Úsměvem ke štěstí (2007)

Nejdojemnější kraťas, který jsem kdy viděl. Uplatňování myšlenky Dale Carnegieho v praxi.

Černá labuť (2010)

...Aneb jak se mi začala Natalie líbit a začal jsem ji vidět jako sexuální symbol :-). Temné, až nelidsky odtažité a charakter Niny se mi zdál nereálný, na rozdíl třeba od přístupnějšího Wreslera. Přesto Čajkovskij a celé hudební podbarvení filmu dodává momentům správnou gradaci. Je ale možné dát plnou palbu jen za nezapomenutelných posledních deset minut, zatímco předtím sledujeme mírně nudící postupnou proměnu, posedlost matky dcerou, pobíhání s temným protějškem a sexuální škádlení se slizkým tanečním mistrem? Říkáte čtyři, pane Baryšnikov?

Zpátky do školy (2009) (seriál)

HIMYM a TBBT byly právě převálcovány. Vlastně už dávno, Community představuje závan svěžího větru do mého sitcomového kamrlíku, který jsem si udržoval už jen z tradice. Je to dost možná ten nejkvalitnější a nejchytřejší humor za poslední dobu. Množství narážek, odkazů, vtipů na všechny typy lidí a různé menšiny dosahuje naprostého vrcholu seriálové tvorby.

Na vlásku (2010)

Jak jsem ty animáky jako malý moc nesledoval, teď je čas si všechno vynahradit. Jenom tím nejlepším. A Tangled k nim patří. ;-)

Pokémon (1997) (seriál)

Teď půjdu proti všem kritikům...ale hodnotící nikdy nesbírali kartičky, nedokázali vyjmenovat všech 150 pokémonů (další nepočítám, pak už to byla sebekopírka), nehráli hry na game-boy advance, respektive s emulátorem na PC a nepoznali celý ten fenomén do detailu. V době, kdy jsem měl skoro celé album plné samolepek kompletní, bych dal pět. Takhle dávám tři, za to, jak mě pokémoni dokázali pohltit. Ne tak, jako ostatní, abych koukal na každý díl, ale pár jsem jich viděl a rozhodně to není taková sračka, jako nástupci Digi a další moni.

TRON: Legacy 3D (2010)

Nového Trona je těžké hodnotit. S třísetmilionovým rozpočtem zákonitě musí film vypadat fešně. Kdyby tomu tak nebylo, musel by se někde v programu stát error, režisér být následně vymazán a vysypán z koše. Takže pro milovníky nových světů a úžasných scenérií jako jsem já to byla lahůdka, zvlášť, když jsem původního Trona neviděl a co můžu čekat jsem věděl maximálně z traileru a několika obrázků. Dialogy jsou špatné a nudné (alespoň je zpestří pár hlášek), je jich moc a akce naopak žalostně málo. Když už dojde na souboj s disky, většinou je nepřehledný, pokud nejde o počáteční duely v aréně. Takže propříště, jestli vůbec nějaké bude (vzhledem k tomu, jak film končí, mě nenapadá námět k pokračování) bych se zaměřil na akci, akci, akci a svištění disků všemi směry. P.S. A 3D je zase naprosto zbytečné, až na jeden záběr nemá co nabídnout. Tak bacha, nechoďte na něj. A já blbec si říkal, že když už vizuální orgie, tak se vším všudy. Ještě pro ty, co porovnávají Tron s Avatarem - tomu se můžu jenom zasmát. Na moje emoce totiž působil Tron neobyčejně chladně. Až na Olivii Wilde, ta je k sežrání :-). 3,5 hvězdy. I tak se mi to spíše líbilo.

Tron (1982)

Chápu, proč je to kult. Bomba. Bomba. Bylo mi asi devět, kdy jsem hrál stařičkou hru, která ukazovala prostředí z vnitřku počítače, firewally, firmware, antivirové programy, hacking, a teď už vím, že jejím základem byl Tron. Film samotný se dá těžko hodnotit, přece jen se na něm podepsal zub čas, s přimhouřeným okem jde ale o slušnou zábavu.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Už dlouho mi nebylo u filmu takhle trapně, tím hůře, že jde o Harryho Pottera. Dost možná svoje udělal dabing nebo to, že jsem na film dorazil asi s desetiminutovým zpožděním, ale tím se kvalita zbytku neomlouvá. Kdo nezná knihu bude zmaten. Kdo ji zná, bude znechucen, ale s vědomím, že předloha nestaví právě kvalitní základy pro závěrečný díl celé série. Já přímo zbožňuji emocionálně vypjaté filmy. Tady nebyl ani jeden moment. Když Ron nesl viteál a nevraživě koukal na Hermionu jdoucí s Harrym bok po boku, chytal jsem záchvaty smíchu. A polovina sálu se mnou. Bohužel, takových momentů bylo víc. Když umírala jedna z neprokreslených vedlejších postav, přál jsem si, aby to měla rychle za sebou, bylo mi z toho blivno. Opravdu jsem koukal s otevřenou pusou, jak ta scéna byla naprosto prázdná. I Jar-Jar Binks mi byl sympatičtější, u toho bych nějakou tu slzu uronil. Epic momenty: soudní místnost na ministerstvu a konfrontace s Umbridgeovou; příběh Tří bratří (dokonalost!); lapka cití Hermionin parfém

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Od Edgara Wrighta jsem viděl jako první Hot Fuzz, poté Soumrak mrtvých a nyní Scotta Pilgrima. A přijde mi nejslabší. Film se snaží seč může, háže na nás plnými hrstmi vychytávky z videoher, hudební branže, hraje si na sitcom, love-story, komedii i bezduchý akční film...a to je asi ten kámen úrazu. Chce toho stihnout moc, Wright zase jednou odpálil ohňostroj kreativity, je to pompézní řacha plná barev, ale kde jsou ty doby, kdy jsem si vystačil s bouchacími kuličkami. :-) Obdivuji nápady, kterými film oplývá, jenomže proč jsem nejvíc ocenil scény s Kieranem Culkinem? Nelíbila se mi Ramona? Nemám rád M. Ceru? Kdo ví...