Osudový dotek 2 (2006)

Chabé pokračování, které působí spíše jako prachsprostý parazit na dřívějším díle téhož názvu. Naprosto tomu chybí atmosféra jedničky, příběh je nudnější a zároveň scénaristicky méně kontinuální a promyšlený, zatímco logické díry jsou tu mnohem nápadnější a otravnější, včetně občasného zcestného jednání hlavní postavy. Ať už se Vám první díl líbil nebo ne, dvojka za pozornost nestojí.

Hedvábná cesta (2007)

Nádherná hudba, krásné přírodní scenérie, vizuálně úchvatné záběry, jen ten příběh mě nedokázal vzít za srdce. Ze začátku se člověk nechá unášet vizuální nádherou, ale posléze si uvědomuje, že děj je nezajímavý a že se začíná nudit. Rychlý spád, který film nasadil na začátku, najednou rapidně zvolní a na povrch začínají vyplouvat díry v příběhu. Nic proti pomalému tempu, melancholické lyrické snímky mám docela ráda, ovšem musí mít duši, což zde postrádám. Zápletka filmu je nejenom slabá (příběh se v podstatě nikam nepohne, sledování opakovaných cest do Japonska a platonické lásky k dívce z odlišného kulturního prostředí brzy omrzí), ale zároveň velmi prázdná a chladná. Máte pocit jako byste sledovali krásnou skořápku bez obsahu.

Kopačky (2008)

Příjemná nekoretní komedie, která se liší od obvyklé hollywoodské produkce frekvencí sprostých slov, nahotou hlavního představitele a v jistých ohledech sympatickou nešablonovitostí postav (např. chlap, co hlavnímu hrdinovi přebral holku, není jen černobíle vykreslený zavrženíhodný šmejd). K tomu všemu pár vydařených hlášek a vtipných situací a o letní zábavu je postaráno. Navíc dokonalá reklama na dovolenou na Havaji. 3,5*

The Doors (1991)

Trochu netradiční, ale vynikající životopisný snímek. Ze začátku mi chvíli trvalo než jsem si zvykla, že tenhle film se bude poněkud lišit od obvyklých biografií, a bylo to na mě trochu moc halucinogenní, ale nakonec je jasné, že tohle všechno zde má své místo, dokonale to vystihuje atmosféru doby a diváka (i když ne velkého znalce The Doors) to pohltí.

Sex ve městě (2008)

Hodně subjektivní hodnocení, mám moc ráda seriál Sex ve městě a i když si myslím, že byl zakončen opravdu dobře, pokračování ve filmové podobě mu nijak výrazně neublížilo. Jako samostatný útvar sice moc nefunguje, chybí tu silnější zápletka a promyšlenější pospojování některých scén, ubylo na komediálnosti a přibylo na romantické uslzenosti, ale nostalgie ze setkání s mými oblíbenými hrdinkami funguje dokonale. Určitě film pouze pro určitou kategorii lidí – fanoušky seriálu.

Určitě, možná (2008)

Povedený film, je nesmírně osvěžující vidět jednou dobře fungující romantický snímek, který nejede po trase Nemáme se rádi-máme se rádi-velký problém, který nás rozdělí-šťastné usmíření a u něhož již od prvních minut s jistotou nepředvídáte kdo, kde, s kým, jak a proč skončí.

Šílená / Krásný (2001)

I když Šílená/Krásný v zásadě není nikterak originálním snímkem, je alespoň o něco realističtější než všechny ty vymydlené načančané romantické příběhy ze středních škol pro vyšší třídu. Co u mě mírně sráží celkové hodnocení je můj čistě subjektivní, osobní problém s postavou Kirsten Dunst - minimálně do poloviny snímku mě neskutečně iritovala (ale uznávám, že herecky byla podána skvěle).

Mejdan v Las Vegas (2008)

Přesně podle očekávaní - pár úsměvných vtípků, od prvních minut klasická průhledná romantická zápletka s obvyklým schématem, nenáročná konzumace 90ti minutového čistokrevného žánrového průměru.

Horší než smrt (2007)

Velmi povedená komedie o "trochu" pokaženém pohřbu. Film oplývá řadou perfektně načasovaných a vygradovaných gagů, je příjemně černohumorný a, co je podstatné, celou dobu baví. V rámci komediálního žánru tedy rozhodně podařený počin. Velmi silné 4*.

Říše hraček (2007)

Docela nuda, příběh je hrozně plytký, prázdný, bez jakéhokoli dramatického oblouku, absolutně nic nenabídne a nepřinutí vás se s kýmkoli ztotožnit. Taková pěkná skořápka, které chybí náplň. Hračkářství je sice pěkně udělané, ale to je asi tak všechno, co vás tu může zaujmout.