Policejní akademie (1984)

Komedie, na kterou se těším vždycky každý rok jako blecha. Tahle parta pošahaných lidí má prostě správnou vyřídilku a rozhodně jí nechybí smysl pro humor. Policejní akademie je nadupaná od začátku do konce skvělými fórky, nechybí ani akce a i romantická duše si zde díky Mahonymu přijde na své :o) Do toho chytlavá melodie policejního marche a zábava je zaručena, zas a znova.

Hledání Země Nezemě (2004)

Finding Neverland je snad nejkouzelnější film, který jsem kdy viděla, film, ve kterém se každý alespoň na chvíli vrátí do dětských let a snad i na chvíli zapřemýšlí nad tím, co se to s lidmi děje, když vyrostou, dospějou, a najednou nechápou dětskou fantazii a hry, které jim samým dřív byly vlastní...Úžasné záběry na to, jak Barrie dokáže celé dny trávit s dětmi, hrát si s nimi a pokaždé tak odcházet do jiného světa fantazie, a pak se vrátí ke své ženě, která už dávno není dítětem a nedokáží si navzájem porozumět. Ale ačkoli se nám film snaží namluvit, že když věříme, může se stát všechno, tak nic netrvá věčně a ke konci filmu se drsně vracíme do reality. Vše je uděláno tak plynule a nenásilně, že celým filmem proplujete jako na loďce, a když doplujete, zbydou vám jen oči pro pláč :o)

Addamsova rodina 2 (1993)

Ještě vtipnější a morbidnější než jednička. Prostě perfektní!

Babel (2006)

Pěkný film, pro Iňárritu úplně typický - několik paralelních příběhů na různém místě, které spolu nějak souvisí. Začátek mi ale přišel trochu nezáživný, proto dám "pouze" čtyři hvězdy.

Volání o pomoc (2007)

Z počátku mi přišel trochu podvivný a neurčitý a čekala jsem co se z toho vlastně vyklube. Nakonec se z toho ale vyklubal opravdu skvělý film o síle přátelství, který mě nutí přemýšlet, zda bych i já dokázala pomáhat někomu kdo o to zjevně nestojí. Adam Sandler, známý spíše z komedií, se zhostil téhle role perfektně a tim mě i trochu překvapil.

Pomáda (1978)

K Pomádě jsem se nepopochopitelně dostala až ve svých skoro 20ti letech a musím říct, že sem tu celou dobu netušila o co přicházím. Četla jsem sice knihu, a samozřejmě kdo by neznal ten příběh, který se stal takovou klasikou. Ten příběh mě ničím zase až tak neoslňoval, abych měla nějaké nutkání se na film kouknout, dnes jesem se k němu ale konečně dostala a stálo to za to! Je to celé neskutečně vtipně ztvárněné, tanečky jsou úžasné, písničky jakbysmet a Travolta je prostě boží, tahle role se mu neuvěřitelně povedla, jeho výrazy, chůze, zpěv...jednoduše všechno k čemu měl příležitost se ve filmu dostat...paráda :o)

Penelope (2006)

Moc pěkný film, hezký příběh a sem tam nějaká ta vtipná scénka - hlavně na začátku. Trošku netradiční rodinka - trochu hysterická matka, otec, který to snáší a dcera s prasečim rypákem, který má díky kletbě z minulosti rodiny, je taky docela vtipná a výkony Christiny Ricci a Jamese McAvoye jsou prostě super.

Hvězdný prach (2007)

Když jsem se rozhodla pustit si tento film, čekala jsem, že to bude jen nějaké průměrné fantasy, ale je to něco mnohem víc. Je to krásný příběh a ještě ke všemu vtipný. Neustálé komentování princů bylo super a hlavně Robert de Niro byl vynikající, když tančil balet v šatičkách. Tenhle film má v sobě tudíž podle mě vše co by mít měl.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Pro mě tento film znamená nevšední režii, skvělé herecké výkony, perfektně promyšlený příběh Dana Browna a skvostnou hudbu Hanse Zimmera. Krom pár hluchých míst je to skvělá podívaná.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Je to kýčovité a limonádové až hrůza....přiznávám bez mučení...ale mě se to prostě strašně, ale strašně moc a moc líbí. Nemůžu si pomoct, ale kdykoli to vidím (a nebylo to zrovna málokrát) mě to dostane na kolena, mé srdíčko pookřeje a já jen doufám, že se vyplní Billovo přání, a já budu mít stejně šťastný život jako on, plný vzrušení a vášně něčeho jiného než jen párku leklých ryb :o)