Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Tento diel je prvý, ktorému dám "len" 4 hviezdičky a to preto, lebo som sa zo začiatku trocha nudil. Ale približne od druhej tretiny sa to začalo vyfarbovať a bolo to už len lepšie a lepšie. Celá tá časť s bojom Jediov proti Christopherovi Leeovi a droidom v aréne bola úžasná. Koniec bol taký smutno-trpký, hoci bol trocha aj veselý. Teším sa na epizódu III a budem mať celú pôvodnú Star Wars sextantovú lógiu pozretú.

Andělé a démoni (2009)

Dobrý napínavý príbeh, ktorý sa mi páčil najmä preto, lebo tam umierali kardináli. Nemám rád katolícku cirkev a asi aj preto sa mi to páčilo, lebo to bolo také proti katolíckej cirkvi. Na rozdiel od Da Vinciho kódu toto bolo oveľa lepšie, akčnejšie, pružnejšie aj napínavejšie. A chémia medzi hlavnými predstaviteľmi fungovala. Ewan McGregor ma prekvapil svojím hereckým výkonom. Som zvedavý na Inferno.

Tetsuo (1989) odpad!

S veľkým sebazaprením som to dopozeral dokonca. Bože, veď to je horšie ako bláznivé lynchoviny. Totálna blbosť bez zmyslu a bez nejakej myšlienky. A keď na konci Tetsuo povie: "Cítim sa skvele.", tak to bola fakt sila. Ďakujem, takéto filmy nie sú pre mňa. Rýchlo som to zmazal z počítača a už nikdy viac.

Cesta na Měsíc (1902)

Prvý film z môjho najobľúbenejšieho žánru - sci-fi. Fakt po 115 rokoch od jeho vzniku som ho mohol vzhliadnuť v HD a navyše kolorovanú verziu, čo bolo fakt super. Asi najlepšia scéna je tá, keď priletia na mesiac a vrazia rovno do jeho oka, fakt super nielen na tú dobu. Má to efekty, príbeh, dobrodružstvo. Plných 5 hviezd ako vyšitých!

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Jedna z prvých britských romantických komédií, ktoré som kedy videl. Teraz po rokoch som si to opäť pozrel a bola to krása. Určite sa zabavíte, zamilujete a budete si viac ceniť partnera, ktorého milujete. S manželkou sme si aj po tomto filme stále bližší :-)

Krotitelé duchů (1984)

Moja obľúbená hororová komédia z detstva. Je to fakt šialená zábava so skvelým Billom Murrayom a Sigourney Weaver. Vždy sa dá to pozrieť a zabaviť sa.

60 sekund (2000)

Príjemný nenáročný autíčkový film na jedno pozretie. Nicolasa Cagea mám rád, takže aj v tomto filme odohral svoj štandard. Angelina Jolie a ďalší herci tiež, ale hlavná postava určite bola Eleanora :-)

Demolition Man (1993)

Bavil som sa solídne, skvelá akčná futuristická komédia, kde som sa párkrát fakt rozosmial na plné pecky. Nemá to síce na 5 hviezd, ale Stallone hrá výborne, k tomu teroristický Wesley Snipes a krásna Sandra Bullock. Fakt super filmík.

Mys hrůzy (1991)

Skutočne hrôzostrašný thriller od majstra Scorseseho s neuveriteľne psychopatickým výkonom Roberta De Nira, ktorý aj tu dokazuje, že je Pán herec. Rozmýšľal som niekedy, či pozerám film od Hitchcocka, alebo od Scorseseho. Vynikajúce napätie, ktoré sa dá krájať. Nič pre slabé povahy! Skvelý film, ale už ho asi nebudem chcieť nikdy vidieť. Dosť nepríjemné pocity som mal po ňom.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Slabšie hodnotenie dávam z toho dôvodu, že celá tá myšlienka o tom, že Ježiš mal manželku a deti je absolútna blbosť! Bol to Boží syn a v živote sa mi také niečo nemôže páčiť. Hanks nehanks, Tautou netautou, Reno nereno, Howard nehoward. Viac ako 2 hviezdičky si to nezaslúži.