Timecop (1994)

V úvodu, kdy se píše rok 1863, jistě překvapí přítomnost střelné zbraně s laserovým zaměřováním. Nabízí se jediné vysvětlení - cestování časem. A přesně o to jde. Timecop nabízí mix akce a sci-fi a do toho je částečně zamíchána i politika. A ono to jde kupodivu celkem dohromady. Je ovšem škoda, že tu je také několik nelogičností. Například kam zmizí to vozítko při přesunu do minulosti ? A kde ho naopak agent vezme, když se vrací zpátky ? No nic, nepoužívejte hlavu a jen se prostě dívejte.

Krvavé stopy (2004)

Strachy jsem se sice nepočůral, úplně v klidu mě to místy ale taky nenechalo. Takový standardní horůrek se zkrvaveným chlapcem na policejní služebně.

Hlas smrti (2005)

Námět není až tak úplným výplodem fantazie scénáristy. Podobný příběh se totiž skutečně stal, ale ne přesně tak jak je nám tu servírováno. Protože jsem o tomto podrobně zdokumentovaném případu četl, byl jsem zvědavý, jak s tím filmaři naloží. Je velká škoda, že se nedrželi pouze faktů, ale přimíchali sem i dávku nesmyslů, hlavně v závěru. Skutečný příběh skončil úplně jinak a je pro mě nepochopitelné, proč byl vlastně změněn. EVP skutečně existuje, vědecky je již potvrzeno, ale stále zůstává neobjasněnou záhadou. Pokud vás zajímají nějaké podrobnosti, podívejte se v bonusech na DVD na otitulkované dokumenty. Rozhodně jsou zajímavé.

Instinkt (1999)

Občas narazím na hodně nedoceněné filmy. A Instinkt je rozhodně jedním z nich. Je to opravdové, působivé, inspirující a také k zamyšlení. Je mi líto, že hodně místních uživatelů asi tenhle film vůbec nepochopilo. Jinak by jich tolik nemohlo dát 3 a méně hvězdiček. "Svoboda není jen sen. Je na druhé straně ohrad, které jsme kolem sebe zbudovali." Až skončí titulky, zkuste popřemýšlet, jak výstižná slova ze závěru filmu to vlastně jsou... Podle mého názoru Instinkt naprosto přesně ví o co mu jde a zřetelně to také sděluje.

Galaxy Quest (1999)

V tomto případě se připojuji k menšině, které se Galaxy Quest příliš nezamlouval. Jednu hvězdičku dávám maskám a některým efektům, ta druhá patří Sigourney Weaver a jejím blond vlasům. Vypadá v nich opravdu báječně. Bohužel to je všechno. Vše ostatní je totiž jedno velké nic. V době psaní tohoto komentáře má tato vesmírá ptákovina na CSFD hodnocení 78%, což je pro mě dost nepochopitelné.

Závist (2004)

Jeden mrtvý kůň + zbohatlík díky vynálezu fekalizéru + sousedská závist = nepříliš povedená komedie. Dvě hvězdičky mi přijdou jako spravedlivé hodnocení.

Cabin Fever (2002)

Tajemný virus uprostřed lesů - nakonec proč ne. Myslím si ale, že to šlo natočit určitě o dost lépe a zajímavějším způsobem. Na můj vkus je tempo pomalejší než by si námět zasluhoval. Kdo se těší na nějakou tu krev a nechutnost, stačí když se podívá přibližně na poslední půlhodinku.

Amityville 2: Posedlost (1982)

Příběh vyvražděné rodiny v tajemném domě v Amityville byl natočen už několikrát. Pokud vás snad zajímá, jak se vše seběhlo ve skutečnosti, přečtěte si můj obsáhlejší komentář k filmu 3:15 zemřeš. Amityville 2: Posedlost považuji za mírně nadprůměrně zpracovaný. Jména všech hlavních postav jsou zde změněna a toho okultismu je tu nějak zbytečně moc. Na rok 1982 to ale určitě není špatný počin.

Fanoušci (2009)

Fanoušci mi chutnali asi tak jako stará žvýkačka. Našel jsem tu totiž jenom plno humbuku a brakových prvků. Naprosto netuším co je na tomto filmu tak vtipného. A to podotýkám, že proti Hvězným válkám nic nemám.

Nevinná (2008)

Myslel jsem si, že to bude drama o marném boji nespravedlivě odsouzené ženy za vraždu. Ale ono je to z větší části o jejím manželovi, který vezme spravedlnost do svých rukou a dělá maximum pro to, aby jí dostal z vězení. Asi překvapí, že skutečná vražedkyně tentokrát zůstává úplně stranou a vůbec o ní nejde. Zato závěr je netradiční.