Čtyři lvi (2010)

Osciluje mezi čtyřmi a pěti, ale přece je tu....daaaaaaancing in the mooonlight! A za málokdy vídaný žánr bláznivá komedie/drama taky body k dobru.

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

To už je přece dneska klasika :-). Pamatuju si, jak se to s velkou pompou pouštělo u nás doma na VHSce.

Top Gear (1978) (pořad)

Po tom, co jsem viděl závod tří opravdových aut na dálkové ovládání zakončený skokem přes rampu do starého karavanu, zvedám hodnocení. To může vymyslet jenom magor nebo génius.

Talentmania (2010) (pořad) odpad!

Přijeďte ke studiu s hovnocucem, prosím. A budete muset jet vícekrát, protože to všechno napoprvé nepoberete.

Klub rváčů (1999)

Klub rváčů ocení především chlap. Pro ženské nebude mít valného smyslu, protože se narodily se špatným pohlavím, které nepasuje do zámku k otevření a rozluštění metaforické pointy filmu. Enough said.

(K)lamač srdcí (2010)

Zatím čtyři. Později si to možná rozmyslím. Parádní film pro tak deštivé odpoledne, jako bylo to dnešní, cestou z kina jsem se ještě dlouho usmíval. Tou vidličkou to muselo fest bolet. :-) Update: Smál jsem se skoro celou polovinu filmu (instalatér z Polska byl top), takže pět. Definitivně nejlepší romantika za poslední...dva roky. Avatar se nepočítá! :-)

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Hvězdička navíc za vyhraný souboj s Novou, porota i soutěžící zabaví, soundtrack mezi vystoupeními (s největší pravděpodobností převzatý z Británie) se dobře poslouchá, takže na některý z dalších dílů si asi udělám čas. Bílá je skvělá, já tu ženskou prostě miluju.

Expendables: Postradatelní (2010)

„S příběhem ve hrách je to jako s příběhem v porno filmu. Čeká se, že tam bude, ale důležitý není.“ - John Carmack, Id Software. Expandables je reklama na mužské pohlaví a připomíná právě takovou týmovou akční hru. Když už jsme zabrousili do tohohle odvětví zábavního průmyslu, filmové ztvárnění pro mě bylo reminescencí třeba Jagged Alliance 2, partička žoldáků, diktátor, malá exotická republika a utiskovaní obyvatelé...rámec byl vzat tedy jednoduchý, osvědčený, a bylo už jen potřeba na něj navěsit potřebné propriety jako zbraně co největší ráže, hlášky a nějaké ty válečné veterány, o které tu jde především. Lundgrena jsem pomalu nepoznal, Sly odešel z Barmy, dávaje po cestě na banánovou republiku slovům "důchodový věk" opět kopanec do rozkroku a Statham, společně s ostatními v roli sidekicků, hraje naprosto uvolněně a přirozeně. Tady se snad netočil akční biják, ale dokument "Vzkříšení akce: Legendy se vrací". Zásadní nedostatek filmu vidím v kameře. Seděl jsem si v horní polovině malého sálu a přesto jsem hlavně při bitce ve sklepeních neměl šajn, co se vlastně děje, protože rychlost střihu byla snad sekundová. I když si troufám tvrdit, že mám zdravé, rychlé, mladé oči, nebyl jsem z to si akci dostatečně vychutnat, částečně také proto, že záběry byly hodně detailní. Takový můj děda miluje Slye, má doma jeho DVD kolekci, Willis je pro něj pořád zárukou smrtonosné kvality, ale i kdybych mu půjčil svoje oči a posadil ho do nezazších řad, bude zmatenější než já. Prezidentská hláška zlidoví. Schwarzeneggerovi političtí kolegové a kalifornský lid ji budou používat, když je namíchne.

Česká spojka (2002)

Prostředí kladenské železárny rulez! Tak dementní, až je to zábavné, vtipné a z části i vlastenecké. Je v tom přece alfasamec Vašut!

Chuck (2007) (seriál)

Až neuvěřitelná proměna kvality mezi první a druhou řadou. V první stály za zmínku tři, čtyři díly, v polovině druhé série skvělé zatím úplně všechny. Jakoby někdo najal tucet nových scénáristů a každý se specializoval na odlišnou oblast, protože nahoru jde akce, dialogy, u vedlejších i hlavních postav se odkrývá zajímavá minulost (mnohdy důležitá k dokreslení postavy, ne žádné "v dětství mi zabili křečka a já ho teď musím pomstít, bože, jak mi jenom chybí jeho hebký kožíšek"). Nechci předčasně oslavovat, ale řekl bych, že tu máme novou seriálovou perlu. Update č.1. Druhá série naprosto úžasná. Takovou vyrovnanost jsem už dlouho neviděl. Navíc uděluji medaili tomu, kdo sestavoval soundtrack. Update č.2 I hate agent Shaw! Update č.3 - Čtvrtou sérii bych poslal do odpadu jako výsměch předchozím sériím, celkové hodnocení snižuji o hvězdu dolů.