podstatě šílení. Dej víc, než dva z nás do místnosti, zaujmeme strany a začneme vymýšlet důvody abychom se mohli pozabíjet. Proč si myslíš, že jsme vymysleli politiku a náboženství?"

2012 (2009) odpad!

A jeeejda. To by tak odpovídalo tomuhle...filmu....koukám Akční/Drama/Sci-FI/Thriller...no sakra, proč jsem se tak smála?? To asi nemělo být vtipné což? Tak teď vážně...nemám ani ponětí jak to hodnotit. Trikama přeplněný film, technicky parádně zvládnutý, ale bohužel, tam to začíná i končí. Emmerich už má tak žalostně vyjetej rukopis, že není možné, aby vás za celou dobu něco překvapilo. Co hůř, todle se Emmerichovi ani nepovedlo. Je to nabušené scénami, které vás mají ohromit, dostat na kolena, projevit ve vás lidskost. Sorry, ale já nevidim nic nehumánního na ničem z toho, co mě mělo donutit přemýšlet o lidskosti. Je to tak zpackanej film, že už to nemohli zachránit ani herci a jen se topili a topili společně s tímhle katastrofickým dílkem. A co už vůbec nechápu, proč to neskončilo po dvou hodinách?? To to panu Ronaldovi bylo málo, že je to tam tak divně a naprosto zbytečně protáhlé, jen proto, abychom mohli další půl hodinu koukat na další a další kousky katastrofického scénáře? To se Ronald jednoho dne snad probudil, napadla ho stovka katastrofických obrázků, co se tak světu můžou přihodit roku 2012 a nebyl schopný je všechny dát do smysluplného příběhu během dvou hodin, tak ho o půl hodiny natáh, aby tam moh naskládat zbylé katastrofy? Je mi líto, ale tohle je prostě fraška a z parádního tématu se stala komedie s jediným účelem - ohromit diváka. Mě to rozesmálo svou demencí, nespnilo to svůj účel a dávat hvězdy za to, že sehnal dost peněz na efekty? No way.