R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Ne zas tak zlé jak by se mohlo zdát, ale ústřední dvojice Ryan Reynolds a Jeff Bridges nezachrání poněkud přeplácaný scénář. Nevím nakolik kopíruje původní komiksová předloha R.I.P.D. známé filmy jako je Duch, Muži v černém a Krotitelé duchů, ale inspirace zmíněnými třemi je více než zřejmá. Škoda promarněné šance. Trailer lákal na svižnou nevídanou podívanou, ale výsledkem je průměrná zábava na kterou si bohužel za pár měsíců nikdo nevzpomene. P.S. Po druhé projekci hvězdičku přidávám...Přestože anebo právě proto že díky Bridgesovu huhlání, které je na ránu, se mě R.I.P.D. líbilo mnohem víc!

Útok na Bílý dům (2013)

Moc jsem si od dalšího letošního napadení Bílého domu nesliboval a o to víc jsem byl překvapený Především nelze přehlédnout hlavně asi díky propocenému špinavému nátělníku Channinga Tatuma odkaz na hláškujícího Willisova McClanea. Hlavní postava filmu John Cale s dcerou se ocitne v nesprávnou dobu na nesprávněm místě. A jak to tak v podobných filmech chodí neobejde se to bez následků. Svižně natočená žánrovka, která i přes svou stopáž díky ústřední dvojici Tatum a Foxx po celou dobu nenudí. Jenom bych osobně uvítal více pravé nefalšované akce než tu přemíru digitálních efektů. Ale i přes tyto výhrady jsem byl spokojený a zase jsem se neubránil povzdechu, že takhle mohl klidně po páté řádit již mnou zmiňovaný John McClane. P.S. Olympus Has Fallen je o poznání drsnější.

Kalifornie (1993)

Hodně temný thriller, který je psychologickou studií vraha, kterého ztvárnil Brad Pitt tak, že jde z něj opravdu strach. Dusná atmosféra prosycená napětím, které se doslova zaryje pod kůži.

Chaplin (1992)

Výborný film zachycující jak život Charlieho Chaplina tak duch doby! Netřeba dodávat, že Robert Downey, Jr. je v hlavní roli vynikající. Dále je třeba vyzdvihnout nádhernou hudbu Johna Barryho.

Zlaté oko (1995)

Zlaté oko s vynikající ústřední písní Tiny Turner je Brosnanova nejlepší bondovka...

Potomci lidí (2006)

Ponurá vize naší společnosti, která mě vtáhla díky svojí temné atmosféře neskutečně do děje.

Revival (2013)

"Víš v čem musím umývat nádobí?...V šlupkách od ořechů!" ....tak tahle hláška pronesená Miroslavem Krobotem mě odrovnala. Jak naše české filmy nemusím tenhle od Alice Nellis mě nabídl vkusnou čistokrevnou zábavu, které by se dalo ledacos vytknout, ale já to promíjím...Možná škoda, že se režisérka vykašlala na nějaké hlubší moralizování a nabídla takovou poklidnou a velice příjemnou komedii o návratu jedné rockové legendy, který se neobejde bez pomoci bulvárních plátků, lži a podvodu. Jako bonus navíc jsem se dozvěděl o výhodách malého Fiatu...No nekup to!

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Hrdinský epos plný úderných dialogú, pořádné akce a precizních digitálních kreatur z dílny ILM. Záměrem Guillerma del Torra bylo přinést divákovi přímočarou zábavu, která je záměrně plná klišé a místy připomene Top Gun, Godzillu, Armaggedon a bůh ví co ještě z hollywoodské produkce let minulých. A to se mu povedlo víc než dobře. Hlavně je znát filmařovo nadšení pro staré japonské filmy, kdy na plátně bojovali Gappa, Gamera, Gaos a další Kaiju nestvůry. Přiznám se, že jsem také v mládí na tyhle filmy hleděl s vytřeštěnýma klukovskýma očima a prožíval každou, na plátně vylíčenou katastrofu...Každopádně se mě Pacific Rim líbil. Pacific Rim velice rychle odsýpá a na konci jsem si myslel, že film byl kratší než je uváděná stopáž. P.S. Během závěrečných titulků je príma dovětek!

Nejhorší obavy (2002)

Další povedená adaptace podle knižní předlohy Toma Clancyho. Tentokrát se v roli Jacka Ryana představuje Ben Affleck, který je už po A. Baldwinovi a H. Fordovi třetím hereckým představitelem analytika CIA. A vůbec není v roli špatný. Film má spád a tolik potřebné napětí a - Morgana Freemana.

Collateral (2004)

Skvěle napsaný scénář s vytříbenými dialogy je základem zručně zrežírovaného thrilleru, kterým opět Michael Mann dokázal jak je dobrý. Dalšími klady jsou herci kde překvapuje Tom Cruise, který si střihl - a velmi dobře - poprvé ve svojí kariéře zápornou postavu .